ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Aura Soma

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Boskie Portfolio

Warsztaty

 

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Pure Art

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

Reiki

Kroniki Akaszy

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Gwiazda Ziemi

tłumaczenie: Ewa Szymczak 

 

Gwiazda Ziemi jest to miejsce gdzie rozpoczyna się proces naszego ugruntowywania, jest solidnym fundamentem pod naszymi stopami. Kiedy wyobrazilibyśmy sobie, że nasze stopy znajdują się na wodnym lub gąbczastym podłożu moglibyśmy ulec dezorientacji. Natomiast doświadczenie stabilnego oparcia naszych stóp na pewnym i niezachwianym podłożu ziemi jest właśnie przestrzenią, która symbolicznie nazywana jest w systemie Aura Soma Gwiazdą Ziemi. Stabilność, niezachwiana pewność oraz zaufanie na czym opierają się nasze stopy.

Częściowo energia czerwieni wyraża ten aspekt bycia ugruntowanym (wibracja naszego czakramu podstawy). Kiedy nasza energia jest ugruntowana wtedy nasze uczucia oraz myślenie akompaniują poszerzeniu naszej Istoty, pojawia się zmysł poszerzenia potencjału w ciele fizycznym.

Jeśli nie przejawiamy miłości, ciepła oraz troskliwości o innych, wewnętrzna energia ognia oraz energia czerwieni nie funkcjonują, aż do czasu kiedy rozpoczniemy proces ugruntowywania.

W perspektywie Aura Soma, kiedy w czerwieni pojawia się świadomość, pojawia się światło rozświetlające energię czerwieni, co przejawia się, jako barwa różowa. Świadomość w czerwieni to róż. Świadomość jest wyrażeniem światła, które łącząc się z energią podstawy o barwie czerwonej przemienia się dzięki temu światłu świadomości w róż. Rozpoczyna się wówczas proces samo-akceptacji, która rozwija się dalej w uczucie troski o innych i ciepło. Ciepło i troskliwość są bardziej subtelną wibracją czerwonej energii podstawy, czyli różu.

W konsekwencji bycia ugruntowanym pojawia się stabilność oraz poszerzenie świadomości. Samo-akceptacja jest ugruntowująca. Różowa energia wnosi świadomość jak wprowadzić to ugruntowanie do naszego życia w praktyczny sposób.

Niektóre wydarzenia w życiu ugruntowują nas. Przywracają nas na powrót do ziemskiej stabilności. Jedną z korzyści bycia w ciele fizycznym jest to, że bardzo często okoliczności życiowe prowadzą nas do ugruntowania. Aby tego doświadczyć potrzebujemy odkryć to w naszym własnym życiu.

Na przykład, kiedy przebywamy dłużej w naturze, pojawia się uczucie nieporuszenia oraz ciszy. Kiedy zwrócimy więcej świadomej uwagi temu uczuciu nieporuszenia, wówczas poczujemy, że nasza obecność samoistnie się poszerza. Ten proces stwarza bardziej subtelną barwę energii naszej podstawy. Właściwości, które pojawiają się wraz z tą zmianą to poczucie większej świadomości, wewnętrzny spokój oraz sens czegoś wspaniałego. To doświadczenie poszerzenia pojawia się wtedy kiedy rozpocznie się proces ugruntowywania.

Kiedy łączymy się z przestrzenią Gwiazdy Ziemi, nawiązujemy kontakt ze swoim celem odrodzenia się na ziemi. Wybierając inkarnację na ziemi mamy stworzone pewne możliwości w relacji do aspektu ziemi. Zrozumienie tego, co spowodowało w nas taki wybór prowadzi do odkrycia własnego przeznaczenia.

Jeśli pracujemy z osobą, która jest nerwowa lub ma problemy, można skierować jej świadomą koncentrację do gwiazdy Ziemi - energii, która znajduje się pod jej własnymi stopami. Często może okazać się to jej pierwszym krokiem do większej akceptacji samej siebie.

Kiedy w naszym życiu pojawiają się problemy a my podążamy w ich kierunku, wówczas możemy zacząć się z nimi identyfikować, co prowadzi z kolei do większego zagubienia.

Z punktu widzenia Aura Soma, jeśli koncentrujemy naszą uwagę na byciu stabilnym, staje się o wiele mniej prawdopodobne, że się rozproszymy, dlatego łatwiej nam poradzić sobie z problemami. Nasze stopy stoją bardziej stabilnie na ziemi. Ugruntowująca energia czerwieni oraz róż, który z kolei reprezentuje samo-akceptację wyprowadzają nas z problemów.

Linia energetyczna przebiega po kręgosłupie i prowadzi aż do Gwiazdy Ziemi. W jej przestrzeni zawarte są informacje dotyczące naszego wyboru tej inkarnacji, a także przeznaczenia oraz ruchów i działań podczas naszego życia. Jest tam świadomość odrywania tego, kim jesteśmy i gdzie jesteśmy.

Aura-Soma należy do współczesnych terapii całościowych. Jest to unikatowa metoda będąca syntezą działania kamieni szlachetnych, minerałów, energii roślin i terapii kolorami.

 

Tekst zaczerpnięty ze strony: Kolory Miłości

 

 

Do poczytania na ten temat jeszcze:   

Esencje  *  Przykłady  * Subtelna anatomia * Gwiazda Ziemi