ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Ametyst

 

Powrót do

Prosperity

 

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Malowane Mandale

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Ametyst

Awenturyn

Cytryn

Kalcyt

Kwarc górski

Kwarc różowy

Labradoryt

Larimar

Malachit

Oliwin

Piryt

Sodalit

Tanzanit

Turkus

Turmalin

Tygrysie oko

 

 

 

 

 

Ametyst ma piękną i silną energię. To jeden z moich ulubionych kamieni, który z jednej strony prowadzi mnie najbardziej niesamowitymi ścieżkami wglądu w inne wymiary, a z drugiej chroni przed negatywnymi energiami, które mogłyby mi zaszkodzić. To właśnie ametyst najlepiej łączy nas ze spuścizną Atlantydy, ponieważ główny, największy kryształ na tym magicznym lądzie był zrobiony z ametystu. W moim odczuciu to najpotężniejszy kwarc, z którego mocą równać się mogą jedynie Lemurian Seeds.

Jest kamieniem niezwykle pomocnym w przypadku rozmaitych problemów emocjonalnych. Wycisza emocje, pozwalając im się uważnie przyjrzeć. Jest uważany za kamień uspokajający, medytacyjny, relaksujący. Jednak co ważne, działa on wyostrzając naszą intuicję i rozjaśniając umysł. Emocje są nam potrzebne. Są drogowskazami na ścieżce osobistego rozwoju, dlatego też nie powinny być tłumione i spychane w głąb ciała. Ametyst pozwala im się przyjrzeć z pewnego dystansu. Pozwala też wyeliminować niecierpliwość.

Nazwa ametystu oznacza "trzeźwość" i zwykle odnosi się to do ochrony przed skutkami upojenia alkoholowego. Tymczasem można tę nazwę zrozumieć też jako klarowny, trzeźwo myślący umysł. W istocie jest to jeden z niewielu kryształów, który działa na nasz intelekt wzmacniając go i pozwalając jak najlepiej wykorzystać naszą inteligencję. Działa także w obrębie wyobraźni i twórczości.

Jest nazywany kamieniem transformacji i rozwoju duchowego. Wspaniały do medytacji i pracy nad sobą. Pozwala nam na głęboki wgląd i rozwija zdolności jasnoodczuwania. Jest pomocny przy świadomej pracy ze snami, ale działa też ogólnie w problemach z bezsennością.

 

***

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

Przesłanie Ametystu do tej karty. Autor - JUSTIN MOIKEHA ASAR

AMETYST ~ POKORA

Przesłanie Mistrza Kryształu Deva Amerayel-ra

Jestem tutaj z lekcją pokory, odpuszczam przywiązania fizyczności i zaufania, pozwalając Wszechświatowi być twoim przewodnikiem po tym wszystkim, czym jesteś. Chodź ze mną w Podróży do wewnątrz, do nieskończonego miejsca w prawdziwym umyśle ludzkości, miejsca Pokoju, które wielu znało tylko w ciele przed Narodzeniem.