Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Lektury

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Warsztaty

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Litoterapia

Pure Art

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

Reiki

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Rozwijamy się

Terapia śmiechem

Poświęcenie

Brat i siostra

Piękno po czterdziestce

Kiedy mama jedno kocha bardziej

Rzecz o nienawiści

Mądre odchudzanie

Inteligencja emocjonalna

Terapia mocno rekomendowana

Radość małych sukcesów

Gry emocjonalne

Poza iluzją materii

Każdy uśmiech

 

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Jak schudnąć 25 kg

lekko, łatwo i przyjemnie?

 

 

Oto przed nami pierwszy prawdziwy podręcznik mądrego odchudzania! I chyba jedyny rzetelny poradnik na ten temat, jaki do tej pory spotkałam.

Nadwaga spędza sen z powiek wielu osobom, nie tylko kobietom. Także panowie chcieliby pozbyć się nadmiaru kilogramów. Wszyscy wiemy, jak nieskuteczne są wszelkie diety i zabawy z różnymi metodami odchudzania. Pragnienie posiadania pięknej sylwetki napędza rynek. Na złudzeniach i mitach bogacą się producenci różnych ziołowych środków i nic nie wartych poradników. Ludzie wydają pieniądze, a jeśli schudną, to tylko na krótki okres czasu, by potem wrócić do punktu wyjścia i mieć jeszcze większe poczucie winy z powodu zjedzenia bodaj cukierka... Powiadamy: „och, to efekt jo-jo”... I łudzimy się dalej.

Ba, są nawet całe portale w internecie poświęcone tej tematyce, których właściciele zapędzają biednych otyłych do ciężkiej pracy, morderczej diety, prowadzenia dzienników, codziennego ważenia się... Czasem podpowiadam żartem: „proszę spojrzeć na panią, która pisze książki o diecie lub prowadzi szkolenia z kreatywnego odchudzania. Widać wyraźnie, że odchudza się od 10 lat i nadal ma jeszcze dużo do zrobienia w tej sprawie.” Moja złośliwość wynika z odrobiny pretensji o żerowanie na ludzkiej naiwności...

Dlatego z taką ogromną radością prezentuję dzisiaj ten rewelacyjny poradnik. Coś naprawdę mądrego i skutecznego. Tym razem ukazała się książka, która odsłania prawdziwą przyczynę otyłości - tę psychologiczną. Jestem tą książką zachwycona, ponieważ wierzę, że nareszcie skończą się bezradne cierpienia wielu kobiet, które odmawiając sobie wielu przyjemności, kodowały w zamian, oprócz nadwagi, także rozczarowanie i gorycz niespełnienia.

Doskonale wiem z własnego doświadczenia, że dla naszej wagi nie ma żadnego znaczenia co jemy i w jakiej ilości. To nasz wewnętrzny umysłowy komputer decyduje o tym, jak wyglądamy.  Prawo Przyciągania zapewnia, że swoje życie kreujemy myślą. Dlaczego wygląd miałby być wyjątkiem? Jak ktoś, kto kocha siebie bezwarunkowo, kto podziwia swój wygląd i myśli o tym, że jest zgrabny może przytyć tylko dlatego, że zmieni dietę? To absurd! Nasz organizm wszystko potrafi przetworzyć i wydalić. Mówi Wam to największy łasuch, który zajadając się codziennie bitą śmietaną ważył przez wiele lat niezmiennie 55 kilogramów - przy wzroście 164 cm. Żadne słodycze nie były w stanie zmienić mojej wagi. Nie zmieniło jej białe pieczywo, tłuszcz ani przejście na dietę wegetariańską. Wyglądam tak, jak chcę i pragnę. Ponieważ to moje myśli kreują mój wygląd.

Skąd zatem biorą się zbędne kilogramy? Moim zdaniem zdecydowanie tyjemy wówczas, kiedy wypełnia nas strach, poczucie winy, kompleksy i inne negatywne emocje. To one sprawiają, że nasz organizm obudowuje się wałami obronnymi z tkanki tłuszczowej. Mówi o tym wyraźnie Louisa L. Hay, kiedy tłumaczy zasady psychosomatyki.

Książka Anety Śladowskiej to piękne, rzetelnie zrobione opracowanie psychologicznych przyczyn nadwagi. Autorka szczegółowo opisuje wiele naszych emocji, wskazując, jak wpływają one na kreowanie  naszego wyglądu. Nie waha się przy tym powołać na własne doświadczenie. Ponieważ mam przyjemność znać Anetę osobiście, mogę potwierdzić, że nie tak dawno ważyła trochę więcej niż dzisiaj i że niezwykle korzystnie zmienił się jej wygląd zewnętrzny w ciągu krótkiego stosunkowo okresu czasu.

Autorka nie pozostawia nas z teorią, lecz proponuje wiele skutecznych sposobów i ćwiczeń na zmianę myślenia i uzdrowienie emocji. Szczególnie polecam te, które uczą nas kochania samych siebie. To piękne metody, pomagające nie tylko w przypadku problemów z nadwagą.

Chociaż książka dotyczy tego właśnie tematu i krok po kroku skutecznie obnaża prawdziwe przyczyny otyłości, może być też doskonałym podręcznikiem do pracy nad sobą, pomagającym w dowolnym przypadku. Nawet jeśli mamy idealną figurę, ale nie czujemy się szczęśliwi, mamy za sobą przykre doświadczenia z dzieciństwa, nie radzimy sobie z wdzięcznością, wybaczeniem, kochaniem samych siebie – tu, w tym podręczniku znajdziemy doskonałe i skuteczne recepty na zmianę szkodliwych wzorców.

To my kreujemy swoje życie i swój wygląd. Zamiast nieskutecznych diet, męczących programów odchudzania i magicznych niedziałających wcale tabletek, proponuję pokochać siebie, wybaczyć i zamknąć za sobą drzwi do przeszłości. Z pomocą tej świetnej książki na pewno każdemu się uda zmienić swoje życie na lepsze. A przy okazji można też odzyskać wymarzoną sylwetkę.

 

Powrót do strony LEKTURY