ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Karty Aniołów

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

 

Psychosomatyka

Wybaczanie

Afirmacja

Evelyn Monahan

Wewnętrzne Dziecko

Miłość bezwarunkowa

Terapie inne

 

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

 

Anioły

Hierarchie

Regent

Słoneczny

Archanioły

Archaii

Elohim

Barwne promienie

Modlitwy

Afirmacje

Karty Aniołów

Arkana

Królestwa

Opowieści

Wiersze

Książki

Talie

 

Reiki

Co to jest Reiki?

Historia

Udzielanie

Wymiana energetyczna

Mistrzowie

Uzdrawianie w Reiki

Delikatność

Krąg Reiki

Reiki i radość

Źródło młodości

Książki i strony

 

Medytacja

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

Pomiędzy wszystkimi metodami "wróżebnymi" Karty Aniołów zajmują szczególne miejsce. To nie jest standardowa przepowiednia. Nazwałabym ją raczej "rozmową z Aniołami". Karty tego typu służą do nawiązania kontaktu z naszymi Skrzydlatymi Opiekunami i to, co za ich pośrednictwem się pojawia, jest przekazem z "najwyższej półki".

Jest wiele sposobów komunikacji z Aniołem Stróżem. Niektórym wystarczy tylko ciepła myśl i już czują obok siebie swojego najlepszego, najbardziej niezawodnego Przewodnika. Innym trudno jest usłyszeć i zrozumieć przekaz od Aniołów, pomimo ze stale zanoszą do nich gorące prośby. Karty to najprostszy i zarazem najbardziej czytelny sposób łączności. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do innych wyroczni, Karty Aniołów są zazwyczaj jednoznaczne w swoim przesłaniu. Pocieszają, wspierają, ocierają łzy, rozbawiają, uczą radości, miłości, wybaczania.

Najważniejszym ich aspektem jest absolutne bezpieczeństwo. Żadna inna wyrocznia nie jest tak czysta i pełna Światła. Cokolwiek się tu pojawi, będzie przepełnione miłością, zrozumieniem i wsparciem. Bez krytyki, bez drwiny, bez niedomówień. A przede wszystkim energie większości Anielskich Kart płyną z Najwyższego Źródła i nie grożą nam obłąkaniem, zagubieniem, depresją, skutkami czarnej magii. O ile inne wyrocznie wymagają pewnych zasad BHP, o tyle Karty Aniołów są jak dotknięcie anielskiego skrzydła - nieskalane i bezpieczne. Wystarczy prosta modlitwa, prośba o podpowiedź i w każdym miejscu, w każdej chwili dostajemy pomoc.

Oczywiście i tutaj mamy do czynienia z różnymi taliami. Jedne są udane, inne nie. Niektóre są brzydkie, niektóre "kraczą" ludzkim głosem, ale większość niesie ze sobą prawdziwie anielską energię i odrobina wrażliwości sprawia, że czujemy, jak z małych kartoników spływa w nasze serca Światło...

Polecam zdecydowanie wszystkie talie Doreen Virtue - każda z nich ma piękną energię. Jest ich bardzo dużo, jest zatem z czego wybierać, bo wystarczy wybrać sobie jedną, taką, która najbardziej nam się spodoba graficznie i z nią pracować. Niektóre z tych talii pokazuję na tej stronie, niektóre szczególnie polecam. Można je obejrzeć na Chomiku lub innych portalach, które pokazują część zeskanowanych obrazków. Strona graficzna jest dla mnie ogromnie istotna, ponieważ trzeba wybierać sobie takie talie, które z przyjemnością bierzemy do ręki.

Warto dodać, że niektóre komplety kart są dedykowane specjalnym tematom. Karty Archanioła Rafała D. Virtue są na przykład związane wyłącznie ze zdrowiem i tylko na takie pytania odpowiedzą. Są także talie dotyczące spraw miłosnych (związków) lub celu życia. Warto zwrócić na to uwagę, kupując sobie karty. Jeśli chcemy mieć tylko jedną lub dwie talie - polecam jednak takie uniwersalne, które odpowiedzą na każde pytanie: o zdrowie, o związek, o rodzinę, o pracę, o rozwój duchowy lub sprawy prywatne.

