Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Inne wcielenia

 

Do poczytania:

Prosperita

Szczęście 

Miłość 

Radość

Skuteczność 

Działanie 

Dobrobyt 

Harmonia

Wdzięczność

Mądrość

Zdrowie

Bezpieczeństwo

Spełnienie

Łagodność

Pracowitość

Lenistwo

Samoakceptacja

Samoocena

Dawanie i branie

Pozytywnie

Dualizm

Pieniądze

Otwarcie na ból

Marzenia

Możliwości

Relacje

Tolerancja

Ludzie

Oddech

Wolność

Myślenie

Zmiany

Akceptacja

Tworzenie

Bogactwo

Decyzje

Programy

Zachwyt

Mity Prosperity

Duchowość

Materia

Dobrostan

Długowieczność

Niezależność

Kobiecość

Energiaów

Praktyka

Polityka

Zadowolenie

Ocenianie

Motywacja

Życzliwość

Dobroć

Komfort

Boskość

Ciepło

Sprawiedliwość

Siła

Pokój

Zaufanie

Asertywność

Poziom

Skupienie

Samopoczucie

Piękno

Przyzwalanie

Dostrzeganie

Granica

Czas

Tęsknota

Obowiązek

Cielesność

Moralność

Kochanie

Inspiracja

Lustro

Docenianie

Wycenianie

Wszystko

Stereotypy

Slow

Pełnia

Zmysły

W głębi

Wzorce

Racja

Wybór

Tajemnica

Prawda

Świadomość

Samostanowienie

Przeszłość

Wygrana

Cisza

Empatia

Wolne

Jasność

Przyszłość

Wiara w siebie

Emanacja

Prostota

 

Deepak Chopra

Doreen Virtue

Wayne W. Dyer

Joe Vitale

Sandra Anne Taylor

 

Myślenie kwantowe

Dwupunkt

Synchronizacja

Koherencja

Kwantowa prosperita

Energia sukcesu

Inne wcielenia

Kwantowe lajki

Transformacja

Kwantowe zdrowie

 

Finansowe inspiracje

Boskie Portfolio

Warsztaty

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

Reiki

Kroniki Akaszy

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Tematyka ta jest wydawałoby się wyłącznie duchowa, nawiązująca do tradycji Wschodu i zasad reinkarnacji. Większość ludzi uważa, że jest to kwestia wyłącznie wiary. Tymczasem najnowsza fizyka pokazuje nam aspekty, które skłaniają nas do większej otwartości umysłu niż dotąd. Od dawna wiemy, że rzeczywistość wykracza daleko poza to, co możemy poznać zmysłami czy nawet najdokładniejszymi  narzędziami. Wystarczy wejść w świat mikrocząstek i cała nasza wiedza zmienia swoja jakość. Na poziomie fizyki kwantowej odnajdujemy nieoczekiwanie najbardziej zaskakujące odpowiedzi.

Koncepcja znana jako M-teoria uznaje, że wszechświat istnieje w 11 wymiarach. Tworzą one przestrzeń do istnienia nieskończonej ilości równoległych światów. Obrazowo możemy powiedzieć, że istnieje ogromna ilość wibrujących warstw, które wzajemnie się łączą i przecinają. Warstwy te są płaszczyznami w czasoprzestrzeni, na których istnieją różne rzeczywistości. Fizycy od dawna dopuszczają istnienie światów alternatywnych do naszego.

Według takiej opcji nasza świadomość ma możliwość przemieszczania się na chwilę pomiędzy warstwami. Przenosi się na inną płaszczyznę, by potem ponownie wrócić do chwili obecnej. Taki ruch nazywamy „skokiem kwantowym”. Oznacza to zdolność do spojrzenia na przeszłe lub przyszłe wydarzenia, umiejscowione na innych warstwach. Nie od dzisiaj wiemy, że czas nie jest liniowy, sprawia jedynie takie wrażenie. W pewien sposób wszystko jest w jednym punkcie, w którym przecinają się przeróżne warstwy istnienia.  

Zamiast punktu możemy sobie wyobrazić wielki ocean, w którym różne prądy poruszają się w zmiennych kierunkach i z rozmaitą prędkością. Niektórzy widzą tu też pole wibracji, gdzie pomiędzy przeszłością, teraźniejszością a przyszłością pojawiają się określone różnice prędkości drgania. Według tej teorii przeszłość charakteryzuje się ruchem mniej gęstym od chwili obecnej, a przyszłość jest jeszcze lżejsza i czeka na ukształtowanie. A wszystko w pewnym równoległym układzie wielkiego oceanu wibracji, co daje możliwość przechodzenia pomiędzy warstwami.

Odkrycie możliwości skoku kwantowego otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju. Zakłada się, że kiedy świadomość na chwilę przeniesie się na ścieżkę innego życia, może zgromadzić tam informacje, aby wykorzystać je potem dla lepszego rozumienia teraźniejszej egzystencji. Czy to nie przypomina nam procesu regresji, w czasie którego dzięki odpowiednim technikom cofamy się do innego wcielenia, by poznać ewentualne przyczyny naszych lęków czy innych traum?

Reinkarnacja jest ciągle tematem kontrowersyjnym. Wiele osób nie wierzy w wędrówkę duszy. Jednak z drugiej strony założenie, że wcielamy się wielokrotnie, tłumaczy wiele dziwnych zjawisk i odpowiada nam na pytania, na które tak trudno znaleźć czasem odpowiedź. Jednak nie chcę tutaj toczyć dyskusji o możliwych wcieleniach, a jedynie podkreślić, że najnowsze badania fizyki kwantowej zdają się potwierdzać taką teorię.

Bogusława M. Andrzejewska