Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

O Mądrości

Powrót do Prosperity

 

Kroniki Akaszy

Doświadczanie

Z moich Kronik

Słowa Mocy

Złoto i tombak

Odczyty dla innych

Odczyty:

O Prospericie

O Reiki

O Oświeceniu

O Radości

O Świetle

O Wybaczaniu

O Wybieraniu

O Wolności

O Mądrości

O Strażniku Światła

O Drodze życia

O Wodzie

O Łagodności

O Pięknie

O Ciszy

O Lekkości

O Oczekiwaniu

O Astrologii

O Podtrzymywaniu Piękna

O Naturze

O Przesileniu

O Przejściu

O Planie Duszy

O Malowaniu

O Uzdrawianiu

O Czasie Zmiany

O Spokoju

O Rozwoju

O Lęku

O Przemianie

O Pasji

O Serdeczności

O Akceptacji

O Powierzeniu

O Pieniądzach

O Karmie

O Słowach

O Miłości

O Kochaniu Siebie

O Lekkości

O Rozstaniu

O Bezpieczeństwie

O Świętach

O Trudnym czasie

O Wierze w siebie

O Byciu dobrym

Jak kochać siebie?

O Kochaniu

O Źródle Światła

O Przesycie

O Strachu

O Bliskości

O Praktyce

O Stwarzaniu

O Zachwycie

O Chwili dla siebie

O Szukaniu dobra

O Pokarmie

O Lustrze

O Chęci wiedzy

O Aniołach

O Kryształach

 

 

 

Przekaz od Mistrzów i Nauczycieli z Kronik Akaszy dla Czytelników tej strony

Prawdziwa mądrość jest poszukiwaniem na poziomie serca. Bardzo często mylicie mądrość z wiedzą. Tą wiedzą, która jest nabyta z książek. Czasami wysoki iloraz inteligencji sprawia wrażenie, że ktoś jest mądry. W połączeniu z wiedzą, erudycją taki człowiek może przekazać mnóstwo cennych informacji. Warto słuchać takich ludzi. Warto czytać książki przez nich napisane. Warto się od nich uczyć. To wszystko jest potrzebne.

Ale jest coś jeszcze, na co chcieliśmy zwrócić dzisiaj waszą uwagę. To jest właśnie mądrość serca. Może ona towarzyszyć ludziom prostym, niewykształconym. Ludziom, którzy nie ukończyli szkół i nie posiadają cenionych przez was dyplomów. Tacy ludzie mają w sobie mnóstwo dobroci. Taka dobroć wynika ze spontanicznego rozumienia i odczuwania Jedności ze Wszystkim Co Jest. Mądrość serca polega na tym, że nawet bez ukończenia szkół i bez mądrych książek odczuwa się całą potęgę i harmonię wszechświata. Jest to dla niektórych ludzi czymś zupełnie naturalnym, ponieważ jeśli otwiera się serce, można odbierać poprzez jego portal całą wiedzę zgromadzoną w Akaszy. To są ludzie, którzy poprzez serce uczą się tego, czego inni uczą się poprzez umysł, uczą się z książek lub poprzez doświadczenie.

Ludzie, którzy poprzez serce pozyskują wiedzę od wszechświata, porządkują tę wiedzę w sposób wyjątkowo harmonijny. Ta wiedza nie jest porządkowana i układana subiektywnie zgodnie z zamysłem nauczyciela czy autora ksiązki albo kursu. Taka wiedza jest zgodna z harmonią wszechświata, ponieważ to sam wszechświat ją wlewa bezpośrednio do serca takiej osoby. Mądrość serca pozwala rozumieć zasady wszechświata, ale pozwala też odczuwać na wielu poziomach, czym jest miłość bezwarunkowa, czym jest radość, wybaczanie, Prawo Przyciągania...  Ta mądrość wyrasta z tego, co najważniejsze - z miłości bezwarunkowej i połączenia ze Wszystkim Co Jest, z połączenia z Najwyższym Źródłem. Najwyższe Źródło przekazuje miłość, radość, Światło wlewając je bezpośrednio poprzez nasze serca. Jeśli ktoś jest naprawdę otwarty, czuje i rozumie, pobiera mądrość z centrum, a nie z zewnątrz. Pobieranie mądrości ze swojego serca jest tak naprawdę otwarciem na to wszystko, co przychodzi z Najwyższego Źródła.

Osoby, które medytują mają dostęp do takiej mądrości. Kiedy pojawia się w ich życiu jakieś istotne pytanie, mogą zadać je w medytacji. Szukają wówczas odpowiedzi nie na zewnątrz, ale właśnie wewnątrz siebie. Czyli otwierają portal serca, aby uzyskać odpowiedź bezpośrednio z Najwyższego Źródła. Czy też - jak to niektórzy określają - od wszechświata.

Wszyscy jesteśmy połączeni, zatem odpowiedź na każde pytanie znajduje się w przestrzeni, znajduje się w Akaszy. Aby do niej dotrzeć i z niej skorzystać, wystarczy sięgnąć do tego połączenia. Przypomina to trochę funkcjonowanie internetu. Kiedy zadajemy dowolne pytanie i wpisujemy je w wyszukiwarkę, komputer przeszukuje zasoby sieci, aby znaleźć wszystkie najlepsze wyjaśnienia. Podobnie rzecz ma się z szukaniem odpowiedzi poprzez serce.

Mądrość jest wtedy, kiedy umiemy sercem odbierać świat i ważnym elementem tej mądrości jest też korzystanie z serca na co dzień, w naszym codziennym życiu. Nie tylko wtedy, kiedy z jakimś skomplikowanym pytaniem siadamy do medytacji, ale także wtedy, kiedy poznajemy kogoś nowego, kiedy ktoś przychodzi do nas z jakąś prośbą o pomoc, kiedy musimy podjąć jakąś decyzję. Kiedy umiemy na bieżąco otwierać swoje serce i zadawać sobie pytanie: "co zrobiłoby moje serce, co powiedziałoby moje serce na ten temat". Jeśli umiemy korzystać z tego na co dzień, wówczas korzystamy z prawdziwej mądrości.

(spisała Bo Andrzejewska - kwiecień 2019)