Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

O Praktyce

Powrót do:

Kroniki Akaszy

Doświadczanie

Z moich Kronik

Słowa Mocy

Mistrzowie

Złoto i tombak

Telefon do Boga

Wątpliwości

Karty Kronik Akaszy

Odczyty dla innych

Odczyty:

O Prospericie

O Reiki

O Oświeceniu

O Radości

O Świetle

O Wybaczaniu

O Wybieraniu

O Wolności

O Mądrości

O Strażniku Światła

O Drodze życia

O Wodzie

O Łagodności

O Pięknie

O Ciszy

O Lekkości

O Oczekiwaniu

O Astrologii

O Podtrzymywaniu Piękna

O Naturze

O Przesileniu

O Przejściu

O Planie Duszy

O Malowaniu

O Uzdrawianiu

O Czasie Zmiany

O Spokoju

O Rozwoju

O Lęku

O Przemianie

O Pasji

O Serdeczności

O Akceptacji

O Powierzeniu

O Pieniądzach

O Karmie

O Słowach

O Miłości

O Kochaniu Siebie

O Lekkości

O Rozstaniu

O Bezpieczeństwie

O Świętach

O Trudnym czasie

O Wierze w siebie

O Byciu dobrym

Jak kochać siebie?

O Kochaniu

O Źródle Światła

O Przesycie

O Strachu

O Bliskości

O Praktyce

O Stwarzaniu

O Zachwycie

O Chwili dla siebie

O Szukaniu dobra

O Pokarmie

O Lustrze

O Chęci wiedzy

O Przyrodzie

O Muzyce

O Podnoszeniu energii

O Emocjach

O Kłóceniu się

Kochaj

O Tym Czasie

O Zaufaniu

O Naturze ludzkiej

O Miłości do siebie

O Czasie Światła

O Życzeniach

O Uzdrawianiu relacji

O Prawie Wyboru

O Dostępie do Światła

O Otwarciu na miłość

O Dualizmie

O Rozwoju duszy

Być Bezpiecznym

O Aniołach

O Kryształach

 

 

 

 

To szczególny czas, który niesie w sobie ukryte prezenty dla ludzi. Dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są duchowym wzrastaniem. Jednym z tych prezentów jest odnalezienie swojej wewnętrznej ciszy. Szczególnie te osoby, które zmuszone są przebywać w domu, mają teraz więcej czasu dla siebie. Ten czas warto przeznaczyć na bliskość, na miłość, na twórczość. Ale też dobrze byłoby odnaleźć  przestrzeń na duchowe praktyki.

To na co nie ma czasu, kiedy człowiek jest zabiegany, zapracowany, kiedy w pośpiechu biegnie do pracy, a po pracy na powrót do domu. Teraz jest przestrzeń na to, żeby nie tylko wejść w medytację, ale zrobić też rozmaite  ćwiczenia, dzięki którym uda się wznieść swoją energię wyżej i wyżej. Nie bez powodu od dawna uważano, że najtrudniejsze czasy najmocniej sublimują ludzką energię. I widać to wyraźnie, że kiedy wydarzenia są skrajnie trudne, to i człowiek reaguje w sposób skrajny.

Jedni wpadają w panikę, zanurzają się w niej po szyję i pozwalają, aby strach ich zjadał kawałek po kawałku. A inni wręcz przeciwnie: uciekają od strachu i od trudnych myśli w piękne, bezinteresowne pomaganie innym. Altruizm rozświetla serce. Bezinteresowne działanie dla innych w trudnym czasie fantastycznie podnosi energię. Jest to cudowna ścieżka i cudowny wybór kochających złotych serc. Można by rzec, nie trzeba nic więcej, właśnie dlatego, że praktyka dobroci, praktyka szczodrości, praktyka altruizmu podnosi energię. I to jest to, czego człowiek teraz najbardziej potrzebuje.

Ale można też podążać jeszcze inną ścieżką. Można odnaleźć wreszcie czas na to, by porobić rozmaite duchowe praktyki i ćwiczenia. Nie tylko medytacje. To może być też każde inne ćwiczenie, w którym człowiek dociera do swojego wewnętrznego źródła mocy. To może być praktyka jogi, praktyka tai-chi, praktyka innych ćwiczeń, które pozwalają oczyścić energię, zrównoważyć ją i wznieść się wyżej na kolejny poziom rozowju. Poprzez podnoszenie częstotliwości tak naprawdę.

Podnoszenie wibracji najszybciej odbywa się wtedy, kiedy człowiek pracuje świadomie z miłością bezwarunkową. Kiedy poprzez dobroć swojego serca pomaga innym, troszczy się o innych, wspiera innych ludzi. Ale można to uzupełnić także praktyką medytacyjną i duchową w takiej formie, jaka jest najbliższa danej osobie. Praktykowanie ciszy, praktykowanie docierania do źródła swojej mocy, przyspiesza rozwój. Ponieważ kiedy skupiamy się miłości bezwarunkowej, na świetle, na czystości portalu swojego serca, wówczas wzmacniamy to, na czym się skupiamy.

I to bardzo ważne, aby wiedzieć, że każda myśl zasila to, o czym się myśli. Dlatego praktyki, w których człowiek skupia uwagę na miłości, na dobru, na pomaganiu, zawsze wznoszą człowieka w rozwoju. I dzisiaj jest taki czas, który można wykorzystać, aby jeszcze bardziej, jeszcze intensywniej podnosić swoje wibracje. To będzie przynosiło lepsze samopoczucie. To będzie przynosiło też pewne przyspieszenie dla całej Ziemi, dla całej ludzkości. Ponieważ cokolwiek robi jeden człowiek, robi to też dla wszystkich innych istot czujących.

(spisała Bo Andrzejewska - kwiecień 2020)