Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

O Przejściu

Powrót do Prosperity

 

Kroniki Akaszy

Doświadczanie

Z moich Kronik

Słowa Mocy

Mistrzowie

Złoto i tombak

Telefon do Boga

Wątpliwości

Karty Kronik Akaszy

Odczyty dla innych

Odczyty:

O Prospericie

O Reiki

O Oświeceniu

O Radości

O Świetle

O Wybaczaniu

O Wybieraniu

O Wolności

O Mądrości

O Strażniku Światła

O Drodze życia

O Wodzie

O Łagodności

O Pięknie

O Ciszy

O Lekkości

O Oczekiwaniu

O Astrologii

O Podtrzymywaniu Piękna

O Naturze

O Przesileniu

O Przejściu

O Planie Duszy

O Malowaniu

O Uzdrawianiu

O Czasie Zmiany

O Spokoju

O Rozwoju

O Lęku

O Przemianie

O Pasji

O Serdeczności

O Akceptacji

O Powierzeniu

O Pieniądzach

O Karmie

O Słowach

O Miłości

O Kochaniu Siebie

O Lekkości

O Rozstaniu

O Bezpieczeństwie

O Świętach

O Trudnym czasie

O Wierze w siebie

O Byciu dobrym

Jak kochać siebie?

O Kochaniu

O Źródle Światła

O Przesycie

O Strachu

O Bliskości

O Praktyce

O Stwarzaniu

O Zachwycie

O Chwili dla siebie

O Szukaniu dobra

O Pokarmie

O Lustrze

O Chęci wiedzy

O Przyrodzie

O Muzyce

O Podnoszeniu energii

O Emocjach

O Kłóceniu się

Kochaj

O Tym Czasie

O Zaufaniu

O Naturze ludzkiej

O Miłości do siebie

O Czasie Światła

O Życzeniach

O Uzdrawianiu relacji

O Prawie Wyboru

O Dostępie do Światła

O Otwarciu na miłość

O Dualizmie

O Rozwoju duszy

Być Bezpiecznym

O Aniołach

O Kryształach

 

 

 

Przekaz od Mistrzów i Nauczycieli z Kronik Akaszy dla Czytelników tej strony

Śmierć w naszym pojęciu nie istnieje. Jesteśmy Istotami wiecznymi i wy (ludzie) też jesteście istotami wiecznymi. To, co jest Waszą prawdziwą esencją nigdy nie umiera. Niezależnie od tego jaką religię wyznajecie, w co wierzycie czy nawet nie wierzycie w nic. Ta kropla boskości w Was jest wieczna i przechodzi z wcielenia na wcielenie, przechodzi między różnymi światami, doświadcza wszystkich rzeczy zgodnie ze swoim planem nauki i rozwoju. Ale też po prostu dla samego doświadczenia.

W gruncie rzeczy najważniejszą rola każdej istności, którą nazywacie "duszą" jest doświadczanie. I to doświadczanie jest kluczowe dla każdego bycia, np w materii. Istność czyli dusza bywa także w innych wymiarach i na innych planetach, na których nie ma tego, co nazywacie materią i tam także doświadcza, ale w zupełnie innych warunkach i to doświadczenie jest całkiem odmienne niż tutaj na Ziemi.

Istność trwa wiecznie, a więc nigdy nie umiera. To, co nazywacie śmiercią ciała jest w gruncie rzeczy uwolnieniem Światła z materii. Nie jest to dla duszy (świadomości) przykre ani ciężkie. Jest wiele przekazów z "życia po życiu" ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Te przekazy wyraźnie pokazują, że moment uwolnienia z ciała jest dla duszy czymś bardzo przyjemnym. To dobre doświadczenie, dlatego właśnie nie trzeba w ogóle bać się śmierci. Nie trzeba bać się też tego, co jest potem.

Ale warto rozwijać siebie na poziomie duchowym po to, by w chwili śmierci podążać za Światłem. Aby móc w tym momencie odnaleźć świetlną ścieżkę. Ludzie, którzy wierzą w Anioły, dają się tym Aniołom prowadzić, powierzają się im. Kiedy ich dusza uwalnia się z ciała, Anioły prowadzą ją w tę właściwą stronę do Światła. Ludzie, którzy wierzą w Boga lub inne Wyższe Energie również pozwalają się prowadzić, powierzając się przed śmiercią tej wybranej Energii i jej świetlistemu prowadzeniu.

Natomiast jeśli ktoś głęboko wierzy w piekło i przechodzi na drugą stronę w przerażeniu i w pewności, że tam właśnie pójdzie, może tworzyć swoją świadomością trudne doświadczenie. Będzie ono dla tego człowieka swoistym piekłem. Warto też wiedzieć, że niektóre dusze nie przechodzą do Światła, lecz zawieszają się pomiędzy światami. Jest taka możliwość. Nie nazywamy tego czyśćcem, aczkolwiek z ludzkiego poziomu odczuwania emocjonalnego można to tak określić. Zawieszenie pomiędzy światami powoduje, że dusza dalej skupia się na tym, co materialne i na tym, czego doświadczyła w swoim ostatnim wcieleniu. Tęskni do ludzi, którzy byli jej bliscy, do przedmiotów, czasem do bogactwa, do różnych spraw i miejsc. Te rzeczy, które nie zostały załatwione do końca również mogą taką duszę przyciągać i więzić jeszcze bliżej materii.

Czyściec nie jest właściwym określeniem – jest to "międzyświat", przestrzeń przywiązania do tego, co było. To niemożność uwolnienia się, zaplątania się w pewnych węzłach. Dlatego też wiara, rozwój duchowy, wiedza duchowa dająca świadomość przejścia i rozumienie, czym ono jest, pozwala pójść prosto dalej.

To, co jeszcze pomaga – energia Reiki przekazywana przed śmiercią nakreśla duszy świetlistą ścieżkę i pozwala tej duszy pójść prosto do Światła. Energia Reiki jest jedną  z tych metod, które pozwalają przejść mostem ponad tą strefą pomiędzy wymiarami (strefą "międzyświatu"). Pozwala duszy zanurzyć się w Świetle i pójść dalej, dokładnie tak, jak być powinno.

Anioły, Reiki, głęboka wiara, rozwój duchowy, świadomość duchowa to wszystko metody, które pozwalają bezboleśnie – w sensie emocjonalnym – doświadczać śmierci. I czynią z niej po prostu Bramę. Przejście. Czynią z niej coś zupełnie naturalnego. Tak jak brama, którą ludzie przychodzą na świat, istnieje także brama, którą idą dalej, po dalsze przygody, po dalsze doświadczenia.

(spisała Bo Andrzejewska - lipiec 2019)