Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

 

Deepak Chopra i inni duchowi nauczyciele prosperity

 

Do poczytania:

Prosperita

Szczęście 

Miłość 

Radość

Skuteczność 

Działanie 

Dobrobyt 

Harmonia

Wdzięczność

Mądrość

Zdrowie

Bezpieczeństwo

Spełnienie

Łagodność

Pracowitość

Lenistwo

Samoakceptacja

Samoocena

Dawanie i branie

Pozytywnie

Dualizm

Pieniądze

Otwarcie na ból

Marzenia

Możliwości

Relacje

Tolerancja

Ludzie

Oddech

Wolność

Myślenie

Zmiany

Akceptacja

Tworzenie

Bogactwo

Decyzje

Programy

Zachwyt

Mity Prosperity

Duchowość

Materia

Dobrostan

Długowieczność

Niezależność

Kobiecość

Energiaów

Praktyka

Polityka

Zadowolenie

Ocenianie

Motywacja

Życzliwość

Dobroć

Komfort

Boskość

Ciepło

Sprawiedliwość

Siła

Pokój

Zaufanie

Asertywność

Poziom

Skupienie

Samopoczucie

Piękno

Przyzwalanie

Dostrzeganie

Granica

Czas

Tęsknota

Obowiązek

Cielesność

Moralność

Kochanie

Inspiracja

Lustro

Docenianie

Wycenianie

Wszystko

Stereotypy

Slow

Pełnia

Zmysły

W głębi

Wzorce

Racja

Wybór

Tajemnica

Prawda

Świadomość

Samostanowienie

Przeszłość

Wygrana

Cisza

Empatia

Wolne

Jasność

Przyszłość

Wiara w siebie

Emanacja

Prostota

 

Deepak Chopra

Doreen Virtue

Wayne W. Dyer

Joe Vitale

Sandra Anne Taylor

 

Myślenie kwantowe

Dwupunkt

Synchronizacja

Koherencja

Kwantowa prosperita

Energia sukcesu

Inne wcielenia

Kwantowe lajki

Transformacja

Kwantowe zdrowie

 

Inspiracje Prosperity

Boskie Portfolio

Warsztaty

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

Reiki

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Dr Joe Vitale - PRAWO PRZYCIĄGANIA

czyli 5 prostych kroków do zdobycia bogactwa

(opr. na podstawie książki Joe Vitale)

Krok Pierwszy: trampolina

Ten temat stale opisuję na swojej stronie. Oznacza on najprościej: myśl pozytywnie. Dobre myśli i emocje są właśnie ową trampoliną, od której odbijają sie nasze działania, zmierzające do osiągnięcia sukcesu, zdobycia pieniędzy, bycia szczęśliwym. Aby zrealizować swoje marzenia, trzeba wyrobić sobie nawyk pozytywnego myślenia. Warto budować swój dobrobyt każdego dnia o każdej godzinie i w każdej minucie poprzez piękne myśli i słowa. Jeśli naszym celem jest bycie bogatą osobą, to trzeba by cały czas mówić o sobie, jak o kimś bardzo zamożnym, a o pieniądzach w samych superlatywach. Można po prostu kochać pieniądze - to też zadziała. Jeśli szukamy spełnienia w miłości - myślmy pięknie o płci przeciwnej, o związkach.

Jednym z najważniejszych tematów będzie oczywiście wysokie poczucie własnej wartości. O sobie należy zawsze myśleć w pozytywach, wysyłając tym samym do Wszechświata informację, że jesteśmy wspaniali i zasługujemy na wszystko, co najpiękniejsze. Warto być optymista, wierzyć w Dobro i myśleć najpiękniej, jak to możliwe. Joe Vitale nazywa to przejściem na inny poziom, wyjściem poza poziom narzekania.

Trzeba umieć wyrzec się defetyzmu i zrzędzenia. Pamiętajmy, że podświadomie przejmujemy też myśli innych. Unikajmy zatem narzekających osób, nie słuchajmy ich mamrotania. Zrezygnujmy ze słuchania wiadomości w TV, jeśli nie wnoszą do naszego życia nic poza straszeniem i krytykowaniem czasów, życia, gospodarki.

Przeczytaj też, jak skutecznie tworzyć pozytywne myśli.

