Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Lektury

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Warsztaty

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Litoterapia

Pure Art

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

Reiki

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Rozwijamy się

Terapia śmiechem

Poświęcenie

Brat i siostra

Piękno po czterdziestce

Kiedy mama jedno kocha bardziej

Rzecz o nienawiści

Mądre odchudzanie

Inteligencja emocjonalna

Terapia mocno rekomendowana

Radość małych sukcesów

Gry emocjonalne

Poza iluzją materii

Każdy uśmiech

 

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Potęga świadomej intencji

 

 

Kiedy pierwszy raz sięgnęłam do książek E. i J. Hicksów, nie ukrywam, że mnie przede wszystkim rozbawiły. Jerry zadawał Abrahamowi pytania, które wydały mi sie tak naiwne, że aż szkoda papieru... Niemniej po przeczytaniu całej wydanej w Polsce serii doszłam do wniosku, że te pozycje są bardzo fajne, pomimo tego, że nieco zabawne, a może właśnie dlatego.

Każdy kto zna Prawo Przyciągania wie, że warunkiem Prosperity w każdym obszarze życia jest dobry humor, radość, optymizm. Gdybym miała dzisiaj pisać o Prospericie, napisałabym: ciesz się każda chwilą, ciesz się marzeniami - oto recepta. Cała reszta to komentarz...:) Hicksowie to ludzie, w których jest wewnątrz dużo radości. Ich książki, choć poruszają poważne tematy - są pogodne, jak ich autorzy. Tę pogodną energię przekazują czytającemu.

Skłamałabym, gdybym twierdziła, że cenię te książki wyłącznie za promieniująca z nich dobrą energię. W kolejnych tomach autorzy odchodzą od swoich autobiograficznych historii i skupiają się na tym, co ważne dla naszego pełnego rozumienia działania praw rządzących Wszechświatem. Odsłaniają szczegóły, które gdzieś po drodze - na różnych kursach i przy różnych lekturach - mogły nam umknąć. Pokazują obszernie i bez pomijania niczego, jak to wszystko działa. I chociaż nie znalazłam w tych książkach niczego, czego wcześniej bym nie wiedziała, odnalazłam w nich potwierdzenie tego, co wiem. A to jest ogromnie cenne.

Spośród znanych mi przetłumaczonych na język polski tytułów, najgoręcej polecam POTĘGĘ ŚWIADOMEJ INTENCJI. Z zaufaniem do tych, którzy rekomendują ją na pierwszej stronie, ale też ze świadomym wyborem tego, co jest stosunkowo mało znane. Tutaj właśnie autorzy zajmują się szczegółową nauka praktycznego stosowania pozytywnego myślenia. Każdy z nas wie, co to znaczy "myśleć pozytywnie", ale rzadko kto... potrafi. Pomiędzy chwilami afirmacji narzekamy, zrzędzimy, jęczymy, krytykujemy. Potem dochodzimy do wniosku, że trzeba by przestać tak marudzić, tylko jak... Ta książka krok po kroku pokazuje kilka skutecznych metod przeprogramowania naszego negatywnego "ględzenia" w radosne funkcjonowanie i prawdziwe cieszenie się życiem. Naprawdę polecam!

Tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Prosperitą i nie do końca wiedzą, o co chodzi w Prawie Przyciągania, polecam oczywiście pozostałe tytuły Hicksów. Zaawansowanym mogą one wydać się nieco nudne, ponieważ ze szczegółami omawiają to wszystko, co już wiemy z innych źródeł.

 

Esther i Jerry Hicks

 

Powrót do strony LEKTURY