Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Amazonit

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

Amazonit to ciepły, życzliwy kamień, który chętnie współpracuje niemal z każdym. W jego wibracji jest dużo spokoju, ale i otwartości. Myślę, że innym jest równie łatwo nawiązać z nim porozumienie. Co ciekawe ten kamień jest dostępny i niedrogi. Można go mieć bez wysiłku, tymczasem jego moce i możliwości są równie ciekawe, jak energia bardzo drogich, magicznych kryształów. Chyba jak wszędzie, tak i w litoterapii rządzi komercja, a ludzie poszukują tego, co ma dobrą reklamę i cudowne opisy.

Tymczasem... Amazonit to naprawdę magiczny kamień, który zapewnia szczęście w grach losowych. Jako kamień dobrobytu i prosperity przyciąga pieniądze, pomaga prowadzić biznes, chroni przed stratą, przyspiesza realizację marzeń. Szczególnie te konkretne, zależne od stanu posiadania pieniędzy. W biznesie rozwija odwagę, daje koncentrację, wspiera w doprowadzaniu do końca rozpoczętych projektów. W tym zakresie będzie wspaniałym przyjacielem dla twórców pisarzy, malarzy, artystów, którym zabrakło wytrwałości i chęci, by dokończyć rozpoczęte dzieło.

Wycisza, równoważy, harmonizuje, koi napady gniewu i pomaga w emocjonalnych kłopotach. Jest szczególnie polecany kobietom z czasie menopauzy, ponieważ pomaga im w zachowaniu pogodnego nastroju, a przy okazji działa również w obszarze fizycznym na rozmaite związane z tym czasem dolegliwości. Według tradycyjnych przekazów także odmładza skórę i zaleca się trzymanie bryłki Amazonitu w kremie do twarzy. Ogólnie ma moc odmładzania człowieka, jest to więc magia z najwyższej półki.

Jest to kamień, który uczy otwartego wyrażania swoich uczuć. Chroni rodzinę, działając wspierająco na więzi w relacjach oraz na tolerancję i rozumienie drugiego człowieka. Poprawia komunikację uczuciową. Zachęca do mówienia prawdy. Jest ponadto kamieniem, który podnosi nastrój, wprowadza radość, pozytywne myślenie oraz optymizm. A wreszcie chroni też naszą aurę przed zanieczyszczeniami. Także tymi elektronicznymi Amazonit chroni nas przed ubocznym działaniem komórki. Czyż nie jest to jeden z najciekawszych i najbardziej uniwersalnych kamieni? Gdybym miała Wam polecić dobry talizman, to chyba właśnie ten kamień wydaje mi się najbardziej pożyteczny w codzienności.

 Wzmocnienie: OCZEKUJĘ OD INNYCH SZACUNKU I SPRAWIEDLIWEGO TRAKTOWANIA

Archanioł Rafał i Uriel

Amazonit to prawdziwy szczęściarz. To kryształ, który powstał, żeby łączyć ludzi z magiczną mocą Matki Ziemi. Amazonit przynosi radość, pozytywną energię, lekkość bytu. Uczy przede wszystkim, że życie powinno być lekkie, szczęśliwe, pełne łagodności i uśmiechu. Uczy też, że każdy człowiek ma prawo poszukiwać swojej własnej drogi do szczęścia. To kamień, który uwalnia człowieka od poczucia konieczności czegokolwiek. Bo w istocie człowiek nic nie musi. Człowiek wszystko może. Natomiast ma prawo wybierać sobie taką drogę, która go uskrzydla i sprawia, że w jego sercu rodzi się miłość do świata, ludzi i tego, czym się zajmuje. Amazonit pomaga kochać ludzi, świat i rozmaite działania.

Amazonit to kryształ, który przynosi człowiekowi szczęście, ponieważ jego dotyk odblokowuje w umyśle człowieka poczucie, że ma prawo realizować to, czego pragnie. Uwalnia od poczucia winy, od potrzeby ciężkiej pracy i mnóstwa niepotrzebnych czynności. Zadaje człowiekowi pytanie: "czego pragniesz?" i następnie szybko odpowiada: "to rób to, działaj, idź w tym kierunku, wyciągnij po to ręce i napełnij dłonie tym szczęściem, które sobie wybrałeś".

Amazonit jest kamieniem szczęściarzy, ponieważ pomaga wykonać kwantowy skok, dzięki któremu człowiek może osiągnąć to, o czym marzy o wiele szybciej, niż sobie wyobraża. Uczy człowieka, że materia jest jego naturalnym sprzymierzeńcem. Że dusza zeszła tutaj na Ziemię po to, by doświadczać w materii szczęścia i spełnienia i w ten sposób realizować swoją boską moc.

(spisała Bo Andrzejewska - październik 2019)

 

PROMIENIE - 53% Niebieski, 30% Zielony, 15% Biały i 2% Srebrny

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Autor: Justin Moikeha Asar

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

AMAZONIT ~ Droga Środka

Afirmacja: "Podążam ścieżką, którą jestem"