Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

O Lustrze

Powrót do:

Kroniki Akaszy

Doświadczanie

Z moich Kronik

Słowa Mocy

Mistrzowie

Złoto i tombak

Telefon do Boga

Wątpliwości

Karty Kronik Akaszy

Odczyty dla innych

Odczyty:

O Prospericie

O Reiki

O Oświeceniu

O Radości

O Świetle

O Wybaczaniu

O Wybieraniu

O Wolności

O Mądrości

O Strażniku Światła

O Drodze życia

O Wodzie

O Łagodności

O Pięknie

O Ciszy

O Lekkości

O Oczekiwaniu

O Astrologii

O Podtrzymywaniu Piękna

O Naturze

O Przesileniu

O Przejściu

O Planie Duszy

O Malowaniu

O Uzdrawianiu

O Czasie Zmiany

O Spokoju

O Rozwoju

O Lęku

O Przemianie

O Pasji

O Serdeczności

O Akceptacji

O Powierzeniu

O Pieniądzach

O Karmie

O Słowach

O Miłości

O Kochaniu Siebie

O Lekkości

O Rozstaniu

O Bezpieczeństwie

O Świętach

O Trudnym czasie

O Wierze w siebie

O Byciu dobrym

Jak kochać siebie?

O Kochaniu

O Źródle Światła

O Przesycie

O Strachu

O Bliskości

O Praktyce

O Stwarzaniu

O Zachwycie

O Chwili dla siebie

O Szukaniu dobra

O Pokarmie

O Lustrze

O Chęci wiedzy

O Przyrodzie

O Muzyce

O Podnoszeniu energii

O Emocjach

O Kłóceniu się

Kochaj

O Tym Czasie

O Zaufaniu

O Naturze ludzkiej

O Miłości do siebie

O Czasie Światła

O Życzeniach

O Uzdrawianiu relacji

O Prawie Wyboru

O Dostępie do Światła

O Otwarciu na miłość

O Dualizmie

O Rozwoju duszy

Być Bezpiecznym

O Aniołach

O Kryształach

 

 

 

 

Zasadą lustra ludzie nazywają pewien ciąg przyczynowo-skutkowy. Zasada lustra pokazuje, że człowiek tworzy swoją rzeczywistość. Świadomość tej zasady pomaga obserwować siebie i proces swojego rozwoju. I taka z definicji jest rola tej zasady w życiu każdego człowieka, ponieważ każdy jej podlega. Podobnie jak każdy podlega zasadzie grawitacji. Pewne reguły rządzące wszechświatem dotyczą wszystkich i rozwój duchowy, który prowadzi do oświecenia nie uwalnia od tych zasad. Powoduje tylko, że te zasady przestają być w życiu człowieka widoczne, potrzebne. Przestają być narzędziem do zmian. Kiedy człowiek osiąga pewien poziom rozwoju nie musi już korzystać z narzędzi, metod i ćwiczeń, dzięki którym wzrasta.

To teoria, ponieważ życie na Ziemi jest zaprojektowane w taki sposób, aby było rozwojem. Pasmem niekończących się doświadczeń i następujących po sobie lekcji. Każda dusza, która wciela się na Ziemi wyraża na to zgodę. Wręcz tego pragnie i potrzebuje. Już kiedyś wspominaliśmy o tym, że dusze ustawiają się w kolejce i czekają niecierpliwie, by móc wcielić się na Ziemi. Pomimo że z ludzkiego punktu widzenia życie obfituje w wiele cierpień i niedogodności, a na Ziemi są takie zjawiska jak choroby, wojny, agresja, wzajemne niszczenie się przez ludzi. Pomimo tego dusze chcą doświadczać, podobnie jak człowiek lubi pokonywać wyzwania, wspinać się na skałki, nurkować, zdobywać górskie szczyty, przemierzać pustynie i dżungle, przepływać wpław szerokie jezioro. Dusze tez pragną wyzwań, ponieważ dzięki nim wznoszą swoje wibracje. Ziemia z tymi wszystkimi niedogodnościami daje duszom potężny potencjał rozwoju.

Zasada lustra to uświadomienie sobie, że to wszystko czego dana dusza doświadcza, jest odzwierciedleniem wewnętrznej harmonii i poziomu odnalezienia boskości w sobie. Dopóki człowiek nie czuje w pełni i nie urzeczywistnia swojej boskiej natury, dopóty spotyka na swojej drodze rozmaite przykrości. Pojawiają się choroby, nieżyczliwi ludzie, oszustwa, kradzieże, odrzucenia, porzucenia i inne nieprzyjemności. One nie pojawiają się po to, by człowiek czuł się winny. Zasada lustra jest informacją dla duszy: „tu zrobiłaś, wykreowałeś coś nieharmonijnie, wprowadź harmonię do swojej wewnętrznej struktury tworzenia. I kiedy twoja wewnętrzna struktura nabierze ładu, nabierze pełnej harmonii, wówczas wszechświat odzwierciedli też tę doskonała harmonię.”

Dobrym przykładem może być tu lustro u fryzjera. Ktoś może powiedzieć: jestem tak dobrym fryzjerem, że nie potrzebuję lustra, mogę się uczesać bez niego. Ale lustro pokazuje, czy włosy zostały ułożone we właściwą stronę, czy są równe, czy gdzieś coś nie odstaje i nie wymaga poprawienia.

Dokładnie tak samo działa lustro na Ziemi. Nie po to, by fryzjer czuł się winny, że coś trzeba poprawić. Tylko po to, by z uśmiechem to poprawił i powiedział: „to świetnie, że mogę to zobaczyć i mogę to poprawić”. Dokładnie temu samemu służy Zasada Lustra stosowana przez mądrych ludzi na Ziemi. Oczywiście nie każdy musi z tej zasady korzystać, nie każdy musi w to wierzyć. To zawsze wolna wola człowieka.

(spisała Bo Andrzejewska - czerwiec 2020)