ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Oczyszczanie

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

 

Psychosomatyka

Wybaczanie

Afirmacja

Evelyn Monahan

Wewnętrzne Dziecko

Medytacja

Miłość bezwarunkowa

Terapie inne

 

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

 

Ascendencja

Duchowość

Rozwój

Oczyszczanie

Ochrona

Antakarana

Promienie

Karma

Atlantyda

Prosperita

Światło

Podnoszenie energii

Wyższe czakry

Smoki

Jednorożce

Orby

Channeling

 

Anioły

Hierarchie

Regent

Słoneczny

Archanioły

Archaii

Elohim

Barwne promienie

Modlitwy

Afirmacje

Karty Aniołów

Arkana

Królestwa

Opowieści

Wiersze

Książki

Talie

 

Reiki

Co to jest Reiki?

Historia

Udzielanie

Wymiana energetyczna

Mistrzowie

Uzdrawianie w Reiki

Delikatność

Krąg Reiki

Reiki i radość

Źródło młodości

Książki i strony

 

Duchowe cytaty

Rozmowy z Bogiem

Wojownik Światła

Dalaj Lama

Eckhart Tolle

Osho

Eben Alexander

Sanaya Roman

Thich Nhat Hanh

 

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

 

Wszyscy wiemy, czym jest oczyszczanie, które dopada nas w wyniku pobrania dużej dawki energii. Każdy z nas tego doświadczył, choć każdy z nas inaczej przeżywa i odbiera tego typu proces. Jesteśmy też różni pod względem tego, co chcemy wyczyścić ze swojego wnętrza, zatem nie ma tutaj reguły poza jedną - oczyszczanie jest takim nieprzyjemnym okresem, obfitującym w rozmaite dolegliwości, a częściej w trudne stany emocjonalne. Każdy też ma ogólne pojęcie o tym, że klasyczne oczyszczanie dzieli sie na trzy etapy:

1. BAGNO - to pierwszy etap, w którym wypieramy na zewnątrz złość, rozpacz, lęki oraz inne problemy. Może to się manifestować w zewnętrznych wydarzeniach. Rezonujemy problemem, wiec może się zdarzyć, że na zasadzie lustra, przyciągniemy kolejne.

Nie powinno sie tłumić emocji, ale nie trzeba wyżywać sie na innych osobach. Można podejść twórczo, pamiętając, że emocje są potencjałem energetycznym i z oddechem zamienić je na coś korzystnego. Można posprzątać, wytrzepać dywany...

2. ASYMILACJA - następuje po gruntownym wyczyszczeniu. Daje rozwój intuicji i przyciąganie dobrych rzeczy z otoczenia. Jeśli w pierwszej fazie nie wyczyścimy wszystkiego gruntownie, wówczas przyciąganie jest zniekształcone.

3. EMANACJA - promieniowanie dobrem i miłością, wypełnienie Światłem.

Oczyszczanie jest nam potrzebne do tego, aby wyrzucić z siebie stare niekorzystne wzorce, traumy, lęki i zastąpić je nowym, pozytywnym podejściem do świata. Jest zatem przede wszystkim uzdrowieniem.

Temat ten jest dzisiaj szczególnie ważny. Nie tylko dlatego, że wchodząc w Nową Erę powinniśmy być uzdrowieni, aby tworzyć lepszy świat. Rzeczą oczywistą jest, że nosząc w sobie wzorce, które nam nie służą, tworzymy niemiłą rzeczywistość, a nasze ciała chorują. Wyczyszczenie tych wzorców daje nam dobre zdarzenia i zdrowie. Przede wszystkim jednak pamiętajmy, że zaczął się nowy świat, a w nim działają silne energie, które nas niemal stale oczyszczają, aby przygotować do nowego pięknego życia.

Wyższe Istoty wysyłają do nas fale energii Światła o wysokiej wibracji. Jest ich teraz dużo więcej niż kiedyś i spływają one na nas niezwykle często. To oznacza, że stale jesteśmy poddawani działaniu takiej energii. Niegdyś oczyszczanie było wywołane zabiegiem Reiki, zaawansowaną praktyka duchową, spotkaniem z wysoko rozwiniętymi osobami i innymi tego typu wydarzeniami. Teraz wystarczy wyjść na spacer, otworzyć się na dobro, miłość... i dzieje się. Spływa na nas uzdrawiająca energia, która stara się nas intensywnie oczyścić ze wszystkiego, co nam nie służy. Aby z tego efektywnie korzystać, musimy być świadomi tego faktu i racjonalnie współpracować, pozbywając się wzorców i akceptując różne przejawy oczyszczania. Buntowanie sie i złoszczenie, jest jak zmywanie podłogi w zabłoconych butach - utrudnia nam osiągnięcie zadowalającego efektu.

