Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Wu-Wei

 

Do poczytania:

Prosperita

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Boskie Portfolio

Warsztaty

 

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Związki miłosne

 

Harmonia serca

Iluzje

Zaufanie

Harmonia natury

Harmonia celu

Harmonia pragnień

Soul coaching

Wu-Wei

Moja harmonia

Harmonia wyglądu

Harmonia słów

Harmonia odtwórcy

Sens życia

Harmonia energii

Harmonia Światła

Duchowa harmonia

Harmonia spełnienia

Harmonia wzrastania

Harmonia siebie w sobie

Harmonia relacji

Złoty środek

Harmonia dobra

Harmonia rozwoju

Los

Harmonia przesłania

Być Matką

Harmonia wyboru

Złe komentarze

Pogoda dla Bogaczy

 

Emocje

 

NAO

Analiza z wyglądu

Mowa ciała

Analiza wypowiedzi

Psychografologia

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

Reiki

Kroniki Akaszy

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Wu-Wei oznacza "nie-działanie", czyli zaufanie temu, co się wydarza. Niech wszystko płynie zgodnie z harmonią Wszechświata. Czasem potrzebujemy takiego właśnie podejścia, pełnego spokojnego pogodzenia się z tym, co się dzieje. Jest takie powiedzenie: zmieniaj to, co możesz zmienić, zaakceptuj to, czego zmienić nie możesz.

Zapewne dodać do tego trzeba, że warto umieć odróżnić te dwa zupełnie różne aspekty, ale też nie jest to specjalnie trudne. Generalnie wiemy, co mamy w zasięgu swoich możliwości. Człowiek, który ma dynamiczną naturę i chce robić coś sensownego, zawsze szuka możliwości, aby się wykazać. Robi wiele rzeczy, traci mnóstwo czasu. A sztuka polega na tym, by nie robić tego, co zbędne. Zatem problemem częściej jest powstrzymanie się od czynienia czegoś, co do niczego nie prowadzi, niż aktywne działanie.

Gdyby poukładać główne zasady Wu-Wei w punkty, wyglądałoby to mniej więcej tak:

1. Akceptujmy to, co się pojawia. Cokolwiek to będzie. Jeśli sytuacje nie są zgodne z naszymi oczekiwaniami, zapewne są dla nas ważnym drogowskazem do uzdrowienia. Każde trudne doświadczenie jest dla nas lekcją, dlatego warto je przyjąć bez nadmiernych emocji. Bez wątpienia jest zgodne z harmonią Wszechświata, po co zatem się buntować? Jeśli stawimy mu opór, może pojawić się ból fizyczny lub emocjonalny. Spokojna akceptacja pozwala energii swobodnie płynąć.

2. Decyzje podejmujmy spontanicznie w oparciu o intuicję. Taki sposób zazwyczaj przynosi najlepsze efekty. Intuicja to pierwsza myśl, która się pojawia w zetknięciu z osobą lub sytuacją. Jest głosem płynącym z naszego Wyższego Ja. Potrafi wyczuć to wszystko, czego nie jesteśmy w stanie ogarnąć logiczną dedukcją.

3. Bądźmy w chwili obecnej tu i teraz. Nie ma przeszłości, nie ma przyszłości wszystko jest złudzeniem. Czas nie jest liniowy, jest punktem, w którym jesteśmy. Jest chwilą obecną. Przeszłość to tylko wspomnienia, to historia, którą należy odpuścić. Przyszłość jeszcze się nie wydarzyła, jest w ruchu, możemy ją dowolnie kształtować. Wszystko, co mamy to chwila obecna, którą możemy przeżywać zmysłami i cieszyć się nią.

4. Nie zamartwiajmy się. Chociażby dzisiaj odpuśćmy wszystkie troski i nie dokładajmy sobie smutków. Niech ten dzień będzie wolny od ciężkich myśli. Zwróćmy uwagę, jak często zamartwiamy się drobiazgami, które w ogóle nie mają znaczenia. Nawykowo denerwujemy się i przejmujemy sprawami, którym nie warto poświęcać uwagi. Życie jest zbyt piękne, by tracić cenne chwile na niepotrzebne troski.

