Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

O Bezpieczeństwie

Powrót do:

Kroniki Akaszy

Doświadczanie

Z moich Kronik

Słowa Mocy

Mistrzowie

Złoto i tombak

Telefon do Boga

Wątpliwości

Karty Kronik Akaszy

Odczyty dla innych

Odczyty:

O Prospericie

O Reiki

O Oświeceniu

O Radości

O Świetle

O Wybaczaniu

O Wybieraniu

O Wolności

O Mądrości

O Strażniku Światła

O Drodze życia

O Wodzie

O Łagodności

O Pięknie

O Ciszy

O Lekkości

O Oczekiwaniu

O Astrologii

O Podtrzymywaniu Piękna

O Naturze

O Przesileniu

O Przejściu

O Planie Duszy

O Malowaniu

O Uzdrawianiu

O Czasie Zmiany

O Spokoju

O Rozwoju

O Lęku

O Przemianie

O Pasji

O Serdeczności

O Akceptacji

O Powierzeniu

O Pieniądzach

O Karmie

O Słowach

O Miłości

O Kochaniu Siebie

O Lekkości

O Rozstaniu

O Bezpieczeństwie

O Świętach

O Trudnym czasie

O Wierze w siebie

O Byciu dobrym

Jak kochać siebie?

O Kochaniu

O Źródle Światła

O Przesycie

O Strachu

O Bliskości

O Praktyce

O Stwarzaniu

O Zachwycie

O Chwili dla siebie

O Szukaniu dobra

O Pokarmie

O Lustrze

O Chęci wiedzy

O Przyrodzie

O Muzyce

O Podnoszeniu energii

O Emocjach

O Kłóceniu się

Kochaj

O Tym Czasie

O Zaufaniu

O Naturze ludzkiej

O Miłości do siebie

O Czasie Światła

O Życzeniach

O Uzdrawianiu relacji

O Prawie Wyboru

O Dostępie do Światła

O Otwarciu na miłość

O Dualizmie

O Rozwoju duszy

Być Bezpiecznym

O Aniołach

O Kryształach

 

 

 

 

Bezpieczeństwo to stan umysłu, a nie stan wynikający z zewnętrznych okoliczności. Bezpieczeństwo rodzi się wtedy, kiedy człowiek ma w sobie pokój. Wszechświat jest wielkim lustrem, które odzwierciedla to, co człowiek ma w sobie. Jeśli człowiek nosi w swoim sercu pokój, to jest bezpieczny. Wszechświat nie może odzwierciedlić ani walki, ani agresji, której w sercu człowieka nie znajdzie.

Pokój nie jest tym samy co spokój, to coś więcej. To nie tylko zaniechanie wojny i dążenie do ciszy oraz zgody. Jest jakością serca. Pokój wyrasta z serca pełnego miłości. Można zdefiniować pokój jako mieszankę miłości bezwarunkowej do świata, miłości do siebie, spokoju i wewnętrznej akceptacji wszystkiego, co jest.

Akceptacja też ma znaczenie, ponieważ to ona pozwala na pokój. Wojna, walka, agresja bierze się z niezgody na to, co jest. Z oporu wobec tego, co się wydarza, wobec ludzi, którzy myślą inaczej, działają inaczej niż ktoś oczekuje. Pokój jest akceptacją tego, co się pojawia. Jest przyzwoleniem na to, by działo się tak, jak się dzieje. A zatem pokój to akceptacja, to miłość, to cisza wewnętrzna. Pokój, jest jakością serca, można go zatem w sobie rozwinąć poprzez ćwiczenia i medytacje. Poprzez praktykowanie w sobie akceptacji, ciszy i miłości. Nie jest to wcale skomplikowane.

Jedną z ważnych części składowych pokoju jest miłość do samego siebie i na to też chcemy zwrócić uwagę. Ponieważ miłość do siebie tworzy wewnątrz człowieka taką przestrzeń, która sama w sobie działa jak pokój. Tworzy bezpieczeństwo. Jeśli człowiek kocha siebie na wszystkich poziomach, wówczas wszechświat nie może odzwierciedlić agresji, ataku, oszustwa, czy czegokolwiek negatywnego. Miłość do siebie jest więc receptą na bezpieczeństwo, na bezpieczne, spokojne życie. Miłość do siebie jest kluczem do tego, by życie było dostatnie, spokojne, szczęśliwe, a także bezpieczne. A zatem miłość do siebie może być receptą na to, aby faktycznie wszystkie zewnętrzne okoliczności układały się bezpiecznie dla człowieka.

Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, kiedy człowiek zanurzony jest w lęku. Lęk jest przeciwieństwem miłości. Te dwie jakości się wykluczają. Albo się kocha, albo się boi, że życie nie będzie zgodne z oczekiwaniami. Bardzo często lęk jako silna emocja przyciąga do życia człowieka doświadczenie negatywne, które jest trudne i z którym wiąże się niebezpieczeństwo, agresja, atak.

Bezpieczeństwo rodzi się w sercu człowieka i można je zatem wytworzyć, zbudować, jak każdą inną świetlną strukturę w oparciu o jakości serca. Bezpieczeństwo jest mocą, która kształtuje sytuacje wewnętrzną i zewnętrzną.

(spisała Bo Andrzejewska - grudzień 2019)