ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

EFT - Techniki

Emocjonalnej Wolności

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Warsztaty

 

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

 

Metoda Evelyn Monahan

 

Terapie inne

Afirmacja

Kodowanie

Uzdrawianie Gamma

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Vedic Art

EFT

Brian Gym

Aura Soma

Litoterapia

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

 

Anioły

Reiki

Medytacja

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

 

W dużym skrócie procedura EFT polega na pobudzaniu wrażliwych elektrycznie punktów za pomocą własnoręcznego opukiwania ich palcami i równoczesnym mówieniu o swoim problemie oraz wypowiadaniu zwrotów ułatwiających jego uwolnienie. Opowiadanie o problemie przywołuje połączone z nim napięcie i wtedy możemy je rozładować. Nie będę w tym miejscu szczegółowo opisywać zasad techniki, ponieważ w internecie można znaleźć gotowe podręczniki EFT, do których linki zamieszczam poniżej.

Efektem zastosowania EFT nie jest zapomnienie o trudnych sytuacjach, ale zneutralizowanie negatywnych emocji związanych z nimi. Dzięki temu przestają one wpływać na nasze zachowanie, a na przykre wydarzenie możemy popatrzeć z większego dystansu – jak na film.

Często spotykamy bardziej skomplikowane problemy,  do których doprowadziła więcej niż jedna sytuacja, a nawet cały ich ciąg albo też  składają się one z wielu mniejszych problemów, z których  każdy ma swoją historię i wszystko to trzeba po kolei przepracować. Dlatego czasami kłopotu można pozbyć się w ciągu kilkunastu minut, a nieraz trzeba do tego długich tygodni i miesięcy, a także obszernej wiedzy o ludzkiej psychice.

EFT jest narzędziem, które pozwala sobie radzić z negatywnymi emocjami, które są komponentem każdego obszaru naszego życia i mają wpływ zarówno na nasze zachowanie, sposób myślenia, samopoczucie, jak również dolegliwości fizyczne. EFT pozwala odzyskać spokój i harmonię a dzięki temu zmienić nasze zachowania, zdystansować się do negatywnych przekonań i schematów, zobaczyć swoje mocne strony i poczuć się lepiej samemu ze sobą. Zdarza się również, że osoby stosujące EFT diametralnie zmieniają swoje życie, ale najczęściej nie jest to potrzebne, aby poczuć się dobrze.

EFT w skuteczny sposób pozwala na usunięcie danej blokady. Podczas sesji EFT osoba dostraja się do swojego problemu, a potem poprzez używanie technik EFT, dochodzi do uwolnienia zablokowanych emocji. Efekt jest taki, jakby ktoś spuszczał powietrze z balonu. Stres związany z problemem uchodzi w ciągu minut, a z czasem, przy konsekwentnym stosowaniu tej prostej techniki, zwykle przez kilka dni (choć zdarza się nieraz, że i od razu), emocje zostają zupełnie zneutralizowane.
Jeśli chodzi o problemy rozległe, jak samoocena, czy sprawy osobowości, praca przedłuża się do tygodni, a może paru miesięcy, co w porównaniu z tradycyjną terapią i tak jest imponującym efektem. Nie jest już zaskoczeniem, że po usunięciu owej blokady emocjonalnej znika również fizyczna dolegliwość jaka nas dręczyła. Fizyczne objawy są wskazówką, że głęboko w nas jest coś, co woła o pomoc poprzez ów symptom. Gdy blokada emocjonalna zostanie usunięta, znika również objaw fizyczny, bo nie jest on już nikomu do niczego potrzebny. Oczywiście nie chodzi tu o zastąpienie pomocy medycznej, niemniej usunięcie emocjonalnego źródła zapobiega nawrotom danego objawu. Nasze ciało przemawia i nigdy się nie myli. Jest ono również formą energii, tylko że o bardzo niskich częstotliwościach.

 

Ciekawe artykuły na temat EFT. Polecam.

Gdy EFT nie działa - Dawid Zaręba

EFT i Prosperita - Steve Wells

EFT i Prawo Przyciągania - Patricia Carrington

 

W sprawie szkoleń, warsztatów i konsultacji można zgłaszać się do dyplomowanego trenera metody EFT w Polsce Roberta Kędzierskiego.

Kontakt: tel. 601184152, email - robertkedzierski@op.pl

 

Poniżej zamieszczam linki do pobrania bezpłatnych podręczników do metody EFT

 

Praktyczne EFT na codzień, K.Dodd

Bezpłatny podręcznik
"Praktyczne EFT
na codzień"
Katarzyna Dodd