Schodzące fale Światła zawierają w sobie symbole i kody, które odblokowują dawne traumy, przywołują wspomnienia i wyciągają na wierzch zapomniane i głęboko schowane w podświadomości wzorce. Wychodzą na wierzch stare sprawy, które załatwiliśmy dawno temu. Możemy być zdziwieni, że wracają historie i emocje sprzed wielu lat. To czas ostatecznego rozprawienia się z przeszłością i ze wszystkimi negatywami. Najlepiej, nie ociągając się, uzdrowić złość, urazy, pretensje, zazdrość, niską samoocenę. Najłatwiej jest poradzić sobie z tym, patrząc na wszystko z duchowej perspektywy.

W tym czasie niektórzy mogą zapragnąć wyruszyć w jakąś podróż, odwiedzić pewne specyficzne miejsca lub zechcą poznać określone osoby. Wszystko może być podbudowane emocjami. Rozmaite bóle, jakie się w tym czasie pojawiają, również wskazują, co jeszcze wymaga naszej uwagi. Ciało jest jak dokładna mapa do pracy nad sobą. Bazując na psychosomatyce, odnajdziemy te wzorce myślowe i emocjonalne, które ogromnie domagają sie zmiany na lepsze.

Ludzie odczuwają przemęczenie, są rozdrażnieni, mają zawroty i bóle głowy, nie mogą spać, czuja się przeziębieni. Tymczasem to wszystko jest właśnie efektem działania energii. Wiedząc o tym, nie powinniśmy się opierać temu, lecz dać sobie czas i przestrzeń na uzdrowienie. Zadbajmy o siebie, okażmy sobie maksimum troski, aby w spokoju pozwolić pracować uzdrawiającej energii. Róbmy to, co sprawia nam najwięcej radości. Wypełniajmy siebie pięknem i najlepszymi jakościami. Najlepsze efekty osiągniemy, wypełniając wszystko bezwarunkową miłością. A przede wszystkim obdarzając tym kochaniem samego siebie. Warto zaufać Światłu i dać się poprowadzić do uzdrowienia.

Mnogość spraw, wychodzących na powierzchnię może nas zaskoczyć. Możemy też poczuć sie dziwnie z tym, co mamy jeszcze do uzdrowienia, szczególnie wtedy, kiedy od dłuższego czasu pracujemy nad swoim rozwojem. Oczekujemy postępu i spokoju, a nie kolejnych wyzwań. Niemniej pamiętajmy, że im wyżej jesteśmy na stopniach wznoszenia, tym więcej mamy do oczyszczenia. To paradoks tylko pozorny. Jeśli w białej szacie stoimy w ciemnym pomieszczeniu, wówczas lśnimy z daleka. Jeśli podejdziemy blisko światła, dostrzeżemy każdą plamkę na swoim ubraniu.

Osoby zaangażowane mocno na ścieżce rozwoju spadały często o wiele niżej niż inni. Zazwyczaj Lightworker musiał "dotknąć piekła", aby móc spełniać teraz odpowiednio swoją rolę. Nie ma powodu do poczucia winy. Każdy z nas jest we właściwym miejscu i czasie. Trudna przeszłość czyni nas bardziej tolerancyjnymi, mądrzejszymi, bardziej cierpliwymi i wyrozumiałymi. W pewien sposób pomaga nam rozwinąć bezwarunkową miłość i motywuje do pracy nad sobą. Strefa Komfortu, czyli spokojne grzeczne życie, nie daje nam powodów do tego, by cokolwiek zmieniać. Ale "trudna" przeszłość to także materiał do oczyszczenia i uzdrowienia.

