Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Agat

 

Powrót do

Prosperity

Podział

Rodziny

Oczyszczanie

Programowanie

Praktycznie

Zdrowie

Magia kamieni

Kryształowa Psychologia

Kryształowa Prosperita

Znaki Zodiaku

Kryształowa Wyrocznia

Kryształowe Siatki

Kryształowe Mandale

Mandale Archaniołów

Kryształowe Przesłania

Kryształowe Komnaty

Kryształowy Rozwój

Kryształowa Medytacja

Kryształowe Czaszki

Kryształowa Synergia

Horoskop Majów

Krasków

Karty

Lektury

***********

Agat

Agat Botswana

Agat Koronkowy

Akwamaryn

Amazonit

Ametyst

Angelit

Apatyt

Apofilit

Aragonit

Astrofilit

Awenturyn

Azuryt

Bursztyn

Celestyt

Chiastolit

Chryzokola

Chryzopraz

Cyrkon

Cytryn

Czaroit

Danburyt

Diament

Diament Herkimer

Diopsyd

Dioptaz

Dumortieryt

Elestial

Fluoryt

Girasol

Granat

Heliotrop

Hematyt

Hemimorfit

Howlit

Iolit

Jadeit

Jaspis

Kalcyt biały

Kalcyt brzoskwiniowy

Kalcyt miodowy

Kalcyt niebieski

Kalcyt różowy

Kalcyt zielony

Karneol

Kuncyt

Kwarc dymny

Kwarc górski

Kwarc różowy

Kyanit

Labradoryt

Lapis Lazuli

Larimar

Lemurian Seeds

Lepidolit

Magnetyt

Magnezyt

Malachit

Mołdawit

Moonstone

Morganit

Nefryt

Obsydian

Oliwin

Onyks

Opal

Perła

Piryt

Prasiolit

Prehnit

Rodochrozyt

Rodonit

Rubin

Selenit

Serafinit

Serpentyn

Skamieniałe Drewno

Skolecyt

Sodalit

Sugilit

Sunstone

Szafir

Szatukit

Szmaragd

Tanzanit

Thulit

Topaz

Turmalin czarny

Turmalin różowy

Turmalin zielony

Turmalin arbuzowy

Turkus

Tygrysie oko

Uleksyt

Unakit

Quantum Quattro

Aura Kryształowa

 

 

 

 

 

AGAT to cała ogromna rodzina pięknych kolorowych kamieni, z których większość jest powszechnie dostępna i niedroga. Pomimo tego kamień ten cieszy się całkiem ciekawym działaniem energetycznym i zachęca do współpracy ogromnym wachlarzem możliwości. Czasem spotykamy agaty farbowane - widać na pierwszy rzut oka, że ich kolor jest zbyt intensywny i nienaturalny. Myślę jednak, że to nie wpływa na energetykę kamienia.

Agat Botswana oraz Agat Koronkowy (Chalcedon) znajdują się na osobnych stronach, głównie ze względu na przypisane im karty z talii "Liquid Crystal Oracle", które są fantastycznym narzędziem do medytacji z kryształami i które chciałam tutaj mocno wyeksponować. Do agatów zalicza się także Onyks i Karneol, które również przedstawiam w osobnym opisie. Jednak rodzina agatów jest bardzo liczna i pozostało jeszcze sporo kamieni, na które warto zwrócić uwagę, ponieważ pojawiają się często na targach i w sklepach z minerałami. Poniżej zamieszczam krótkie charakterystyki tych najbardziej popularnych. Na pewno to nie są wszystkie agaty, jakie występują na Ziemi, bo jest ich naprawdę bardzo dużo.

AGAT WSTĘGOWY to najczęściej spotykany rodzaj i to właśnie on bywa czasem podbarwiany albo sprzedawany w wielkich wielobarwnych plastrach, które stosujemy jako podstawki pod filiżanki czy butelki z wodą. Występujący w różnych kolorach zachwyca swoją miękką, piękną energią. Jak na wielokolorowy kamień przystało, obdarza człowieka mnogością możliwości. Działa na tylu płaszczyznach, że trudno wszystkie wymienić. Jest przy tym powszechnie dostępny i tani. A nie ustępuje mocą drogocennym kuzynom. Nazwa "agat" podobno oznacza "dobry".

