Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

O Oczekiwaniu

Powrót do Prosperity

 

Kroniki Akaszy

Doświadczanie

Z moich Kronik

Słowa Mocy

Mistrzowie

Złoto i tombak

Telefon do Boga

Wątpliwości

Karty Kronik Akaszy

Odczyty dla innych

Odczyty:

O Prospericie

O Reiki

O Oświeceniu

O Radości

O Świetle

O Wybaczaniu

O Wybieraniu

O Wolności

O Mądrości

O Strażniku Światła

O Drodze życia

O Wodzie

O Łagodności

O Pięknie

O Ciszy

O Lekkości

O Oczekiwaniu

O Astrologii

O Podtrzymywaniu Piękna

O Naturze

O Przesileniu

O Przejściu

O Planie Duszy

O Malowaniu

O Uzdrawianiu

O Czasie Zmiany

O Spokoju

O Rozwoju

O Lęku

O Przemianie

O Pasji

O Serdeczności

O Akceptacji

O Powierzeniu

O Pieniądzach

O Karmie

O Słowach

O Miłości

O Kochaniu Siebie

O Lekkości

O Rozstaniu

O Bezpieczeństwie

O Świętach

O Trudnym czasie

O Wierze w siebie

O Byciu dobrym

Jak kochać siebie?

O Kochaniu

O Źródle Światła

O Przesycie

O Strachu

O Bliskości

O Praktyce

O Stwarzaniu

O Zachwycie

O Chwili dla siebie

O Szukaniu dobra

O Pokarmie

O Lustrze

O Chęci wiedzy

O Przyrodzie

O Muzyce

O Podnoszeniu energii

O Emocjach

O Kłóceniu się

Kochaj

O Tym Czasie

O Zaufaniu

O Naturze ludzkiej

O Miłości do siebie

O Czasie Światła

O Życzeniach

O Uzdrawianiu relacji

O Prawie Wyboru

O Dostępie do Światła

O Otwarciu na miłość

O Dualizmie

O Rozwoju duszy

Być Bezpiecznym

O Aniołach

O Kryształach

 

 

 

Przekaz od Mistrzów i Nauczycieli z Kronik Akaszy dla Czytelników tej strony

Mądre oczekiwanie to planowanie. To świadoma kreacja tego, co dobre. Pozytywne myśli i nastawienie, wiara w ludzi, w dobro wszechświata, wiara w to, że zasługujecie na szczęście, w efekcie może przynieść osiągnięcie celu. Dokładnie takie, jakiego oczekujecie. Oczekiwanie samo w sobie nie jest ani dobre ani złe. Jest planowaniem, marzeniem, sposobem na wzmacnianie kreacji.

Natomiast czym innym jest oczekiwanie w stosunku do drugiego człowieka oczekiwanie, że ktoś będzie spełniał wasze marzenia i plany. Tylko od siebie można oczekiwać takich rezultatów, które świadomie i mądrze budujecie. I tu też warto zwrócić uwagę na to, ile starania i uwagi wkładacie w to, co tworzycie. Jeśli chcecie, aby wasze oczekiwania się spełniły, to należy dołożyć wszelkich starań, aby tak było.

Ale to wiąże się nie tylko z wkładem pracy, ale też ze zmianą nastawienia na pozytywne, z pozytywnym nastawieniem do siebie i miłością do siebie. Bo jeśli macie niską samoocenę, to blokujecie spełnienie. Warto tu też popracować z innymi aspektami prosperity. Jeśli nie wybaczyliście sobie lub innym ludziom, również utrudniacie spełnienie marzeń. Jeśli nie wierzycie w siebie, także utrudniacie spełnienie. Jeśli nosicie w sobie jakieś wzorce dotyczące tematu, z którym pracujecie np. negatywne wzorce finansowe, podczas kiedy oczekujecie, że przypłynie do was dobrobyt, wówczas także plany mogą się nie spełnić.