 

Krok Drugi: odważ się na coś godnego

Wielu spośród nas nie wie, czego tak naprawdę chce. Ogólnie każdy chce być zdrowy, szczęśliwy i bogaty, ale to nic nie znaczący schemat. Jesteśmy istotami twórczymi, chcemy robić coś wspaniałego, osiągać sukcesy, cieszyć się każdą chwilą. Do tego potrzebujemy odnaleźć swój cel życia. To bardzo ważne, aby wiedzieć, co chcemy robić i po co jesteśmy tutaj na Ziemi. Jeśli zupełnie nie przychodzi Ci nic do głowy - polecam horoskop karmiczny, który pomoże odnaleźć sens życia i wyjawić, jaka jest Twoja życiowa misja.

Kiedy już wiemy, czego chcemy, warto nastawić sie z pełną wiara na to, że możemy to osiągnąć. Bez wahania, bez wątpliwości. Wyprowadzamy pięknie energię i cieszymy się cudowną drogą realizacji naszego marzenia. Joe Vitale podaje arcyciekawy przykład: zaplanuj zostać bilionerem. Ta nieco żartobliwa propozycja ma głęboki sens. Pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wybieramy cel i święcie wierzymy, że jest on dla nas do osiągnięcia. Bez wymówek i wątpliwości.

Wierzę, że osoba, która naprawdę czegoś pragnie, poszuka sposobności, by to osiągnąć. Jeśli ktoś jest leniem lub boi się wyjść ze swojej strefy komfortu, to szuka wytłumaczenia, dlaczego dotąd tego nie osiągnął. Jak łatwo znaleźć tysiące pretekstów, by siebie wytłumaczyć, wie to każdy. Najpopularniejszy przykład, to fraza: "no tak, ale przecież..." Najlepszą propozycję można odrzucić, stosując ten sposób. Najciekawsze okazje można zaprzepaścić, wykręcając się takimi słowami. A przecież nie o to chodzi, aby rezygnować z życia, ale o to, aby coś wygrać, coś zdobyć. Warto znaleźć metodę na pokonanie takiego "ale".

 

Krok Trzeci: brakujący sekret

Czasami bardzo czegoś pragniemy, staramy się myśleć pozytywnie, wizualizujemy, a to nadal się nie zjawia. Zaczynamy wątpić i nakręcamy spirale negatywnego myślenia, a nawet strachu. Bo nagle czujemy się bezradni. A przyczyną niepowodzenia są ograniczenia, które gdzieś kiedyś stały się częścią nas. To nie rzeczy i nie stany, ale przekonania. Zazwyczaj niewłaściwe. Biorą się z różnych trudnych wydarzeń z przeszłości, kiedy popełniliśmy błąd albo spotkała nas przykrość. Trauma psychologiczna koduje negatywny wzorzec, który potem odbija się czkawką tak długo, dopóki go nie wyłapiemy i nie uzdrowimy.

W pewnym stopniu to najbardziej skomplikowane z całego procesu. Ów sekret to oczyszczenie z takich blokujących przekonań. Metod jest sporo i na mojej stronie znajdziesz wiele sposobów uzdrawiania. Trzeba też umieć odszukać w sobie takie przekonania, nazwać je, a to już nie należy do najłatwiejszych. Czasem trzeba skorzystać z pomocy doświadczonego terapeuty. Jednym ze sposobów odkrycia swoich ograniczeń jest szczególne ćwiczenie, które opisuję w dziale z afirmacjami. Wygląda ono tak:

Codziennie pisz około 20-30 razy wybraną afirmację, która nie przyniosła rezultatów. Wystarczy parę dni, a czasem nawet jeden wieczór, aby odkryć głębsze przeszkody. Ważne, aby pisać pomału, starannie, skupiając się na treści i nawiązując z nią głęboki kontakt. Po drugiej stronie kartki pisz wszystkie myśli, które przychodzą ci do głowy przy zapisywaniu afirmacji. Najczęściej są to właśnie blokady, które musisz usunąć wcześniej. Np. afirmujesz: „Przyciągam dużą ilość pieniędzy” i do głowy przychodzi konkluzja: „jak taki głupek jak ja może cokolwiek zarobić”. To wskazówka do kolejnej afirmacji, która może wyglądać następująco: „Jestem wystarczająco inteligentny, aby zarabiać satysfakcjonującą mnie ilość pieniędzy”.

Uzdrowienie następuje  w wyniku "przeafirmowania", czyli zamiany negatywnych przekonań na pozytywne.

