Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Dioptaz

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

O DIOPTAZIE czytałam już bardzo dawno temu w kontekście uzdrawiania serca. Szukałam go, lecz w tamtych czasach nie spotkałam go na żadnej giełdzie ani w żadnym sklepie. Należy do kryształów rzadkich i drogich. Obecnie umiem znaleźć dostęp do każdego kamienia, więc teraz mam swój Dioptaz. Jest zachwycający, magiczny, niezwykły. To kolejna miłość od pierwszego wejrzenia. Jego niezwykłe piękno zapiera dech. Można z zachwytem zatracić się w świecie maleńkich, cudownych, szmaragdowych kryształków.

Energia Dioptazu jest silna, pomimo że jest niewielki. Jak wszystkie zielone kamienie przynosi uzdrowienie ciała i duszy. Sięga do przyczyn i uzdrawia wszystkie płaszczyzny naszego bytu. Z całą pewnością działa pozytywnie na serce, z tego słynie. Leczy wszystkie emocjonalne cierpienia, powstał po odrzuceniu, zdradzie, porzuceniu, wykorzystaniu, skrzywdzeniu. Zielony promień dotyka czakry serca i pozwala odnaleźć praprzyczynę problemu, uzdrowić wzorzec oparty na braku miłości do siebie.

Dioptaz uczy kochania siebie i akceptowania siebie takim, jakim się jest. Pomaga też rozwijać szacunek dla samego siebie i uznanie swojego miejsca tutaj na Ziemi. Analogicznie pomaga budować harmonijne relacje z innymi poprzez naukę akceptacji drugiego człowieka z jego słabościami. Uczy miłości rozsądnej, realnej, opartej na tolerancji, rozumieniu drugiej osoby, na dawaniu jej prawa do tego, by była sobą w taki sposób, który jej odpowiada.

Dioptaz uczy też radości w najprostszy i zarazem najskuteczniejszy sposób, poprzez chwytanie dnia i cieszenia się każda chwilą. Pokazuje, jak ważne jest nasze tu i teraz. Dostrzeganie piękna wokół siebie i trwanie w chwili obecnej. Pomaga uwolnić się od przeszłości i traum, uzdrawia to, co minęło. Zachęca też, by nie martwić się o przyszłość, ale być w tym dokładnie momencie, w którym jesteśmy.

Wzmocnienie: BĘDĘ DBAŁA O SWOJE POTRZEBY, TAK SAMO JAK O POTRZEBY INNYCH

Archanioł Rafael

Z Kronik Akaszy

Szmaragdowy dioptaz działa na poziomie serca. Bardzo mocno dotyka serca. To jeden z kamieni, które najsilniej oddziałują na pole energetyczne czakry serca. Dioptaz działa uzdrawiająco, harmonizująco i regulująco w tym obszarze. Ale działa nie tylko na serce. Dioptaz niesie w sobie soczystą zieleń świeżej trawy, liści, lasu. Dlatego też może uzdrawiać wszystkie części ciała człowieka. Działa we wszystkich płaszczyznach i ciałach subtelnych człowieka. Poprzez harmonię natury wnosi w pole wibracyjne człowieka mnóstwo spokoju i piękna. Zieleń dioptazu koi, reguluje, harmonizuje, równoważy, wycisza i uspokaja.

Kiedy uspokojone są emocje również i ciało reaguje spokojem, harmonią, zdrowiem. Właśnie dlatego dioptaz działa tak pięknie, ponieważ potrafi działać zarówno w obszarze mentalnym, jak i emocjonalnym i fizycznym. Obejmuje swoją piękną szmaragdową wibracją wszystkie poziomy ludzkiego jestestwa.

Dioptaz działa bardzo głęboko i mocno. Jest jednym z najsilniejszych kamieni uzdrowicieli. Jest rzadki, trudno go dostać, ponieważ ludzie mają za zadanie uzdrawiać sami siebie poprzez miłość bezwarunkową. Dioptaz wyręcza ludzi w tym, ponieważ potrafi uzdrowić, ukoić i zharmonizować wiele obszarów w ludzkim polu energetycznym.

Jest magiczny i wyjątkowy, ale mocno osadza człowieka na Ziemi, ponieważ reguluje wszystko w tym obszarze, w którym człowiek żyje i funkcjonuje. Poprzez zrozumienie holistycznego współistnienia wszystkich wibracyjnych poziomów człowieka dioptaz uczy najważniejszych ścieżek. Pokazuje, jak tu i teraz na planecie Ziemia funkcjonować tak, aby pozostawać w harmonii z Najwyższym Źródłem.

(spisała Bo Andrzejewska - sierpień 2019)

PROMIENIE - 84% Zielony, 13% Czarny i 3% Złoty

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Autor: Justin Moikeha Asar

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

DIOPTAZ ~ Uzdrowienie Serca

Afirmacje: "Cały jestem kochaniem. Moje serce jest czyste".