Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Akwamaryn

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

Akwamaryn, którego nazwa nawiązuje do wodnych przestrzeni od zawsze był talizmanem żeglarzy, rybaków i innych ludzi morza. Proszę nie mylić z nazwą o żeńskiej końcówce: "akwamaryna", ponieważ to nazwa koloru, farby, a nie kryształu. Sama z rozpędu tak się czasem mylę, a to jednak zupełnie coś innego. Akwamaryn jest berylem, kuzynem szmaragdu i morganitu. Bywa nieco tańszy, ponieważ częściej występuje. Ma cudowny błękitny lub błękitnozielony kolor. Jak woda. Jest zatem doskonały dla tych, którzy kochają ten żywioł albo na przykład uczą się pływać lub podróżują drogą morską.

Akwamaryn patronuje też kobiecości, miłości i związkom. Przynosi wierność i trwałość. Jest kamieniem zgody i w relacjach zapobiega kłótniom. Uspokaja, pomaga wyjść poza rozmaite trudne emocje oraz znaleźć odwagę, by uczciwie stawić czoła odpowiedzialności. Pozwala znaleźć najlepsze rozwiązanie jakiegoś sporu lub pójść na kompromis. Wspiera negocjacje, chroni sprawiedliwe wyniki, jest obrońcą pokrzywdzonych.

Według wielowiekowej tradycji to bardzo szczęśliwy kamień, który przyciąga wszelką pomyślność i bogactwo. Wierzy się, że noszenie go zachęca też i wabi Dobre Duszki Natury. Z całą pewnością podnosi wibracje, oczyszcza energię i odpędza wszelkiego rodzaju negatywne byty. Jest kamieniem ochronnym, który pomaga utrzymać czystą wibracje w przestrzeni, w której się znajdujemy.

Akwamaryn dodaje pewności siebie i wiary w to, że można wiele osiągnąć. Pomaga w uzdrawianiu cykli i doprowadzaniu do końca rozpoczętych wysiłków. Nie pozwala na wycofanie i zniechęcenie. Uczy wytrwałości i odwagi. Wspiera dobrą komunikację, autoekspresję, pomagając realizować to, co ważne dla człowieka. Jest kryształem, który wycisza lęki, redukuje stres, pomaga odkryć, zrozumieć i uzdrowić blokady emocjonalne.

Wzmocnienie: OTWIERAM MOJE SERCE NA PRZEBACZENIE

Archanioły: Ariel i Raguel

Akwamaryn. Kropla oceanu zamknięta w krysztale. To kamień, którego moc i piękno jednoznacznie kojarzy się z żywiołem wody. Jest jak zastygła część akwenu. Prowadzi nas do zrozumienia żywiołu wody, do jego ciepłej kochającej mocy, która wszystko ożywia. I podobnie jak Matka Ziemia, jak ciepło słońca, tak i miłość wody sprawia, że człowiek może istnieć na Ziemi. I nie tylko człowiek, ale także każda inna żyjąca istota funkcjonuje tylko dzięki temu, że ma dostęp do wody.

Akwamaryn uczy szacunku dla życia, ale prowadzi też piękną ścieżką do zrozumienia i zapanowania nad emocjami. Podobnie jak woda, akwamaryn reprezentuje rozumienie uczuć, tego wszystkiego, co wypływa z naszej ludzkiej natury. Akwamaryn pomaga zachować spokój, wycisza relaksuje, sprawia, że emocje mniej bolą, że stają się tym, czym są naprawdę: tylko wskazówką, a nie cierpieniem.

Akwamaryn rozjaśnia umysł. Pozwala przenieść ciężar odczuwania na poziom umysłu, by intelektualnie pojąć, dlaczego pojawiło się określone doświadczenie wywołujące określone emocje. Akwamaryn to kamień ludzi intelektu, kamień myślicieli, kamień który pomaga rozumieć uczucia. To wspaniały kryształ, który pozwala poprzez ogromną moc wody dotrzeć do ponadczasowej wiedzy, ponieważ to woda niesie w sobie informacje z najwyższych poziomów. To woda krystalizuje w sobie skrawki takiej wiedzy, która nie jest osiągalna żadną inną drogą i akwamaryn prowadzi do poznania tej wiedzy.

(spisała Bo Andrzejewska - październik 2019)

 

PROMIENIE - 33% Niebieski, 33% Zielony, 33% Przejrzysty i 1% Czarny

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Autor: Justin Moikeha Asar

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

AKWAMARYN ~ Uproszczenie

Afirmacja: "W uproszczeniu jestem perfekcją"

 

Akwamaryn - Jasność i kompromis