Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Healing Art  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Astrologia Karmiczna

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

 

Psychosomatyka

Wybaczanie

Afirmacja

Evelyn Monahan

Wewnętrzne Dziecko

Miłość bezwarunkowa

Terapie inne

 

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Czakra 1

Czakra 2

Czakra 3

Czakra 4

Czakra 5

Czakra 6

Czakra 7

 

Numerologia

Systemy

Obliczanie

Liczby zwykłe

Liczby Doskonałe

Liczby karmiczne

Numerologia par

Nazwa firmy

Imiona

Kryształ

Cykle

Magiczne daty

Karmiczne warunki wcielenia

Liczby kobiecości

Harmonizacja

 

Astrologia

Astropsychologia

Karmiczna

Prognoza

Etyka

Domy lunarne

Punkty astrologiczne

Astrologia domów

Energie planet

Energie znaków

Energie domów

 

Astrologia Wedyjska

 

Sny

Sen o mocy

Sen o zdradzie

Sen obietnica

Sen o śmierci

 

Anioły

Reiki

Medytacja

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Astrologia sama w sobie jest w pewnym sensie nauką o karmie, ponieważ horoskop urodzeniowy nie jest niczym innym, jak mapą osobowości człowieka w momencie urodzenia. Pokazuje wypadkową kolejnych wcieleń duszy na drodze jej rozwoju.

Na dobrą sprawę każdą planetę i każdy aspekt w horoskopie możemy rozpatrywać pod kątem karmy. Przyjęto jednak pewne wyznaczniki, które określają, kiedy dany punkt w horoskopie jest karmiczny. To znaczy, kiedy określa, ze właściciel horoskopu jest zdeterminowany do przepracowania konkretnej sprawy, będącej jego długiem karmicznym przyniesionym z poprzedniego wcielenia.

Podstawowymi punktami wyznaczającym nasze karmiczne zadania są węzły księżycowe. Węzeł północny (wstępujący, wschodzący, jowiszowy, głowa smoka) pokazuje cel i sens, który należy zrealizować w tym życiu, korzystając z doświadczeń węzła południowego. To jest to, do czego dążymy, czego musimy się nauczyć. Aspekty planet do tego punktu pokazują, jakie energie mogą mieć konstruktywny wpływ na nasz rozwój. Domifikacja władcy pokaże dodatkowy obszar życia, na którym należy zastosować nauki pobierane w związku z tym węzłem.

Węzeł południowy (zstępujący, zachodzący, saturniczny, ogon smoka) pokazuje doświadczenie, siły i słabości przyniesione z poprzednich wcieleń. Jest to poziom, na którym czujemy się bezpiecznie i którego energie wydają się naturalne, swojskie. Energie planet aspektujących ten punkt są łatwe do wyrażenia. Domifikacja władcy pokazuje dodatkowy obszar życia, na którym koncentrowaliśmy się w przeszłości, a obecnie stanowi swoisty azyl.

Koniunkcje planet do tego węzła pokazują, ze właściciel horoskopu będzie przyciągał karmę, która ma za zadanie nauczyć nas lekcji związanej z tematem tej planety. To czy tą lekcję pomyślnie przerobimy, zależy tylko od nas. Istnieje tu tendencja do popadania w negatywne cechy związane z tym znakiem, ponieważ złe wzorce zachowań zostały wypracowane w przeszłym życiu. Niestety każdy aspekt do tego węzła wzmacnia jego wpływ i pojawia się niebezpieczeństwo, że przez całe życie nie wyrwiemy się ze starych przyzwyczajeń i nie przerobimy lekcji związanej z węzłem północnym.

Ostatnie wcielenie jest charakteryzowane przez XII dom. Znak, w jakim znajduje się wierzchołek tego domu oraz leżące w tym sektorze planety pokazują nasze cechy charakteru i pracę. I dom pokazuje fizyczne ograniczenia i typ ciała, jakie wybrała sobie dusza, aby zdobyć nowe doświadczenia. Ascendent pokazuje człowieka takim, jakim chciałby być odbierany przez innych. Ukształtowaną w poprzednim wcieleniu osobowość pokazuje natomiast znak, w którym obecnie znajduje się Księżyc. Dlatego tez Księżyc i jego znak reprezentują nasze emocje w obecnym życiu, emocje będące wypadkową poprzednich osobistych doświadczeń uczuciowych.

Kolejnym istotnym wyznacznikiem karmicznym jest tzw. „anareta”, czyli planeta położona w ostatnim stopniu danego znaku. Pokazuje problem, z którym człowiek boryka się tak długo, dopóki nie zrozumie karmicznej lekcji. Na ogół pokazuje negatywny wzorzec przyniesiony z przeszłości.

Aspekty harmonijne pokazują „dobrą karmę”. Pokazują rzeczy, których się nauczyliśmy, które są naszymi pozytywnymi doświadczeniami. Będą nam pomagać w realizacji naszych zadań. Aspekty napięte (zwłaszcza do węzłów, ale nie tylko) to tematy, z którymi musimy się zmierzyć w tym życiu. Będą one przyciągały trudną karmę, bolesne doświadczenia tak długo, aż lekcja zostanie odrobiona. Niemniej za aspekty karmiczne astrologowie uważają: nonagon (40o), binonagon (80o), sektagon (100o) oraz septyl (51,4o) i pochodne septyla. Planety, które tworzą te aspekty wyznaczają kategorie, które należy w tym wcieleniu zmienić na lepsze.

Jednym z bardzo istotnych punktów w astrologii karmicznej jest tzw. „Czarny Księżyc”, czyli apogeum orbity Księżyca. Narusza on funkcję realizacji człowieka. Miejsce, w którym leży, zawsze będzie trudnym miejscem. W psychologii C. G. Junga odpowiada mu „cień”. Często jest to wrodzone poczucie winy, które może rozwinąć sumienie lub całkiem zniszczyć osobowość. W horoskopie mężczyzny będą to też tzw. „fatalne kobiety”.

Osoby, których planeta tworzy koniunkcję z naszym Czarnym Księżycem jest karmicznie ściśle z nami związana. Niestety związki te należą do tych trudnych, wymagających przepracowania. Z tymi osobami możemy łatwo wchodzić w konflikt, sprawiać im ból. Stworzenie przyjaznej cieplej relacji wymaga od nas (a także od tej drugiej osoby) niemałego wysiłku. Jest to jedna z najtrudniejszych i zarazem najbardziej rozwijających lekcji dla duszy.