Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

O Chęci wiedzy

Powrót do:

Kroniki Akaszy

Doświadczanie

Z moich Kronik

Słowa Mocy

Mistrzowie

Złoto i tombak

Telefon do Boga

Wątpliwości

Karty Kronik Akaszy

Odczyty dla innych

Odczyty:

O Prospericie

O Reiki

O Oświeceniu

O Radości

O Świetle

O Wybaczaniu

O Wybieraniu

O Wolności

O Mądrości

O Strażniku Światła

O Drodze życia

O Wodzie

O Łagodności

O Pięknie

O Ciszy

O Lekkości

O Oczekiwaniu

O Astrologii

O Podtrzymywaniu Piękna

O Naturze

O Przesileniu

O Przejściu

O Planie Duszy

O Malowaniu

O Uzdrawianiu

O Czasie Zmiany

O Spokoju

O Rozwoju

O Lęku

O Przemianie

O Pasji

O Serdeczności

O Akceptacji

O Powierzeniu

O Pieniądzach

O Karmie

O Słowach

O Miłości

O Kochaniu Siebie

O Lekkości

O Rozstaniu

O Bezpieczeństwie

O Świętach

O Trudnym czasie

O Wierze w siebie

O Byciu dobrym

Jak kochać siebie?

O Kochaniu

O Źródle Światła

O Przesycie

O Strachu

O Bliskości

O Praktyce

O Stwarzaniu

O Zachwycie

O Chwili dla siebie

O Szukaniu dobra

O Pokarmie

O Lustrze

O Chęci wiedzy

O Przyrodzie

O Muzyce

O Podnoszeniu energii

O Emocjach

O Kłóceniu się

Kochaj

O Tym Czasie

O Zaufaniu

O Naturze ludzkiej

O Miłości do siebie

O Czasie Światła

O Życzeniach

O Uzdrawianiu relacji

O Prawie Wyboru

O Dostępie do Światła

O Otwarciu na miłość

O Dualizmie

O Rozwoju duszy

Być Bezpiecznym

O Aniołach

O Kryształach

 

 

 

 

Przekaz od Mistrzów i Nauczycieli z Kronik Akaszy dla Czytelników tej strony

(W kontekście teorii spiskowych )

Energia płynie za myślą, dlatego każdy kto skupia się na pewnych niekorzystnych tematach, otwiera się też na swoje życie z tym, z czym jest połączony myślami. Naszym zdaniem nie jest prawdziwe stwierdzenie, że zamykanie oczu i nie widzenie pewnych rzeczy jest szkodliwe. Bo to tak nie działa.  Ludzie często podają przykłady nie mając pełnego obrazu danej sytuacji. Z naszego punktu widzenia tworzycie w swojej rzeczywistości to, czego jesteście świadomi i to, co przyjmujecie. Jeśli przyjmujecie, że Wasze życie jest prawdziwe i nie przyjmujecie do niego np. kłamstwa, to takie kłamstwo nie pojawia się w Waszym życiu. Jeśli zakładacie, że życie jest dobre i nie dopuszczacie do niego określonych chorób, to one się nie pojawiają.

Teorie spiskowe mają to do siebie, że otwierają świadomość, ale też otwierają ludzi na lęk. Uruchamiają w ludziach lęk. Są takie osoby, które mówią: "chcę znać najgorszą prawdę, bo chcę wiedzieć" i w ten sposób otwierają się na energie, które im nie służą. Bo chcą wiedzieć - to ich wybór, mają do niego prawo. Ale z punktu widzenia energetyki korzystniejsze jest nie wiedzieć i nie zasilać tego energią. Wtedy nie pojawia się to w ludzkiej rzeczywistości, ponieważ człowiek ma moc stwórczą. Warto o tym pamiętać. Jesteśmy zdania, aby nie wchodzić w tematy, które niczego dobrego nie wnoszą. Nie każda wiedza jest ludziom potrzebna.

Doskonałym przykładem jest tutaj mityczne drzewo Dobra i Zła, drzewo z raju. Poznanie prawdy wiązało się ze zmiana energetyki i wygnaniem z raju. Ten mit jest bardzo ważny. Pokazuje istotną informację, że kiedy sięgacie po wiedzę, to doświadczacie konsekwencji tworzenia własną myślą tego, co wynika z pozyskanej wiedzy. Nie jest to zatem tak, że nie można wiedzieć. Człowiek ma prawo wiedzieć i nikt mu tego nie zabrania. Chodzi o wybór. W mitycznej historii o drzewie Dobra i Zła, Bóg nie zabronił zrywania owoców. Powiedział: "Z tego drzewa lepiej nie jedzcie, bo to wam zaszkodzi, te owoce nie są dobre dla was". Tak należy ten mit rozpatrywać.

I ważnym jest, by rozumieć, że chciwość wiedzy nie różni się niczym od chciwości materii. Ludzie to rozgraniczają. Ludzie uważają, że wysoki poziom świadomości to pozyskiwanie wiedzy z różnych źródeł i odcinanie się od materii. Tymczasem to tak nie działa. Ale to, co dzisiaj mówimy, jest wiedzą wyłącznie dla tych, którzy są na to gotowi, nie dla wszystkich. Dla tych, którzy mówią: "potrzebuję tylko takiej wiedzy, która mnie rozwija. Chcę wiedzieć tylko to, dzięki czemu wzrastam". To jest mądre podejście. Rzecz nie w tajemnicy. Macie prawo pytać o wszystko, co was ciekawi. Nie ma żadnych tajemnic. Macie prawo wiedzieć wszystko, czego chcecie. Natomiast wybierajcie mądrze.

(spisała Bo Andrzejewska - lipiec 2020)