Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

O Astrologii

Powrót do Prosperity

 

Kroniki Akaszy

Doświadczanie

Z moich Kronik

Słowa Mocy

Złoto i tombak

Odczyty dla innych

Odczyty:

O Prospericie

O Reiki

O Oświeceniu

O Radości

O Świetle

O Wybaczaniu

O Wybieraniu

O Wolności

O Mądrości

O Strażniku Światła

O Drodze życia

O Wodzie

O Łagodności

O Pięknie

O Ciszy

O Lekkości

O Oczekiwaniu

O Astrologii

O Podtrzymywaniu Piękna

O Naturze

O Przesileniu

O Przejściu

O Planie Duszy

O Malowaniu

O Uzdrawianiu

O Czasie Zmiany

O Spokoju

O Rozwoju

O Lęku

O Przemianie

O Pasji

O Serdeczności

O Akceptacji

O Powierzeniu

O Pieniądzach

O Karmie

O Słowach

O Miłości

O Kochaniu Siebie

O Lekkości

O Rozstaniu

O Bezpieczeństwie

O Świętach

O Trudnym czasie

O Wierze w siebie

O Byciu dobrym

Jak kochać siebie?

O Kochaniu

O Źródle Światła

O Przesycie

O Strachu

O Bliskości

O Praktyce

O Stwarzaniu

O Zachwycie

O Chwili dla siebie

O Szukaniu dobra

O Pokarmie

O Lustrze

O Chęci wiedzy

O Przyrodzie

O Muzyce

O Podnoszeniu energii

O Emocjach

O Kłóceniu się

Kochaj

O Tym Czasie

O Zaufaniu

O Aniołach

O Kryształach

 

 

 

Przekaz od Mistrzów i Nauczycieli z Kronik Akaszy dla Czytelników tej strony

(Tekst dla osób znających podstawy astrologii, spisany jako odpowiedź na pytanie o symboliczne znaczenie osi w horoskopie. Nie jest to znaczenie związane z analizą horoskopu)

Astrologia jest mapą zdarzeń zapisywaną przez ludzi, którzy rozumieją symbolikę i dla których symbolika jest kluczem do pojmowania życia. Astrologia jest księgą, w której można odnaleźć wiedzę o wszystkim, co było, jest i będzie. Trochę tak, jak w Kronikach Akaszy, ale bardzo ogólnie i symbolicznie. Każdy astrologiczny wyznacznik można interpretować bardzo ogólnie, bez szczegółów i bez indywidualnego zabarwienia.

Czasem symbole pomagają szczególnie wrażliwym astrologom połączyć się z Kronikami Akaszy. Bywają symbole astrologiczne taką drogą i oknem do Akaszy, przez które można wejść i uszczknąć trochę informacji. Astrologia jest wbrew pozorom dość mocno zharmonizowana z Akaszą właśnie dlatego, że jest to pewna forma przekazywania ludziom ponadczasowej wiedzy o życiu i o tym, co jest poza życiem. Astrologia pomaga zrozumieć świat i istnienie na Ziemi, ale tylko wtedy, kiedy traktuje się ją na poziomie duchowym. Nie jest astrologia wróżbiarstwem. Kiedy jest traktowana jako jarmarczna sztuczka, wówczas nie spełnia swojej prawdziwej roli. Przestaje być duchową wiedzą, a staje się tylko bezwartościową zabawą, która może zapełnić czas, spowodować czyjś uśmiech, ale i wiele łez.

Jako nauka duchowa astrologia prowadzi bardzo mądrymi, wnikliwymi ścieżkami do pojmowania tego, co ludzie przypominają sobie krocząc po Ziemi w swoich ludzkich wcieleniach. Człowiek schodząc na Ziemię zapomina Kim Jest W Istocie i jego życie jest przypominaniem sobie swojej boskiej natury. Pomagają w tym rozmaite lekcje i duchowi nauczyciele, ale pomagają też rozmaite duchowe nauki. Astrologia jest właśnie taka wiedzą, która pozwala przypomnieć sobie swoją boską naturę.

Podstawowy podział, krzyż w horoskopie Ascendent, Descendent, Immum Coeli i Medium Coeli to podstawowe filary ludzkiego istnienia. ASC jest punktem wzejścia słońca, ale jest też punktem, w którym dusza wciela się w ciało człowieka. Ascendencja jest pojawieniem się w dualnym świecie boskiej istoty, która zapomniała Kim Jest W Istocie, która zaczyna poddawać się ego i funkcjonować jako ktoś inny, niż jest w rzeczywistości.

Immum Coeli to zejście na dno piekieł i zrozumienie, że brak połączenia z boskością i brak rozpoznania swojej boskiej natury przynosi ból, cierpienie, zgryzotę, tęsknotę, a także choroby ciała i straty. Człowiek odkrywa w IC, że na poziomie materii całkiem nie radzi sobie, kiedy próbuje być odłączony od Boga i boskiego prowadzenia.

DSC to jest wyjście ponad horyzont, ponownie. To wyjście z piekła i przebudzenie. DSC oznacza człowieka przebudzonego, który już wie, że najszczęśliwszy będzie wtedy, kiedy odkrywając swoją duchową naturę na powrót połączy się z Bogiem. DSC pozwala wyjść z ciemności i rozświetlić swoje istnienie, odkryć swoje połączenie z duszą. Uczy słuchania tego, co drzemie w duszy człowieka, słuchania wewnętrznego głosu.

Medium Coeli ostateczny cel życia każdego człowieka, czyli oświecenie, ascendencja. Oto cel. To ten Koziorożec, który stoi na szczycie góry. Bardzo często towarzyszy mu symbol śmierci, która stoi z kosą w dłoni, ponieważ najczęściej oświecenie łączy się z punktem przejścia od życia do śmierci. 

A potem może być kolejne wcielenie. Lub nie jeśli oświecenie zostanie osiągnięte kończy się powtarzalność tego ruchu, kończy się krążenie po spirali. Dusza wraca do Światła.

(spisała Bo Andrzejewska - czerwiec 2019)