Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Szkolenie z Psychografologii

 

Horoskop karmiczny

Horoskop osobisty

Horoskop partnerski

Portret numerologiczny

Zmiana numerologiczna

Prognoza anielska

Horoskop anielskich serc

Horoskop anielski

 

Konsultacja z Prosperity

Kurs Prosperity

Zajęcia indywidualne

Wykład na CD z Prosperity

Wykład na CD z Prosperity2

Wykład na CD "Duch i materia"

Wykład na CD "Moc umysłu"

Kursy Reiki

Kurs  numerologii

Kurs podstaw astrologii

Kurs Analizy z Wyglądu

Warsztaty o Aniołach

Wykład na CD o Aniołach

Wykład na CD o związkach

Kurs: Emocje w związku

Kurs Psychografologii

Warsztaty: Rozpoznawanie natury człowieka

 

 

 

 

Jedną z nielicznych metod, która jest wykorzystywana w diagnozie psychologicznej jest psychografologia, czyli umiejętność analizy osobowości człowieka na podstawie charakteru jego pisma. Na to szczególne podejście grafologia zasłużyła sobie dużym podobieństwem do wielu testów projekcyjnych stosowanych z powodzeniem przez psychologów. Na dobrą sprawę podstawowe zasady, na których opiera się analiza pisma nie odbiegają wiele od podłoża takich badań, jak „Rysunek drzewa” czy „Rysunek domu”. Tak zwana psychoprzestrzeń intersubiektywna funkcjonuje we wszystkich testach, w mowie ciała, w wyglądzie, w wypowiedzi i oczywiście również w piśmie.

Kiedy próbujemy zastanowić się, jak stawiane przez nas litery pokazują nasze wnętrze, warto pomyśleć o próbce pisma, jak o obrazie człowieka. Działa to nieco podobnie jak np. wygląd i gest. Jeśli staniemy w ruchliwym punkcie miasta i zaczniemy obserwować przechodzących ludzi, zauważymy z pewnością, że różnią się od siebie tym, co mają na sobie i tym, jak się poruszają. Ktoś kroczy dumnie w eleganckim garniturze, ktoś inny drepcze ubrany w całości na czarno, ktoś biegnie pospiesznie w niedbałym sportowym odzieniu, ktoś inny człapie noga za nogą w poplamionej i niemodnej sukience.

Podobne wrażenia odczujemy, kiedy rozłożymy przed sobą kartki zapisane przez różne osoby. Jeden tekst wyda nam się staranny, regularny, inny chaotyczny i rozedrgany, jeszcze inny puszy się ozdobnymi, artystycznymi zawijaskami, kolejny jest drobny, nieczytelny, jakby próbował chować się przed światem. I dokładnie tacy są ludzie, którzy te kartki zapisali.

Osoba pisząca starannie, pismem regularnym jest uporządkowana, etyczna, zdyscyplinowana. Pismo nieregularne, rozchwiane świadczy o impulsywności, chwiejności, indywidualizmie i niechęci do wszelkich norm i konwenansów. Jeśli tekst jest drobniutki, prawie niewidoczny, to jego autor też nie chce być zauważany. To nieśmiała, skromna, lękliwa osoba, która niechętnie się wychyla ze swojego kącika. Jest wręcz przeciwnie, kiedy litery są ogromne i pełne rozmachu, wówczas możemy być pewni, że ten kto je stawiał, to człowiek ambitny, śmiały, autorytarny, czujący potrzebę zdobycia rozgłosu.

Idąc dalej tym torem, wyobraźmy sobie teraz osobę, która ma w sobie pełno energii i chęci do działania. Bez wątpienia jej ruchy są pełne dynamiki, a chód mocny i pospieszny. Kiedy idzie, zapewne pochyla się lekko do przodu. Takie też będzie jej pismo: mocne i lekko pochylone do przodu. Ludzie ciekawi życia, witalni i otwarci na nowości z reguły pochylają pismo w prawo, jakby spieszyli się zobaczyć i przeżyć jak najwięcej. Jeśli ponadto umieją cieszyć się życiem, jeśli umieją się w tym pędzie zatrzymać i rozkoszować doświadczeniem, ich pismo stanie się szerokie, soczyste, okrągłe, tak jakby literki zatrzymały się, zasiadły przy suto zastawionym stole i napęczniały od spożytych pyszności. Istnieje przekonanie, że ludzie otyli maja duże poczucie humoru i są zdecydowanie pogodni. Taki też będzie właściciel „otyłych” literek.

Dla odmiany osoba ascetyczna, zgorzkniała i ponura, jest z reguły bardzo szczupła i szara. Nie ma w jej wyglądzie żadnych ozdobników, a jej ruchy są ostre nerwowe i kanciaste. Można domniemywać, że i jej pismo będzie szare, ponure i kanciaste, a litery wąskie, jakby bały się zająć na kartce więcej miejsca niż wypada. Przy czym pamiętajmy, że wąskie pismo świadczy z reguły o dużej oszczędności, powściągliwości, chłodzie, a nie o ilości centymetrów w talii. Podobnie jak pismo szerokie niekoniecznie musi być pismem osoby otyłej, ale na pewno jego autor będzie osobą pogodną i roześmianą.

To wszystko jest tylko maleńką próbką tego, co można zobaczyć w piśmie człowieka. Analiza grafologiczna jest bardzo obszerna i sięga najgłębszych tajników ludzkiej duszy. Dość powiedzieć, że na podstawie pisma możemy określić przeszłość danej osoby, jej upodobania seksualne, szczególne uzdolnienia, poziom wrażliwości, stosunek do autorytetów, umiejętność pracy w zespole. Dzięki grafologii możemy odkryć u badanego człowieka skłonność do nadużywania alkoholu, krętactwo, „lepkie ręce”, tchórzostwo, chwiejność. Bez wątpienia to ważne informacje, jeśli analizujemy pismo potencjalnego partnera na całe życie lub ewentualnego pracownika na stanowisko kasjera w banku.

 Jestem Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Grafologów, a także instruktorem metody. W jeden weekend (sobota - niedziela) uczę podstawowych zasad analizy grafologicznej. Potem pozostaje już indywidualna praca, zgodnie z zasadą: "ćwiczenie czyni mistrza". W ramach szkolenia oprócz wykładu prowadzę zajęcia praktyczne w samodzielnej analizie pisma. Kursy organizuję w kameralnych grupkach po 2-4 osoby, co umożliwia indywidualne podejście do każdego uczestnika. Koszt szkolenia pierwszego stopnia wynosi 1000 zł.

PROGRAM:

1. Psychografologia a grafometria

2.  Symbolika przestrzeni

3.  Nauka interpretacji psychologicznej pisma w oparciu  o następujące elementy:

  •  wielkość, szerokość, pochylenie pisma

  •  sposób łączenia liter

  •   kompozycja pisma na stronie

  •   nacisk

  •   sposób stawiania znaków diakrytycznych

  •   charakterystyczne szczegóły w rękopisie

  •   podpis

4. Podstawowa grafoterapia

5. Dobór partnerski oparty na psychografologii

6.Ćwiczenia w samodzielnej analizie próbki pisma