Prawo Przyciągania w swej istocie jest proste, a pomimo tego sporo osób ma problem z praktycznym wykorzystaniem tej wiedzy właśnie dlatego, że wiąże się to ze spełnieniem wielu warunków. Z wysokim poczuciem wartości, z wybaczaniem, z pozytywnym nastawieniem do świata i ludzi, z uzdrowieniem wewnętrznego dziecka, a także z oczyszczeniem np. różnych karmicznych historii. I oczekiwanie bądź nie-oczekiwanie jest tutaj tym samym, czym wiara w zrealizowanie celu. Samo oczekiwanie nic nie znaczy, jeśli nie są spełnione pozostałe warunki. Natomiast to oczekiwanie może zostać zawiedzione, może pojawić się rozczarowanie, kiedy nie dopełnicie czegoś i wasz cel nie zostanie osiągnięty.

Wiele osób, stosując Prawo Przyciągania i pracując nad jakimś marzeniem, nie osiąga swojego celu. Ich wiara zarówno w prosperitę, jak i pozytywne myślenie zostaje wtedy zachwiana. W miejsce optymizmu i radości pojawia się rozczarowanie, żal i tysiące wątpliwości. Właśnie dlatego oczekiwanie może przynosić ból. Ale nie musi. Wtedy, kiedy warunki są spełnione, osiągacie swój cel, a więc i oczekiwanie zostanie zaspokojone. Nic to nowego. Zasada stara jak świat.

Natomiast oczekiwanie od innych ludzi nie jest właściwe. Możecie prosić, aby ktoś coś dla was zrobił, możecie umawiać się, ustalać, uzgadniać pewne rzeczy. Ale to tylko od drugiego człowieka zależy, na ile zrealizuje to, co obiecał, na co się umówił, czy o co został poproszony. Każdy człowiek jest wolny. Nikt nie jest tutaj na Ziemi po to, aby spełniać konkretnie wasze życzenia. Jeśli zechce spełni. Jeśli nie zechce ma do tego prawo. To oczywiście zależy od wielu czynników, ale warto pamiętać, że każdy ma tutaj swoją drogę i swoje wzorce również. Zatem wzorce zakodowane w drugim człowieku czasem utrudniają mu zrealizowanie tego, co wydaje się być obiektywnie właściwe.

Nie ma czegoś takiego jak obiektywizm. Każde podejście do każdego tematu jest zawsze subiektywne, ponieważ ludzie patrzą poprzez pryzmat swoich doświadczeń i wzorców, poprzez to, co w nich drzemie. Dlatego też to, co wam wydaje się piękne, dla kogoś innego może być zbędne czy bez sensu. Warto o tym pamiętać, bo to też wpływa na wasze oczekiwania. Ogólnie nie powinniście oczekiwać niczego od innych, ponieważ ludzie przychodzą tutaj na Ziemię realizować swoje programy, a nie czyjeś potrzeby. Jeśli wasze oczekiwania pokrywają się z ich programem, to zostają wtedy zaspokojone, oczywiście. Tu nie ma reguły, tak też może być. Natomiast to nie jest coś, co może funkcjonować jako zasada: "posiadanie oczekiwań zakłada, że powinny być zaspokojone, a jeśli nie są, to coś zostało naruszone".

Istotnym tematem jest tu też wasze poczucie własnej wartości i pozytywne nastawienie do świata. Im człowiek ma wyższą wibrację, tym bardziej jest dostrojony do wszechświata. A zatem jeśli macie wysoką wibrację, to wszechświat spełnia wasze oczekiwania, otacza was miłością, radością, dobrobytem. Jeśli spada wam energia, wszechświat jak lustro odbija różne przykrości, które możecie nazywać rozczarowaniem czy niespełnieniem oczekiwania. Wszystko jest proste, to jest tylko inne słowo, a zasady są takie same jak w prospericie, jak we wszystkich obszarach tej wiedzy.

(spisała Bo Andrzejewska - czerwiec 2019)