Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Lektury

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Warsztaty

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Litoterapia

Pure Art

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

Reiki

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Rozwijamy się

Terapia śmiechem

Poświęcenie

Brat i siostra

Piękno po czterdziestce

Kiedy mama jedno kocha bardziej

Rzecz o nienawiści

Mądre odchudzanie

Inteligencja emocjonalna

Terapia mocno rekomendowana

Radość małych sukcesów

Gry emocjonalne

Poza iluzją materii

Każdy uśmiech

 

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Pieniądze i Prawo Przyciągania

 

 

To książka dla mnie szczególna. Wbrew pozorom nie dlatego, ze zawiera informacje na temat Prawa Przyciągania w odniesieniu do pieniędzy. Tu w tym zakresie nie znajdziemy niczego nowego. Moi studenci i uczestnicy szkoleń Prosperity nie dowiedzą się niczego, czego by już nie wiedzieli. Książka krok po kroku, szczegół po szczególe omawia sposób, w jaki nasze myśli i nasze emocje kreują zasobność naszego portfela.

Najbardziej zafascynowały mnie rozdziały dotyczące zdrowia i dbałości od ciało. Czy też raczej: kreowania wymarzonego ciała (zdrowie, sylwetka, szczupłość) za pomocą myśli i emocji, czyli poprzez wyżej wymienione prawo. Od wielu lat na swoich szkoleniach przekonuję - głownie panie - że nie musza katować się dietami i żmudnymi fizycznymi ćwiczeniami. Próbuję udowadniać w ślad za Louise L. Hay, że wszystko jest w naszym umyśle. Opowiadam swoim uczniom o tym, że wszelkie działania w zakresie tzw. "odchudzania" mają bardzo ograniczony sens, albowiem widać wyraźnie, że nasza szczupłość lub nadwaga ma się nijak do ilości i jakości jedzonych potraw. Nawet do naszego ruchu i fizycznej aktywności w ogóle. Dzięki wieloletniej obserwacji tematu przekonałam sie, że to wyłącznie nasz umysł z zawartymi w nim lękami, kompleksami i negatywnymi przekonaniami steruje naszą wagą i wałeczkami tłuszczyku wokół tali...

 Ponieważ przez większość życia byłam absolutnie nie wysportowanym łasuchem, zajadającym sie kilogramami czekolady i bitej śmietany, a przy tym stale miałam niedowagę, mity na temat gimnastyki i mity o tyciu z powodu słodyczy powodowały niezmiennie mój śmiech. Potem w wyniku życiowych zakrętów nagle przytyłam, pomimo że moja dieta i tryb życia nie zmieniły sie ani na jotę... Wszak doświadczenie jest naszym najlepszym nauczycielem. Szukałam zatem innego wytłumaczenia. Znalazłam go pierwszy raz w książce Louise L. Hay, a obecnie właśnie tutaj. W tej książce poświęcono tematowi wiele uwagi. Autorzy przekazują dokładnie to samo, co ja próbuję popularyzować od lat. Ogromnie cieszę się z ukazania sie tej pozycji na rynku, ponieważ nareszcie mam kolejny autorytet, na który mogę sie powołać wobec niedowiarków.

Więcej o wpływie myśli na naszą figurę napisałam kilka lat temu w artykule Mądre odchudzanie. Polecam również znakomitą książkę Anety Śladowskiej na ten temat.

Książka PIENIĄDZE I PRAWO PRZYCIĄGANIA pobieżnie omawia również inne zagadnienia psychosomatyki, udowadniając, że nasze zdrowie jest we władzy naszego umysłu. Nie rozwija wątku w odniesieniu do szczegółowych kompleksów odpowiedzialnych za różne schorzenia, ale ogólnie przekonuje, że nie ma chorób nieuleczalnych. Wszystko zależy od naszego przekonania. Polecam zatem tę książkę wszystkim, którzy chcą wyzdrowieć lub zachować zdrowie.

 

Esther i Jerry Hicks

 

Powrót do strony LEKTURY