To bardzo szczególny czas. Mamy teraz możliwość uwolnienia czegoś, co nazywamy pamięcią genetyczną, a co przechowywane jest w DNA przez siedem pokoleń. W astrologii możemy zobaczyć to jako "karmę rodową". W świecie zewnętrznym przejawia się to powtarzającymi sie w jednej rodzinie ogromnymi problemami, takimi jak śmierć dzieci, przemoc, zbrodnie, choroby psychiczne oraz ciężkie schorzenia, typu rak, ślepota, paraliż itp. Dotąd czuliśmy się bezradni, mając przekonanie, że "dzieci muszą cierpieć za winy ojców", a karma rodowa jest nie do przeskoczenia. W chwili, w której uświadomimy sobie, że karma nie jest karą ani pokutą, ale uzdrawiającą lekcją, możemy wykorzystać te wyjątkowo silne energie, aby oczyścić przeszłe i przyszłe pokolenia. Wymaga to często odrobiny wiedzy, a zawsze wsparcia Aniołów, ponieważ to poważne działanie. Ogólnie jednak pamiętajmy, że wnosząc do świata dużo bezwarunkowej miłości i Światła, jesteśmy w stanie uleczyć wszystko, co nie jest i nie było dobre.

 

 

Jednym z najdoskonalszych narzędzi do oczyszczania i uzdrawiania jest FIOLETOWY PŁOMIEŃ. Obecnie został on wzmocniony srebrnym i złotym promieniem, co powoduje jeszcze większą jego skuteczność. Na Ziemię przesyła go Mistrz Saint Germain i do niego właśnie można zwracać się o pomoc. Medytacja i wizualizacja z Fioletowym Płomieniem ma potężną siłę. Szczególną moc posiada afirmacja: JAM JEST Obecnością Srebrnofioletowym Płomieniem, który oczyszcza wszystkie negatywne wzorce na wszystkich poziomach mojego istnienia.

Można to wykorzystać w medytacji, w której przy wsparciu Wyższych Energii - Wniebowstąpionego Mistrza lub Archanioła - oczyszczamy siebie na wszystkich poziomach ze wszystkiego, co nam nie służy. Należy pamiętać, że wzorce odkładają się w różnych warstwach naszego istnienia, dlatego oczyszczamy nie tylko nasze myśli czy ciało, ale też płaszczyzny subtelne. Podana wyżej afirmacja łączy nas z Wyższym Ja i Duszą, sięgając do prawdziwej mocy naszego istnienia. Można połączyć ją z wizualizacją Fioletowego Płomienia, który wyrastając z serca, wypełnia całkowicie nasze ciało, a następnie obejmuje i otula ze wszystkich stron.

Z tej wspaniałej mocy możemy korzystać na bieżąco każdego dnia. Jeśli pojawia się jakaś skomplikowana sytuacja lub negatywne emocje, możemy zwrócić się o pomoc do Saint Germaina, a następnie wizualizować sobie Fioletowy Płomień i wejść w ten płomień. Można trzymać w jego ogniu jakąś przykrą sytuację i prosić o oczyszczenie. Dotyczy to również naszych związków i relacji, które możemy uzdrawiać dzięki tej metodzie, ogarniając Fioletowym Płomieniem siebie i każdą osobę, z którą jesteśmy w konflikcie.

Wieczorem przed snem można wizualizować sobie słup Fioletowego Płomienia, który obejmuje nas swoim Światłem i jednocześnie oczyszcza i wypala wszystko, co nam nie służy. Można również wyobrazić sobie, że fioletowe oczyszczające światło wypływa z naszych dłoni i wówczas przesuwać nimi wzdłuż ciała, odczuwając jak ten zabieg oczyszcza nasze ciała subtelne i ciało fizyczne ze wszelkich negatywnych energii.

 

Fioletowy ogniu przemiany i wolności

- płoń, płoń, płoń

Poprzez i wokół każdego elektronu moich czterech niższych ciał:

materialnego, eterycznego, astralnego i mentalnego.

Przemieniaj w Światło każdy dysharmonijny ton,

aż będzie on współgrał z wolą Boga.

 

Inną doskonałą metodą jest praca z Aniołami i Archaniołami. Jest wiele pięknych medytacji i wizualizacji, w których możemy zwracać się po pomoc w oczyszczaniu do Archanioła Michała, Archanioła Rafała, Archanioła Gabriela i innych. Napisano również mnóstwo różnych modlitw. Kilka przykładów podaję niżej, jednak są to tylko propozycje. Najlepszą modlitwą będzie zawsze ta, która powstała w naszym sercu i jst wypowiadana własnymi słowami.

