Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Zakłamanie

 

Publikacje

Czas na Reiki

Dłonie pełne radości

Sposób na szczęśliwe życie

Samoakceptacja

Droga do zdrowia

Psychologia ubioru

Magia Drzew

Szepty Serca

Zakłamanie

 

Artykuły

Rozwijamy się

Terapia śmiechem

Poświęcenie

Brat i siostra

Piękno po czterdziestce

Kiedy mama jedno kocha bardziej

Rzecz o nienawiści

Mądre odchudzanie

Terapia mocno rekomendowana

Radość małych sukcesów

Pieśń grających mis

Uwierzyć w dobro

Potęga słowa

Sześć kapeluszy

Szczęśliwe recepty

Prosperita w biznesie

Złe lektury

Facebook kulturalnie

Lubię święta

Trollowanie

Kapelusz Żebraka

Po kobiecemu

Babcia

Ludzie w kolorze

Komentowanie

Wywiad

Poza iluzją materii

Każdy uśmiech

Sulejman i Roksolana

 

 

 

 

 

Link do księgarni - wersja elektroniczna i papierowa.

http://ridero.eu/pl/books/zaklamanie

 

Link do księgarni - wersja tylko elektroniczna.

https://ebookpoint.pl/ksiazki/zaklamanie-boguslawa-m-andrzejewska,s_005f.htm

 

***

To nie poradnik, lecz odrobina współczesnej prozy.

To obyczajowa opowieść o ludziach i ich codziennych rozterkach.  Przede wszystkim o miłości i o tym, co miłością nie jest. To także historia o pożądaniu, wyrachowaniu, zdradzie i zawiści. O wybaczaniu, zwątpieniu i szukaniu drogi do samego siebie. Bohaterowie są pełni ludzkich słabości. Popełniają błędy, próbują zrozumieć los i dokonują trudnych wyborów. Nikt tutaj nie jest zły ani dobry. Czasem sam doświadcza cierpienia, ale bywa też, że bezwzględnie rani tych, których kocha. Czasem nie umie kochać i podejmuje decyzje najlepsze dla siebie w oparciu o własne priorytety. Jednak nie jest to też dramat, ponieważ opowieść ta pokazuje, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, które prowadzi do odnalezienia swojego szczęścia.

Sympatyków mojej strony uprzedzam, że bohaterowie "Zakłamania" to nie są cukierkowe i pozytywnie myślące postacie. Kochają, ale także klną, kłamią, oszukują, robią mniejsze i większe świństwa. Są jak żywi ludzie wielokolorowi. I chociaż nie napisałam wcale dramatycznej historii, bo bawiłam się tym pisaniem, to uprzedzam, że nie jest to ckliwa i romantyczna bajka dla grzecznych panienek. Raczej skrawek życia obejrzany przez emocjonalny pryzmat zwykłych ludzi.

Jednak taki właśnie był zamysł pokazać, że wzrastanie nie polega na powtarzaniu słodkich frazesów, lecz na zmaganiu się z przeciwnościami i szukaniu najlepszej drogi wtedy, kiedy wszystko wydaje się być cierpieniem. A także tego, że nikt nie rodzi się idealny. Każdy święty był kiedyś grzesznikiem i musiał nauczyć się dokonywania właściwych wyborów. Świat nie jest wypełniony słodkimi aniołkami, tylko ludźmi z krwi i kości, którzy do oświecenia muszą przejść przez swoje morze ognia.

Nawet okładka nie jest tu przypadkowa. Spośród kilkunastu wersji wybrałam taką, na której tło stanowi pozłacana koronka symbol blichtru i chciwości. Z daleka, kiedy okładka zamienia się w mała ikonę, tło staje się szare i traci połysk. To pokazuje, że dopiero dystans uczy nas sensu tego, czego dotykamy. Róża odzwierciedlająca gorące uczucia pozostaje różą, a złoto zamienia się w proch. Nie chcę zdradzać treści, bo wiem, że będzie zaskakiwać Czytelnika, ale "chciwość" odnajdzie w tej opowieści swoje znaczenie.

Fabuła jest w całości efektem mojej literackiej wyobraźni, a wszystkie postacie są zmyślone. Jeśli ktoś odnajdzie tu siebie, to będzie tylko zbieg okoliczności, a dla mnie  malutki sukces, że umiałam odzwierciedlić kawałek realnego istnienia. Starałam się tchnąć życie w moich bohaterów i wypełnić ich prawdziwymi emocjami. Wierzę głęboko, że zyskają Waszą sympatię. Obiecuję Czytającemu niejedno zaskoczenie.

 

 

To moja pierwsza wydana książka beletrystyczna. Jednak trudno nazwać ją debiutem, ponieważ do tej pory napisałam i opublikowałam wiele krótkich opowiadań tego typu. Piszę takie opowieści od dawna, zazwyczaj do szuflady, ponieważ wiem, że na rynku nie brakuje dobrej prozy. Brakuje natomiast często unikalnej wiedzy o rozwoju, dlatego skupiłam się przede wszystkim na pisaniu i publikowaniu poradników. Wiem, że to, co w nich przekazuję jest potrzebne, a niedostępne gdzie indziej. To moje istotne zadanie, by w ten sposób pomagać innym. Dzięki listom od moich wspaniałych Klientów i Czytelników wiem, że moja strona i poradniki inspirują do zmiany życie na lepsze.

Natomiast pisanie opowiadań to nie misja, tylko rozrywka. Jest dla mnie ogromną przyjemnością. W ten sposób odprężam się po pracy. Mam nadzieję, że czytanie tej książki sprawi Wam tyle radości, ile mnie sprawiło jej pisanie.

 

https://ebookpoint.pl/ksiazki/zaklamanie-boguslawa-m-andrzejewska,s_005f.htm

 

Książka jest dostępna zarówno w wersji papierowej, jak i w opcji elektronicznej.