Przykłady:

Nie zasługuję na pieniądze (miłość) - zamieniamy na: Zasługuję na wszystko, co najlepsze.

Nie jestem dość dobry - zamieniamy na: Jestem wspaniałym człowiekiem.

Trzeba ciężko pracować, aby coś zarobić - zamieniamy na: Zarabiam pieniądze łatwo, lekko i radośnie.

 

Można zastosować także inne metody. Polecam szczególnie Fioletowy Płomień, pracę z Archaniołami, a także metodę Reiki (na poziomie co najmniej drugiego stopnia). Praca z energią to szczególne wsparcie, które otwiera nas na całkiem nowe możliwości.

Joe Vitale w swojej książce proponuje jeszcze inne techniki oczyszczania. Na uwagę zasługuje opisywana przez niego "magiczna" metoda karmicznego oczyszczania, zwana "jagja" lub "jagna". Jest to duchowy proces, który wykonują dla człowieka hinduistyczni kapłani, recytując odpowiednie mantry. Działa prawdziwe cuda. Metod jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Krok Czwarty: znewilizuj swój cel

To jeden z najciekawszych sposobów kreowania marzeń - newilizacja. Wymyślił tę metodę Goddard Neville - stąd nazwa metody. Polega ona na dokładnym wyobrażeniu sobie tego, czego pragniemy i nasyceniu tego emocjami. Wizualizację można zapisać w formie pięknego scenariusza. Zrobić opowieść z tego, co czujemy, widzimy, czym sie cieszymy - z realizacji naszych marzeń.

Kluczowe w tym procesie jest poczucie naszego pragnienia, jako czegoś, co już się DOKONAŁO. Budujemy cudowne wyobrażenie sytuacji, w której jesteśmy posiadaczami wymarzonej rzeczy lub zajmujemy upragnione stanowisko. Jeśli chcemy na przykład mieć określony samochód, to w naszym scenariuszu piszemy o tym, jak nim jedziemy, ciesząc się jego posiadaniem. Warto uruchomić zmysły i poczuć zapach tapicerki, miękkość siedzenia, szorstki dotyk kierownicy... Ogromna rolę może odegrać w tej świetnej zabawie - wdzięczność za to, że już mamy ukochany pojazd. Więcej na temat technik kreacji piszę w rozdziale o afirmacji.

 

Krok Piąty: największy sekret

Joe Vitale mówi: "największy sekret w przyciąganiu wszystkiego, czego pragniesz, polega na tym, aby tego chcieć, ale nie potrzebować". Innymi słowy, kiedy pragniesz samochodu, możesz go kreować dowolną metodą, wychodząc z założenia: "będzie świetnie, jak go wykreuję, ale jak mi się nie uda, to nic się nie stanie, będę w punkcie wyjścia". Oznacza to pewne rozluźnienie. To ważne wbrew pozorom, ponieważ, kiedy czegoś bardzo chcemy, blokujemy to. Silna potrzeba tworzy napięcie, a napięcie jest wrogiem energii - nie pozwala jej płynąć. Jest jak mur nie do przebycia. Trzeba umieć "wrzucić na luz"...

Zasada ta jest znana z innych źródeł. Mistrzowie duchowi często mówią: "zasiej ziarno, ale nie rozgrzebuj codziennie ziemi, aby sprawdzić, czy rośnie; pozwól, by spokojnie wykiełkowało i zamieniło się w piękną roślinę; zaufaj naturze". Należy spokojnie odpuścić i zostawić sprawę, niech się zadzieje w swoim tempie.

 

Dr Joe Vitale, zwany też Mr. Fire, jest prezesem amerykańskiej firmy Hypnotic Marketing, Inc. specjalizującej się w marketingu internetowym. Jest znakomitym wykładowcą i propagatorem Prawa Przyciągania. Publikuje, występuje w programach TV i filmach - m. in. w słynnym „Sekrecie” - prowadzi szkolenia. Poczucie humoru i lekkość przekazu zdobyła mu wielu sympatyków na całym świecie.

Zanim został multimilionerem, był biednym, bezdomnych człowiekiem, mieszkającym w kartonie. Jego życie zmieniło się dzięki zmianie myślenia. Jest doskonałym przykładem praktycznego zastosowania przekazywanej przez nas niezwykłej wiedzy o prospericie. Pokazuje wszystkim niedowiarkom, że Prawo Przyciągania jest skutecznie manifestującą się we Wszechświecie zasadą.