Kamień ten wspiera w rozwijaniu poczucia własnej wartości i wiary w siebie. Podnosi poczucie godności, uczy doceniania własnych talentów, obdarza równowagą, spokojem, relaksuje, wycisza. Działa także na poziomie umysłu - poprawia pamięć i koncentrację, ułatwia skomplikowane intelektualne zadania. Jest doskonały dla artystów, ponieważ przynosi im twórczą wenę i pomaga nadać jej formę. Uwalnia od konsumpcjonizmu, kieruje w stronę mądrego pojmowania wartości.

Jest również kamieniem ochronnym, który uczy rozumienia energii i praktycznego korzystania z niej. Pomaga uwolnić się od zewnętrznych niechcianych wpływów, od manipulacji i nieszczerych przyjaciół. Pomaga rozpoznawać tych, którzy mają uczciwe zamiary. Szczególnie chroni kobiety w ciąży, wzmacniając w nich poczucie bezpieczeństwa, optymizmu i radości z oczekiwanego macierzyństwa.

Agat wstęgowy

AGAT MSZYSTY/MOSS AGAT zawiera w sobie bogactwo całej natury. Jest jak zastygła kropla pięknego lasu, z drzewami, poszyciem, ptakami na gałęziach. Właśnie dlatego kamień ten zbliża człowieka do świata przyrody, pomaga nawiązywać kontakt z duchami natury, rozumieć rośliny i zwierzęta, harmonijnie współpracować z Matką Gają. Od wieków wykorzystywany przez rolników, szamanów, leśników i wszystkich tych, których zawód wymaga rozumienia głosu natury i zachodzących w niej przemian. Rozwija przy tym jasnowidzenie i uczy dostrzegania wokół siebie tego, czego nie zauważamy z pomocą podstawowych zmysłów.

Kamień ten leczy rozmaite fobie, strachy i napełnia odwagą. W tym także pomaga otworzyć się na zmiany, pozbyć lęku przez nowymi rzeczami. Usuwa bloki komunikacyjne, dodaje pewności w czasie rozmów kwalifikacyjnych, daje siłę przebicia i napełnia optymizmem. Uwalnia potencjał człowieka, podnosząc poczucie wartości i wiarę w siebie. W rodzinie i związku wzmacnia więzi, uczucia, pomaga na nowo zaufać, ale i budować nowe przyjaźnie.

Ciekawą zdolnością tego kamienia jest wsparcie w kwestiach finansowych. Zapewne mocna energia Ziemi sprawia, że Agat Mszysty przyciąga pieniądze i pomaga odzyskać zwrot podatku. Podobno sprzyja też otrzymywaniu spadków i darowizn. Jest niezastąpionym pomocnikiem przy wypełnianiu arkuszy kalkulacyjnych, przy obliczeniach, matematyce.

 

Agat mszysty

AGAT MUSZLOWY/TURITELLA charakteryzuje się cętkami i plamkami, które wielu ludziom kojarzą się z pieniążkami. Dlatego od lat ten kamień słynie jako szczególnie skuteczny talizman przyciągający bogactwo finansowe. Podobno przynosi także wszelki sukces materialny i karierę, a jako minerał z dużą zawartością energii Ziemi wspiera we wszelkich działaniach zawodowych.

Na poziomie emocjonalnym pomaga uwolnić rozmaite traumy, ponieważ w mądry sposób łączy człowieka z przeszłością i pozwala przepracować stare sprawy, uwolnić wszystko, co nam już od dawna nie służy. Jest wsparciem, kiedy pracujemy z wewnętrznym dzieckiem i chcemy uzdrowić stare problemy z czasu, kiedy byliśmy mali. Łączy też z przodkami, będzie więc pomocny przy oczyszczaniu linii rodowych. Uwalnia od żałoby, leczy rany z nią związane. Ogólnie wspiera przy zmianie starych wzorców na nowe.

Podobnie jak inne Agaty, tak i ten łączy człowieka z naturą i pozwala odnaleźć w niej ukojenie, a także poczuć się integralną częścią całego świata, który nas otacza. Pozwala rozumieć drzewa, zwierzęta, ptaki, odbierać przesłania płynące z przyrody. Wnosi spokój i poczucie bezpieczeństwa. Chroni.

