Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

O Zachwycie

Powrót do:

Kroniki Akaszy

Doświadczanie

Z moich Kronik

Słowa Mocy

Mistrzowie

Złoto i tombak

Telefon do Boga

Wątpliwości

Karty Kronik Akaszy

Odczyty dla innych

Odczyty:

O Prospericie

O Reiki

O Oświeceniu

O Radości

O Świetle

O Wybaczaniu

O Wybieraniu

O Wolności

O Mądrości

O Strażniku Światła

O Drodze życia

O Wodzie

O Łagodności

O Pięknie

O Ciszy

O Lekkości

O Oczekiwaniu

O Astrologii

O Podtrzymywaniu Piękna

O Naturze

O Przesileniu

O Przejściu

O Planie Duszy

O Malowaniu

O Uzdrawianiu

O Czasie Zmiany

O Spokoju

O Rozwoju

O Lęku

O Przemianie

O Pasji

O Serdeczności

O Akceptacji

O Powierzeniu

O Pieniądzach

O Karmie

O Słowach

O Miłości

O Kochaniu Siebie

O Lekkości

O Rozstaniu

O Bezpieczeństwie

O Świętach

O Trudnym czasie

O Wierze w siebie

O Byciu dobrym

Jak kochać siebie?

O Kochaniu

O Źródle Światła

O Przesycie

O Strachu

O Bliskości

O Praktyce

O Stwarzaniu

O Zachwycie

O Chwili dla siebie

O Szukaniu dobra

O Pokarmie

O Lustrze

O Chęci wiedzy

O Przyrodzie

O Muzyce

O Podnoszeniu energii

O Emocjach

O Kłóceniu się

Kochaj

O Tym Czasie

O Zaufaniu

O Naturze ludzkiej

O Miłości do siebie

O Czasie Światła

O Życzeniach

O Uzdrawianiu relacji

O Prawie Wyboru

O Dostępie do Światła

O Otwarciu na miłość

O Dualizmie

O Rozwoju duszy

Być Bezpiecznym

O Aniołach

O Kryształach

 

 

 

 

Ziemia jest jednym z najpiękniejszych miejsc we wszechświecie. Niektórzy ludzie to widzą i doceniają. Niektórzy z ogromnym zachwytem obserwują zmieniające się pory roku, rozkwitająca przyrodę. Z ogromnym zachwytem pochylają się nad każdym kwiatem, motylem, listkiem – nad tym wszystkim, co sprawia, że Ziemia ma w sobie taki ogrom niewypowiedzianego uroku. Ale są też i tacy, którzy w biegu, w natłoku codziennych spraw, w szybkim podążaniu i załatwianiu różnych istotnych dla nich rzeczy, zupełnie nie zauważają kwitnących obok nich drzew, nie słyszą śpiewu ptaków, nie zauważają kalejdoskopu chmur przesuwającego się po niebie. Nie mają na to po prostu czasu.

A w rzeczywistości czas jest po to dany mieszkańcom Ziemi, aby mogli nim mądrze gospodarować. To co ważne, to stworzyć w swoim życiu harmonię pomiędzy pracą i koniecznymi obowiązkami zabezpieczającymi człowieka w sposób materialny, a pomiędzy czasem wolnym. Wolny czas to przestrzeń przeznaczona na odpoczynek. Niektórzy w tym czasie zasiadają przed telewizorem albo idą i rozpalają grilla, otwierają puszki z piwem. Tymczasem czas wolny jest przeznaczony tak naprawdę na rozwój człowieka. Szczególnie ważny jest dla tych wszystkich, którzy wykonują pracę niezgodną z pieśnią duszy.

Jeśli ktoś kocha to, co robi, wówczas i jego praca bardzo mocno podnosi mu energię, rozwija i prowadzi coraz wyżej i wyżej po szczeblach duchowego wzrastania. Jeśli natomiast ktoś pracuje tylko po to, by zdobyć pieniądze na życie, wówczas jego rozwój stoi w miejscu i żeby sięgnąć do swoich wewnętrznych zasobów i zacząć wzrastać, taki człowiek powinien wykorzystywać czas poza pracą. To jest ten czas, w którym właśnie warto przyjrzeć się temu, co człowieka otacza. Warto zauważyć piękno natury, cykliczność tej natury, przyjrzeć się wschodom i zachodom słońca. Warto kontemplować naturę wody, zapach powietrza i wiele innych aspektów, którymi jest otoczony każdy, kto żyje na planecie Ziemia.

Nic tu nie jest przypadkowe, Wszystko to, co otacza człowieka, zostało mu dane po to, by wzmacniać jego wzrost. Śpiew ptaków o świcie podnosi ludzkie wibracje. Zapach sosny podnosi ludzkie wibracje. Obserwowanie morskich fal bądź kąpiel w rzece czy jeziorze podnosi ludzkie wibracje. Spacer boso po trawie podnosi ludzkie wibracje. To nie jest przypadek. Te wszystkie skrawki natury są dane ludziom właśnie po to, aby było im łatwiej zmieniać swoją częstotliwość i podnosić ją coraz wyżej.

Jeśli ktoś skupia się tylko na wymyślonych, wybranych przez siebie obowiązkach, może przegapić ważne rozwojowe narzędzia. Może przegapić to, co jest najistotniejszą ścieżką dla każdej duszy, która zdecydowała się wcielić tutaj na Ziemi. Wolny czas jest dany ludziom właśnie po to, aby zanurzali się w pięknie, rozwijali w sobie zachwyt, miłość i radość. To miłość, zachwyt i radość podnoszą ludzkie wibracje. Właśnie dlatego tak ważne jest, by umieć kontemplować piękno natury. By umieć zachwycać się tym, co człowieka otacza. By umieć cieszyć się każdym promieniem słońca i każdą kroplą deszczu, i śpiewem ptaków, i zielenią traw. To wszystko nie jest przypadkowe. To jest dane człowiekowi, aby ułatwić i wyprostować jego ścieżkę duchowego rozwoju.

(spisała Bo Andrzejewska - maj 2020)