Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Ametyst

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowy Tarot

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chryzokola

Chryzopraz

Cytryn

Czaroit

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt miodowy

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Piryt

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szmaragd

Tanzanit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turkus

Tygrysie oko

 

 

 

 

 

Ametyst ma piękną i silną energię. To jeden z moich ulubionych kamieni, który z jednej strony prowadzi mnie najbardziej niesamowitymi ścieżkami wglądu w inne wymiary, a z drugiej chroni przed negatywnymi energiami, które mogłyby mi zaszkodzić. To właśnie ametyst najlepiej łączy nas ze spuścizną Atlantydy, ponieważ główny, największy kryształ na tym magicznym lądzie był zrobiony z ametystu. W moim odczuciu to najpotężniejszy kwarc, z którego mocą równać się mogą jedynie Lemurian Seeds.

Jest kamieniem niezwykle pomocnym w przypadku rozmaitych problemów emocjonalnych. Wycisza emocje, pozwalając im się uważnie przyjrzeć. Jest uważany za kamień uspokajający, medytacyjny, relaksujący. Jednak co ważne, działa on wyostrzając naszą intuicję i rozjaśniając umysł. Emocje są nam potrzebne. Są drogowskazami na ścieżce osobistego rozwoju, dlatego też nie powinny być tłumione i spychane w głąb ciała. Ametyst pozwala im się przyjrzeć z pewnego dystansu. Pozwala też wyeliminować niecierpliwość.

Nazwa ametystu oznacza "trzeźwość" i zwykle odnosi się to do ochrony przed skutkami upojenia alkoholowego. Tymczasem można tę nazwę zrozumieć też jako klarowny, trzeźwo myślący umysł. W istocie jest to jeden z niewielu kryształów, który działa na nasz intelekt wzmacniając go i pozwalając jak najlepiej wykorzystać naszą inteligencję. Działa także w obrębie wyobraźni i twórczości.

Jest nazywany kamieniem transformacji i rozwoju duchowego. Wspaniały do medytacji i pracy nad sobą. Pozwala nam na głęboki wgląd i rozwija zdolności jasnoodczuwania. Jest pomocny przy świadomej pracy ze snami, ale działa też ogólnie w problemach z bezsennością.

 

WSZĘDZIE DOSTRZEGAM PIĘKNO

Z Kronik Akaszy

Srebro i fiolet, piękno kosmicznej nieskończoności. Wszystkie wszechświaty nałożone wymiar po wymiarze na kryształowe Światło. Dla ludzi na Ziemi to bank szczególnej wiedzy - tej, która pochodzi z Atlantydy i Lemurii. To wiedza, która pomaga dziś budować Złotą Erę.

Zaglądając w przejrzysty kryształ można obserwować struktury wszechświata. Być może nie jest to ludziom potrzebne, ale uczy szacunku dla tego, co minęło i dla mądrości wypracowanej przez inne dusze. Ametyst niesie potężne duchowe wiadomości. Każdy kawałek kryształu jest połączony z innym. Wszystkie dotykają w czasoprzestrzeni największego Świętego Kryształu, który opiekował się Atlantydą.  Poprzez każdy kryształ można dotknąć tej wiedzy. Wystarczy podnieść swoje wibracje na odpowiednio wysoki poziom. Wiedza płynie do tych, którzy są na to gotowi. Gotowość to duchowe wzrastanie przez miłość do siebie, mądrość i moc kochania, przez wiarę i zaufanie, przez cierpliwe budowanie więzi z Najwyższym Źródłem.

Ametyst jest nauczycielem i przewodnikiem. Pokazuje, że na duchowej ścieżce warto słuchać mentora. Podążanie za autorytetem nie uzależnia Was, jeśli wiecie, kiedy wyjść spod jego skrzydeł i podążać samodzielnie. Istnieje zasada prowadzenia i chronienia młodszych przez starszych. Cała Ziemia temu służy, poczynając od rodziców, przez nauczycieli i przewodników duchowych, na Aniołach kończąc. Ametyst uczy szacunku dla tych, którzy maja większe doświadczenie i chcą podać Wam rękę. Mądrość to gotowość uchwycenia tej ręki.

(spisała Bo Andrzejewska - marzec 2019)

PROMIENIE 33% Indygo, 33% Czerwony, 33% Fioletowy i 1% Czarny

Poniżej karta z pięknej talii LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

AMETYST Pokora

Przesłanie Mistrza Kryształu Deva Amerayel-ra

Jestem tutaj z lekcją pokory, uwalniam przywiązania do fizyczności i rozwijam zaufanie, pozwalając Wszechświatowi być twoim przewodnikiem po tym wszystkim, czym jesteś. Chodź ze mną w podróż do wewnątrz, do nieskończonego miejsca w prawdziwym umyśle ludzkości, miejsca Pokoju, które wielu znało tylko w ciele przed Narodzeniem.

Afirmacja: "Podążam odwieczną ścieżką prawdy. Moim sercem jest Fioletowy Płomień"

autor kart i tekstu: Justin Moikeha Asar