ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Agat Koronkowy

 

Powrót do

Prosperity

 

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Malowane Mandale

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chryzokola

Chryzopraz

Cytryn

Czaroit

Dumortieryt

Elestial Kwarc

Fluoryt

Girasol

Hematyt

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Larimar

Lemurian Seeds

Malachit

Mołdawit

Morganit

Obsydian

Opal

Piryt

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Sodalit

Sugilit

Szafir

Szmaragd

Tanzanit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turkus

Tygrysie oko

 

 

 

 

 

Agat Koronkowy / Agat Błękitny / Agat Blue Lace / Chalcedon. Dla mnie najbardziej znany pod tą ostatnią nazwą, która jest chyba u nas najczęściej spotykana. Niezależnie od podziału, w którym chalcedony to wszystkie agaty plus chryzoprazy, karneole, jaspisy i jeszcze parę innych... Miałam problem, pod jakim hasłem umieścić ten kamień. Na zachodzie ma zwykle jedną nazwę: Blue Lace Agat i na angielskojęzycznych stronach tak właśnie określa się nasz popularny chalcedon. W Polsce spotykam różne nazewnictwo.

Pierwsze dwie bryłki dostałam wiele lat temu na targach kamieni od pewnego miłośnika i znawcy minerałów. Powiedział mi wtedy: "to pani kamienie" i nazwał je właśnie chalcedonami. Zawibrowały mi w dłoni, to była miłość od pierwszego wejrzenia. Nosiłam je wszędzie ze sobą w torebce i mam je do dzisiaj, chociaż nie ukrywam, że teraz rzadko z nimi pracuję, jakby dały mi wszystko, czego potrzebowałam wiele lat temu. Nadal jednak uważam, że ten błękitny kamień ozdobiony cudną delikatną koronką jest wyjątkowo piękny.

Nazywany Kamieniem Mówców był dla mnie nieocenionym przewodnikiem w wyrażaniu siebie poprzez szkolenia, wykłady, artykuły. Chalcedon pomaga klarownie przekazywać wiedzę i być zrozumiałym dla innych. Wspiera komunikację, wypełniając nasze słowa radością i miłością. Uspokaja, wycisza negatywne emocje i nasyca nasz przekaz pozytywnymi wibracjami. Uczy też słuchania, co sprawia, że komunikacja z inna osobą staje się naprawdę pełna. Wspiera i uzdrawia czakrę gardła, leczy zaburzenia mowy i lęki przed wyrażaniem siebie. Wzmacnia pewność siebie i uzdrawia z tremy. Działa pozytywnie w obszarze inspiracji i kreatywności. Pomaga odnaleźć wenę, przynosi dobre pomysły, wspiera w każdym twórczym działaniu.

Absorbując negatywne energie uwalnia od depresji, przynosi radość i odwagę do działania. Pomaga pozbyć się lęków i sennych koszmarów, zapewnia dobre sny. W medytacji ułatwia kontakt z naszym Wyższym Ja oraz duchowymi przewodnikami. Jest w nim dużo delikatności i z pewnością pomaga rozwijać w sobie łagodność. Będzie więc pomocny przy pracy z dziećmi lub medytacji z naszym własnym wewnętrznym dzieckiem.

 

 

 

***

PROMIENIE - 46% Niebieski, 35% Biały, 17% Przejrzysty i 2% Indygo

Poniżej karta z pięknej talii - LIQUID CRYSTAL ORACLE CARD

Polecam do medytacji z energią tego pięknego kryształu.

AGAT KORONKOWY ~ Spokojne wyrażanie

Przesłanie Mistrza Kryształu Deva Mer-ra-el

Niech mój łagodny deszcz delikatnie cię obmyje, bym poprzez ciebie stał się spokojnym wyrażaniem prawdy. Bez osądzania przynoszę świadomość kreatywnych zdolności i odpowiedzialności mówienia z twórczą radością i tworzenia tego, co w twoich oczach jest Wielką Jednością. Otwórz mnie, abym mógł stonować niskie oceny waszego świata, otwierając ciebie na cel poprzez pełne miłości wyrażenie w pokoju i miłości dla wszystkich.

Afirmacja: "Jestem głosem spokojnego wyrażania".

~ Autor: Justin Moikeha Asar