5. Nie przejmujmy się tym, na co nie mamy wpływu. Być może czasem trudno jest pogodzić się z czymś, co wydarza się nie po naszej myśli. Ale widać tak właśnie musi być, bo nie ma przypadków i to, co się pojawia jest nam bardziej potrzebne do rozwoju niż to, czego chcieliśmy. Czasem jakieś marzenie nie daje się spełnić od razu. Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać trochę, zanim stanie się rzeczywistością. Czekając cieszmy się chwilą, bo każdy moment może przynieść niespodziankę i okazać się większym cudem niż to, na co tak czekamy.

6. Nie przekonujmy innych do swoich poglądów, ponieważ to powoduje utratę naszej własnej energii, nawet jeśli nie spowoduje żadnego konfliktu. Każdy ma prawo do własnego zdania, jakiekolwiek by ono nie było. Dlatego akceptujmy odmienny punkt widzenia. Inny człowiek ma swój świat i swoje postrzeganie wszystkiego, co go otacza. My także mamy własne zdanie, które komuś może się nie podobać. Szanujmy również swoje prawo do własnych poglądów.

7. Pracujmy z pasją i radością. Praca zajmuje nam co najmniej jedną trzecią życia, powinna zatem być źródłem samospełnienia i realizacji wymarzonych celów. Praca pełna radości i dobrych emocji, to praca życia. Powoduje, że u ramion wyrastają nam skrzydła. Takie uczucie oznacza, że robimy dokładnie to, po co przyszliśmy na Ziemię. Oznacza bycie w harmonii z własnym sercem.

8. Akceptujmy swoje uczucia, nie wypierajmy ich. Wyparte lub stłumione uczucia obracają się przeciwko nam, kumulując się w ciele fizycznym i wyrastając w postaci choroby. Wszystkie uczucia są dobre i potrzebne. Są prawidłowe i naturalne. Bycie wrażliwym nie oznacza słabości, lecz dojrzałość emocjonalną. Dobre dają nam siłę i poczucie wartości, są paliwem dla twórczości. Negatywne stają się drogowskazem do zmiany na lepsze.

9. Porzućmy pogoń za bogactwem, władzą czy sukcesem, po prostu żyjmy chwilą. Nie traćmy z oczu tego cudu, jakim jest nasze istnienie, aby dążyć do czegoś, co inni nazwali wielkim osiągnięciem. Nie żyjemy, by zadowalać innych żyjemy dla siebie. Nie pożądajmy władzy ani pieniędzy, jeśli mamy wszystko, czego potrzebujemy. Te frazesy o sukcesie to wszystko ślepe uliczki. Szczęście jest tu i teraz w naszych dłoniach. Może w wygodnym fotelu ze szklanką ulubionego napoju? Może w byciu wtulonym w partnera? Może w beztroskiej zabawie z dzieckiem lub na spacerze z psem? Ciągła pogoń, walka, dążenie do czegoś to iluzja.

10. Kochając drugą osobę, pozostawmy jej wolność. Nie zawłaszczajmy innego człowieka i nie nie czyńmy z niego naszego przedmiotu. Nie bądźmy zaborczy. Miłość daje prawo do swobody i dba o szczęście innej osoby.  Dlatego jest miłością, a nie prawem własności. Kochając, niczego nie oczekujmy w zamian po prostu kochajmy. To najpiękniejsze, czego możemy doświadczać.

11. Nie uzależniajmy się od niczego i od nikogo. Każde uzależnienie rodzi ból i tęsknotę. Nie tylko nałogi są cierpieniem, ale także uzależnienie od słodyczy, seksu, zakupów, a nawet od drugiego człowieka. To wszystko są więzy, które nas ograniczają i nie pozwalają swobodnie oddychać. Powodują lęk.  Prawdziwa wolność jest przedsionkiem szczęścia, ale wymaga od nas zerwania takich więzów.

Bogusława M. Andrzejewska