Mam w domu kilkadziesiąt talii, korzystam z nich na zmianę lub wybieram 3-4 i z każdej wybieram kilka kart. Jednym z ciekawych sposobów rozkładania jest układanie na każdej pozycji danego rozkładu 2 lub trzech kart - po jednej z każdej talii. W ten sam sposób można łączyć karty anielskie z Tarotem - szczególnie dotyczy to Tarota Aniołów. Ukazało się juz kilka anielskich Tarotów, wszystkie wydane przez Doreen Virtue i oczywiście sprawdzają się doskonale jako klasyczne anielskie karty. Wiem zresztą, że tarociści, którzy pracują z Tarotem klasycznym nie odnajdują w tych taliach nic ciekawego dla siebie. Wbrew nazwie to naprawdę anielskie karty.

     

Tarot Archaniołów                                Anielski Tarot                                          Tarot Anioła Stróża

Moja ulubiona talia – wydana w Anglii, opracowana przez Ambikę Wauters – promieniuje prawdziwym Światłem. Jest naprawdę ciepła. Wożę ja ze sobą na rożne szkolenia. Jeśli grupa, z którą mam zajęcia, jest gotowa na taki eksperyment, po wykładzie robimy króciutką medytację i każdy losuje swojego Anioła. To nieprawdopodobne jak te karty cudownie rozmawiają z moimi słuchaczami!

Któregoś dnia zabrałam tą talię na zajęcia z prosperity w grupie, która wcześniej miała zajęcia ezoteryczne. Poprosiłam, żeby organizatorka przed zajęciami wyciągnęła kartę dla grupy. Wyciągnęła Anioła Kreatywności i postawiła na półeczce, z której karta była widoczna przez wszystkich. Wtedy w pomieszczeniu pojawiła się tęcza. Zobaczyliśmy ja wszyscy. Trwało to chwilkę, ale wystarczająco długo, aby każdy z nas doświadczył magii Aniołów...

Takich przypadków pojawia się sporo. Pokazują one, że Anioły wykorzystują każdą możliwość, aby zakomunikować nam swoją obecność i wsparcie. Karty są właśnie jedną z metod, dzięki której można nawiązać z Nimi kontakt.

 

Rozkłady

Podaję tutaj specjalny rozkład kart, który dotyczy związków damsko-męskich. Nazwałam go Anielskie Skrzydła. Może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie pojawiają się problemy w relacjach danej pary, ale też i wtedy, kiedy chcemy poznać jakości istniejące pomiędzy mężczyzną a kobietą, którzy wchodzą ze sobą w bliskie układy. Poniżej znaczenia kolejno kładzionych kart. Na ilustracji mamy formę oraz to, w jakiej kolejności kłaść karty.

Uwaga! Niezależnie od tego, kto pyta: mężczyzna czy kobieta, karty układamy w taki właśnie sposób, jak pokazuje ilustracja i opis. Karty dotyczące kobiety leżą po lewej stronie, te które pokazują mężczyznę po prawej.

1 Jaka jest kobieta – karta, która odsłania, co kobieta najsilniej pokazuje w danym związku, jaka jest dla partnera naprawdę.

2 Jaki jest mężczyzna – podobnie jak wyżej, z tym, że ta karta pokazuje mężczyznę i jego cechy przejawiane w związku z tą kobietą.

3 Czego ona oczekuje – tu mamy oczekiwania kobiety wobec tego dokładnie mężczyzny; można to potraktować jako podpowiedź na szczęśliwy układ

4 Czego on oczekuje – podobnie jak wyżej, z tym, że tutaj karta pokazuje oczekiwania mężczyzny wobec tej kobiety

5 Czego ona nie chce – innymi słowy karta mówi, czego kobieta sobie nie życzy ze strony partnera; możemy też wprost powiedzieć: co jej w tym związku przeszkadza, bo najczęściej ta karta pokaże właśnie istotny punkt zapalny w relacji z partnerem, czyli co ją w nim denerwuje.

6 Czego on nie chce – jak wyżej, z ta różnicą, ze ta karta pokaże, co jego w niej denerwuje, czyli co ona powinna zmienić w sobie, aby on był z nią szczęśliwy

7 Wynik związku dla pytającego – karta która pokaże, na ile ten związek ma szansę przetrwania czy wręcz uratowania, jeśli jest w trakcie rozpadu; pokazuje też szanse i efekty bycia razem dla osób, które dopiero chcą się ze sobą związać.

W przygotowaniu ilustracji wykorzystałam przepiękne karty pod nazwą The Angel Oracle opracowane przez Ambikę Wauters

 

Ten rozkład jest dla nas samych, dla podniesienia naszej samooceny i lepszego poznania swoich możliwości. Pokazuje też  zmiany, jakie w nas zachodzą w wyniku rozwoju wewnętrznego. Jak widać jest tutaj tez kawałek analizy transakcyjnej, która pomoże zobaczyć nas od środka. Nazwałam go Siła i Moc. Na ilustracji kolejność rozkładanych kart, poniżej znaczenie.