Agat muszlowy

 

 

AGAT DENDRYTOWY wzmacnia więzi rodzinne, sprzyja wierności i stałości w związku. Pomaga odnaleźć porozumienie pomiędzy dziećmi i rodzicami, a w przypadku rozwodu czy rozstania wspiera w uzdrowieniu emocjonalnym. Pomaga w terapii wewnętrznego dziecka i niesie ukojenie w leczeniu traum z okresu dzieciństwa. Sprzyja radości życia i optymizmowi.

To kamień, który podnosi pewność siebie i jest oparciem w uzdrawianiu samooceny. Przynosi cierpliwość, stabilność emocjonalną i ogólnie wzmacnia osobowość. Jego pozytywne działanie przynosi efekty w uwalnianiu od nałogów, ponieważ potęguje silną wolę i uczy wytrwałości. Agat Dendrytowy sprzyja terapiom także poprzez podtrzymywanie cierpliwych działań dzień po dniu.

Wśród magicznych zdolności tego kamienia możemy znaleźć również pomoc w rozwijaniu zdolności do jasnowidzenia i jasnoodczuwania oraz piękną współpracę z Fioletowym Płomieniem. Agat ten pomaga oczyścić się z poczucia winy oraz negatywnych emocji. Uczy obiektywizmu i zaakceptowania swojego cienia.

CRAZY LACE AGAT/SZALONY AGAT KORONKOWY o wiele lepiej odnajduje się zapewne w angielskiej nazwie niż w polskiej. Jest przepiękny, wielobarwny i poprzez zachwyt wnosi do naszego życia mnóstwo radości, beztroski, entuzjazmu, cudnych optymistycznych energii. Jest nazywany czasem "kamieniem śmiechu" i jako taki na pewno wnosi mnóstwo dobra do naszego istnienia. Ucząc pozytywnego myślenia, otwiera nas na dobro wszechświata.

Ale ma on również niesamowite działanie w obrębie naszego odczuwania, ponieważ jako jeden z niewielu kamieni na świecie pochłania całkowicie ból emocjonalny. To wyjątkowa zaleta, dzięki której można traktować ten Agat jak najlepszego uzdrowiciela. Dodatkowo stabilizuje naszą energię, wprowadza harmonię i spokój. Na szczególną uwagę zasługuje też wzmacnianie samooceny, jako element wyraźnie poprawiający jakość naszego życia.

Podobno kamień ten otwiera człowiekowi Trzecie Oko i pozwala widzieć istoty z innych wymiarów, np. duchy zmarłych. Jednocześnie zapewnia przy tym całkowitą ochronę, ponieważ ogólnie zabezpiecza nas przed negatywnymi energiami. Rozwijając w człowieku poczucie bezpieczeństwa, wypełnia odwagą i uzdrawia rozmaite fobie, w tym np. lęk przed pająkami. Myślę, że warto spróbować, jeśli ktoś boi się tych stworzonek.

 

Agat Crazy Lace

AGAT OGNISTY/FIRE AGAT działa w obrębie żywiołu Ognia, obdarzając człowieka mnóstwem energii, dynamiki, chęci do działania, aktywnością, wiarą w siebie i pasją. Ponadto kamień ten uczy uczciwości i otwartego mówienia tego, co się czuje. Pomaga pokonać nieśmiałość w publicznych wystąpieniach i wspiera w rozwijaniu asertywności, bronieniu własnej przestrzeni i własnego dobra. Zapobiega wyczerpaniu, obdarza mocą, przynosi poczucie szczęścia.

Jest doskonałym przyjacielem artystów, ponieważ obdarza inspiracją i pracowitością. Daje też wytrwałość tak potrzebną, by ukończyć rozpoczęty obraz, utwór czy książkę. Siła woli, którą możemy od niego czerpać jest pomocna osobom walczącym z nałogami, obsesjami i rozmaitymi uzależnieniami. Ten kamień pomaga odnaleźć poczucie wolności, odwagę i siłę do pokonania niekorzystnych nawyków.

Agat ten pomaga człowiekowi cieszyć się życiem bez nadmiernych wydumanych oczekiwań. Obdarza optymizmem i takim prawdziwie pozytywnym podejściem do codzienności, w której można znaleźć mnóstwo radości i szczęścia, jeśli tylko nauczymy się cieszyć z rzeczy małych, z drobiazgów. Kamień ten podpowiada, by korzystać z życia i wypełniać zachwytem i zadowoleniem każdą chwilę. Uczy żyć tak, jakby liczyła się tylko chwila obecna.

 

Agat Ognisty - Smocza Skóra