Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Dumortieryt

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Serafinit

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

DUMORTIERYT jest bardzo mi bliski z własnego wyboru. Pojawia się u mnie nieoczekiwanie, kiedy wcale go nie szukam. Trafia do moich rąk z różnych miejsc i za każdym razem ufnie się przytula, wywołując u mnie mnóstwo ciepłych uczuć. Jakkolwiek nie rzuca się w oczy i przypomina zwykły polny kamień z granatowym kolorem, wypełnia mnie poczuciem niesamowitego piękna. Czuję jego obecność wśród całej mojej kolekcji bardzo mocno tak, jakby mnie wołał. Miałam też ogromne szczęście: otrzymałam w niespodziewanym prezencie piękne serce z Dumortierytu, które uwielbia tulić się do moich rąk.

Dumortieryt to jeden z nowoodkrytych kamieni, noszący rzecz jasna miano od nazwiska swojego odkrywcy – Dumortiera. Do XIX wieku pozostawał nieznany, nie ma więc swojej tradycji znaczeniowej. Jednak dosyć szybko zauważono, że kamień ten działa uspokajająco. W tym głównie na zwierzęta. Zaczęto kłaść bryłki Dumortierytu w legowiskach nadmiernie pobudzonych i hałaśliwych psów, co przynosiło widoczne wyciszenie.

Dumortieryt ma ciekawą zaletę wzmacniania człowieka przed publicznymi wystąpieniami. Wygasza tremę, dodaje odwagi, pomaga się skoncentrować. Ogólnie rozwija też zdolności organizacyjne i uczy dyscypliny. Jest kamieniem, który zachęca do odpowiedzialności, słowności i pracowitości. Dumortieryt zasila sprawność fizyczną i psychiczną człowieka. Tę drugą głównie poprzez zdolności wyciszania i relaksacji. Przynosi głęboką harmonie i odprężenie na wszystkich poziomach.

Jedną z najciekawszych cech tego kamienia jest uwalnianie więzów karmicznych i pomoc przy pracy z poprzednimi wcieleniami. Dumortieryt ułatwia kontakty z Aniołami, zwiększa intuicję, rozwija jasnowidzenie. Jest więc kamieniem ze wszech miar magicznym. Prawdopodobnie dlatego stał się ostatnio bardzo popularny. Żyjemy w czasach dużego zainteresowania rozwojem duchowym i każdy kamień, który działa w tym obszarze staje się dla człowieka bezcenny.

Wzmocnienie: ODNAJDUJĘ ŚWIĘTOŚĆ W CODZIENNYM ŻYCIU

Archanioły: Michał, Raziel i Sandalfon

Z Kronik Akaszy

Dumortieryt to kamień, który pozwala lepiej zrozumieć samego siebie. Prowadzi człowieka do głębi jego podświadomości. Uczy połączenia z podświadomością i w ten sposób pomaga poznać samego siebie. Pozwala wydobyć z głębi największe lęki i zrozumieć, że w istocie zawsze jesteśmy bezpieczni i nie musimy niczego się obawiać. Dumortieryt pozwala rozświetlić wszystkie ciemne miejsca w duszy człowieka poprzez wprowadzenie do nich światła mądrości, rozsądku, logicznego postrzegania tego, co było trudne i niezrozumiałe. Dumotieryt oświetla to wszystko, co wymaga jasności.

Dumortieryt jest kamieniem, który wspiera logikę, logiczne myślenie, rozumowanie. Pomaga też wszystkim tym, którzy pracują  z energią słowa. Dzięki niemu można przekazywać wiedzę w sposób klarowny, w pełni zrozumiały dla innych, ponieważ oddziałuje pięknie na czakrę gardła, pomagając mówić prawdę, mówić to co ważne. Ale przede wszystkim wspiera wyrażanie siebie i tego, co jest dla człowieka w danym momencie naprawdę istotne.

Dumortieryt będzie wspierał wszystkich tych, którzy pracują poprzez pisanie i przekazywanie wiedzy, ponieważ rozjaśniając umysł poprawia także elokwencję. Jest to kamień mówców, pisarzy oraz ludzi, którzy pracują z podświadomością, a więc wszystkich psychologów, uzdrowicieli, terapeutów, trenerów rozwoju. Jest takim kamieniem, który pozwala wykorzystać moc umysłu dla rozwoju i dla dzielenia się z innymi ludźmi wszystkimi zdobyczami intelektu

(spisała Bo Andrzejewska - październik 2019)