1 Pytający – ta karta najlepiej charakteryzuje pytającego

2 Co jest moją siłą – tutaj znajdziemy odpowiedź na to, co jest naszą najmocniejszą stroną, na czym warto budować swoje sukcesy

3 Jak ją znaleźć – tu karta pokażę, na czym należy się skupić, aby pielęgnować i rozwijać w sobie swoje mocne strony

4 Wewnętrzny rodzic – tutaj możemy poznać główne cechy naszego Wewnętrznego rodzica, czyli tego aspektu, który jest naszym ukrytym opiekunem, krytykiem i szefem; warto sprawdzić, gdzie mamy wobec siebie wygórowane wymagania lub nie ufamy swoim możliwościom

5 Wewnętrzny dorosły – ta karta pokaże cechy Wewnętrznego dorosłego, który potrafi w miarę optymalnie podejść do tematu

6 Wewnętrzne dziecko – tu znajdziemy te nasze aspekty, które odpowiadają za zabawę, radość, a także przystosowanie; jest to o tyle istotna karta, ze można w niej znaleźć również ślady traumy pochodzącej z dzieciństwa, jeśli było ono trudne i napiętnowane problemami.

W przygotowaniu ilustracji wykorzystałam przepiękne karty pod nazwą Healing with the Angels opracowane przez Doreen Virtue.

 

Przedstawiam kolejny rozkład dotyczący związków miedzy kobietą a mężczyzną. Nazwałam go Anielski Klucz. Być może okaże się on kluczem do rozwiązania istotnych problemów partnerskich. Karty układamy zgodnie z formą pokazaną na ilustracji i w takiej kolejności. Poniżej znaczenie kolejno kładzionych kart. 

1 Istota związku – karta pokazuje, co jest sensem związku tych dwojga osób, w jakim celu spotkały się na ziemi

2 Jaka jest kobieta – tutaj zobaczymy główne cechy kobiety, jakie przejawia ona w tym układzie partnerskim

3 Jaki jest mężczyzna – ta karta pokaże główne cechy mężczyzny pokazywane wobec tej kobiety

4 Przyczyna problemu – tutaj zobaczymy, dlaczego w związku pojawiają się trudności, gdzie jest przyczyna

5 Istota problemu – ta karta pokaże sens problemu, ten najgłębszy i najbardziej duchowy, dotyczący lekcji wynikającej z trudności

6 Co można zrobić – tu ważna podpowiedź, jak zmienić sytuację na lepszą, jak uleczyć związek

7 Co może pomóc – podobnie jak wyżej; tą kartę można zatytułować: „co jeszcze można zrobić”, czyli dodatkowa podpowiedź dotycząca rozwiązania problemu

8 Wynik – tutaj zobaczymy jakie szanse ma  związek i nasza praca w niego włożona

W przygotowaniu ilustracji wykorzystałam przepiękne karty pod nazwą Świetlista Siła Aniołów, opracowane przez Jeanne Ruland (opis) i Iris Merlino (grafika).

 

To jest rozkład dotyczący realizacji różnych naszych planów i zamierzeń - stąd też prosta nazwa: Marzenia i plany. Czasem pojawiają się jakieś przeszkody, nie możemy osiągnąć wymarzonego celu. Taki układ kart pokaże, co przeszkadza, co pomaga w tej sprawie. Na ilustracji forma i kolejność wykładanych kart. Poniżej znaczenie.

1 Czego pragnę – ta karta pokazuje sens zamierzenia, jego sedno.

2 Blokada – tutaj oczywiście zobaczymy przeszkody w realizacji celu; często są to nasze myśli, wątpliwości, lęki, brak wiary.

3 Jak mogę to osiągnąć – to istotna karta, pokaże jak zrealizować swoje marzenie, czym się wesprzeć, na czym skupić uwagę, aby dopiąć swego

4 Wynik – tutaj zobaczymy efekty naszych działań

 

W przygotowaniu ilustracji wykorzystałam karty pod nazwą Moc Miłości, opracowane przez Łukasza Bartoszewicza.

 

Zachęcam do obejrzenia przykładów zeskanowanych Kart Anielskich na Chomiku Edelvejso.

 

Hasło do wszystkich folderów: 123