Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Droga do zdrowia

 

Publikacje

Czas na Reiki

Dłonie pełne radości

Sposób na szczęśliwe życie

Samoakceptacja

Droga do zdrowia

Psychologia ubioru

Magia Drzew

Szepty Serca

Zakłamanie

 

Artykuły

Rozwijamy się

Terapia śmiechem

Poświęcenie

Brat i siostra

Piękno po czterdziestce

Kiedy mama jedno kocha bardziej

Rzecz o nienawiści

Mądre odchudzanie

Terapia mocno rekomendowana

Radość małych sukcesów

Pieśń grających mis

Uwierzyć w dobro

Potęga słowa

Sześć kapeluszy

Szczęśliwe recepty

Prosperita w biznesie

Złe lektury

Facebook kulturalnie

Lubię święta

Trollowanie

Kapelusz Żebraka

Po kobiecemu

Babcia

Ludzie w kolorze

Komentowanie

Wywiad

Poza iluzją materii

Każdy uśmiech

Sulejman i Roksolana

 

 

 

 

W przygotowaniu...

Poprawa zdrowia to temat, który trapi wiele osób. Prosperita, bazując na psychosomatyce i pracy z wzorcami proponuje bardzo charakterystyczną pracę, która może w znacznym stopniu ułatwić lub przyspieszyć proces zdrowienia. Żadna książka nie zastąpi lekarza i jego zaleceń. To chcę koniecznie podkreślić. Nie namawiam do rezygnacji z leczenia tradycyjnymi akademickimi metodami. Proponuję jedynie wzbogacenie zarówno procesu zdrowienia, jak i profilaktyki odpowiednim myśleniem i pracą psychologiczną. Mając odpowiednią wiedzę, można sobie naprawdę pomóc. To nic nie kosztuje poza odrobiną czasu.

Według zasad psychosomatyki każda choroba ma swoje podłoże w nie uzdrowionych emocjach, kompleksach, żalach. Rozpoznanie takiego wzorca i uzdrowienie go pomaga odzyskać zdrowie na poziomie fizycznego ciała. Pisze o tym w swoich pracach Louisa L. Hay, kładąc podwaliny pod rozumienie tego procesu. Dzisiaj coraz więcej autorów poruszą tę tematykę, udowadniając na wielu przykładach, jak nasze myśli wpływają na stan naszego zdrowia. Myśli kształtują rzeczywistość, a więc także komórki i tkanki naszego ciała.

Jednak na tym nie kończy się zawartość książki, którą dla Was napisałam. Podaję w niej bardzo ciekawe i jak się przekonałam skuteczne metody pomagania sobie w rozmaitych dolegliwościach. Nie zajmuję się tutaj farmaceutykami czy ziołami, lecz tym, co jest dostępne dla każdego i nic nie kosztuje medytacją, sposobem myślenia oraz pracą z energią i technikami opartymi na fizyce kwantowej. Obok psychologicznych sposobów, które mogą spodobać się racjonalistom, podaję także wybór metod duchowych, opartych na wiedzy z Kronik Akaszy.

W książce umieściłam między innymi techniki uzdrawiania, które sama opracowałam w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie. Jedna z nich jest efektem medytacji, a być może przekazu, który otrzymałam parę lat temu, kiedy intensywnie medytowałam w wysokich energiach. Sprawdza się doskonale jako metoda, która utrzymuje nas w dobrym zdrowiu. Przynosi też znakomite efekty w drobnych dolegliwościach. Wierzę jednak, że może być przełomem w naturalnym uzdrawianiu. Obok moich własnych odkryć, podaję też oczywiście informacje o sposobach terapeutycznych opracowanych przez innych autorów.

Ponieważ książka ma być praktycznym podręcznikiem, zawiera sporo konkretnych ćwiczeń i technik do natychmiastowego wykorzystania. Ma ona służyć do realnej pracy nad sobą. Takiej pracy, która przyniesie w efekcie poprawę stanu zdrowia. Teoria jest tu podana zwięźle i konkretnie, aby całość była zrozumiała. Jednak celem podręcznika nie są pozytywne opowieści, lecz pokazanie Czytelnikom sposobów, dzięki którym mogą sobie pomóc w różnych dolegliwościach.

 

 

Jedną z moich wielkich inspiracji jest książka Anity Moorjani "Umrzeć, by stać się sobą", w której autorka opowiada o swoich przeżyciach z doświadczenia śmierci klinicznej. Ponieważ udało jej się nie tylko zmartwychwstać, ale też wyzdrowieć z terminalnego stadium raka, wierzę, że podane przez nią informacje są niezmiernie ważnym przesłaniem dla nas. To nie cud, nie magiczne zjawisko tylko siła bezwarunkowej miłości, która potrafi porządkować rzeczy i sytuacje na poziomie subatomowym.  Myślę, że jednym z kolejnych kroków w naszym duchowym rozwoju jest umiejętność samo uzdrawiania za pomocą świadomego odczuwania miłości. Do tego między innymi zachęca Czytelników moja książka. 

 

 

W przygotowaniu kolejne tytuły tęczowych poradników.