ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Elohim

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

 

Psychosomatyka

Wybaczanie

Afirmacja

Mapa Marzeń

Evelyn Monahan

Felinoterapia

Miłość bezwarunkowa

Terapie inne

 

Związki

Harmonia serca

Sny

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

 

Anioły

Hierarchie

Regent

Słoneczny

Archanioły

Archaii

Elohim

Barwne promienie

Modlitwy

Afirmacje

Karty Aniołów

Arkana

Królestwa

Opowieści

Wiersze

Książki

Talie

 

Reiki

Co to jest Reiki?

Historia

Udzielanie

Wymiana energetyczna

Mistrzowie

Uzdrawianie w Reiki

Delikatność

Krąg Reiki

Reiki i radość

Źródło młodości

Książki i strony

 

Medytacja

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

Chociaż w naszym języku spotykamy czasem określenie „Elohimy”, warto wiedzieć, że liczba mnoga w języku hebrajskim to właśnie Elohim, a liczba pojedyncza: Elohae. W tłumaczeniu oznacza boga. W kabale: siedmiokrotną postać boskości. Czym są zatem owe Elohim, o których usłyszeć można w literaturze religijnej czy dotyczącej Aniołów?

Nie bez powodu pisze o Elohim w dziale dotyczącym Aniołów, ponieważ są to Energie w naszym pojęciu anielskie. Energie te znajdują się bardzo wysoko – w sensie rozwoju – niektórzy określają je jako stwórcze właściwości boskiego umysłu. W różnych kulturach spotykamy się z określeniami „bogowie”, czyli niebiańskie istoty, które opiekują się i patronują całym krainom, planetom, rasom i gatunkom. Oddaje to bardzo trafnie moc i poziom działania Elohim, jednakże bliższe nam jest chyba określenie Aniołowie, choć rzecz jasna Aniołowie Najwyższego Rzędu.

To one wysyłają do Wszechświata światło miłości, mądrości, uzdrowienia, rozumienia, harmonii. To światło pochodzące z Najwyższego Źródła musi najpierw przejść przez Królestwo Elohim. Stamtąd dociera do Archaniołów, które dopiero przetransformowują je na wibracje, które jest w stanie pojąć i przyswoić istota ludzka, a też zapewne inne istoty żyjące we Wszechświecie i pozostające na poziomie zbliżonym do poziomu człowieka.

Pomiędzy Archaniołami i ludźmi są jeszcze całe zastępy Aniołów, które sprawiają, ze poszczególne energie stają się dla nas zrozumiałe. Wystarczy zajrzeć do przekazów Isabelle Padovani, aby poczytać o przekazach poszczególnych Aniołów, opiekujących się ludźmi. Anioły te mówią do nas o wibracjach, z jakimi pracują i w jaki sposób starają się nam je przybliżyć. Zazwyczaj symbolicznie określa się te światła, jako promieniowanie określonego koloru.

Promieniowanie fioletowe związane jest z transformacją, wolnością, wybaczeniem i rozwojem duchowym. Wypływa z Królestwa Elohim Arkturusa i Diany. Współpracują z Archaniołem Zadkielem i Archaii Przemiany (Lady Amethyst).

Promieniowanie czerwone (purpurowe) dotyczy prawdziwej głębokiej miłości do całego stworzenia oraz radości. Strzegą go Elohim Tranquilius i Pacifika. Wspólpracują z Archaniołem Urielem i Archaii Łaski (Dona Grazia).

Promieniowanie zielone związane jest z uzdrawianiem poprzez najwyższe błogosławieństwo. Strzeżone jest i zasilane przez Elohim Vista i Kristall. Współpracują z Archaniołem Rafałem i Archaii Zaufania.

Promieniowanie białe jest światłem odnowienia, nadziei i przede wszystkim harmonii. Elohim Clair i Astrea zasilają je swoją mocą i przesyłają do Archanioła Gabriela i Archaii Nadziei.

Promieniowanie różowe związane z miłosierdziem, dobroczynnością, troska i oddaniem wypływa z Królestwa Elohim Oriona i Angeliki. Jest przesyłane do Archanioła Chamuela i Archaii Dobroczynności (Lady Charity).

Promieniowanie żółte dotyczy mądrości, wiedzy i wrażliwości w dążeniu do rozwoju i poznania. Strzegą go Elohim Kasjopeja i Minerwa i przesyłają do Archanioła Jofiela i Archaii Wytrwałości (Lady Konstantia).

Promieniowanie niebieskie to światło wiary, siły i ochrony przed wszystkim, co przeszkadza rozwojowi i sięganiu do głębi własnej duszy. Wysyłają go Elohim Herkules i Amazonia do Archanioła Michała i Archaii Wiary.

W różnych źródłach znaleźć można różne imiona, jednakże sens i zakres działania jest zgodny u wszystkich mediów, które otrzymują takie przekazy.

Więcej o Promieniach, Mistrzach i Archaniołach piszę tutaj.