Warto pamiętać, że Archanioł Michał w niebieskim promieniu chroni nas przed wszystkimi negatywnymi energiami. Najczęściej są to nasze własne toksyczne emocje. Według niektórych szkół duchowego rozwoju najgorsze demony to złość, pożądanie, zazdrość, lenistwo, okłamywanie samego siebie, kompleksy. Tego typu uczucia sabotują nas i nie pozwalają nam na odnalezienie szczęścia i harmonii, blokują Wzniesienie. Zatem punktem wyjścia do oczyszczenia jest ochrona przed negatywnymi emocjami i uzdrowienie ich. Tutaj Archanioł Michał okaże sie nieocenionym wsparciem.

Archanioł Gabriel włada kryształowo białym promieniem, który jest esencją jasności i czystości. Możemy prosić Go o zesłanie białego Światła i wypełnienie nim każdej cząstki naszego ciała i ciał subtelnych. To nas rozświetli na wszystkich poziomach. Jest to kolor i promień oczyszczenia ze starych wzorców i tworzenia nowego porządku. Współpracujące z Archaniołem Gabrielem Anioły Białego Promienia są stróżami każdego przejścia w naszym życiu. Pomagają nam otwierać sie na nowe i pozbywać starych nawyków.

Archanioł Rafael jest Uzdrowicielem. Uzdrawia nas na wszystkich poziomach, a przede wszystkim na tym subtelnym, w którym tkwią stare niepotrzebne wzorce, wywołujące różne problemy. To tutaj następuje proces oczyszczania negatywnych emocji, które jak wiemy, odpowiadają za różne choroby. Każda dolegliwość w ciele ma swój odpowiednik w emocji. Aby uzdrowić ciało, należy zacząć od poziomów subtelnych. Tak działa zielony promień Archanioła Gabriela. Uzdrawia i oczyszcza. Nie tylko choroby, ale także finanse, relacje, pracę - wszystkie sfery naszego życia.

 

Archaniele Michale!

Przybądź na moją wielką prośbę, płynącą z głębi mojego serca lub przyślij do mnie swoje Anioły, aby udzieliły mi pomocy w Twoim imieniu. Proszę, pomóż mi wyczyścić z mego ciała, ze wszystkich jego poziomów, wszystkie negatywne wzorce myślowe i emocjonalne, które są odpowiedzialne za moje obecne problemy. Proszę, pomóż mi pozbyć się złych nawyków i tendencji do narzekania, rozświetl moje serce i myśli, aby stały sie czystą i jasną rzeką, przynoszącą mi zdrowie, szczęście i zadowolenie.

Z miłością dziękuję!

***

Archaniele Gabrielu! Archaniele Gabrielu! Archaniele Gabrielu!

Proszę, działaj w moim życiu i towarzysz mi na kolejnych stopniach mojego oczyszczania.

Prześlij mi siłę do oczyszczenia moich myśli.

Prześlij mi siłę do oczyszczenia moich emocji.

Prześlij mi siłę do oczyszczenia moich czynów.

Prześlij mi siłę do oczyszczenia mojego ciała.

Niech mój byt doświadczy odnowienia i oddziałuje na otoczenie

siłą jasności, świętości i czystości.

Pozwól mi stać się kryształowo czystym naczyniem Bożego Światła.

Dziękuję za Twoja pomoc.

Niech tak się stanie.

***

Anioły Kryształowobiałego Promienia!

Proszę, otoczcie mnie i wypełnijcie białym światłem na wszystkich poziomach. Niech jasność Światła dokona oczyszczenia i usunie ze mnie wszystkie nagromadzone toksyny negatywnych myśli, emocji, lęków i traum. Niech nastąpi pełne i całkowite uzdrowienie ze wszystkiego, co mi nie służy. Proszę Aniołowie, wypełnijcie mnie bezwarunkową miłością i wprowadźcie ją w każdą komórkę mojego ciała. Niech tak sie stanie!

 

Archaniołowie oraz niektórzy Wniebowstąpieni Mistrzowie posiadają swoje Eteryczne Schronienia (Świątynie) w różnych miejscach na Ziemi. Możemy przed snem poprosić Archanioła Gabriela o możliwość udania się do jego świątyni w Mount Shasta w Kaliforni - w celu oczyszczenia. Przynosi to zaskakująco dobre efekty. W czasie snu Archaniołowie pracują nad naszymi negatywnymi wzorcami, wydobywają na wierzch stare traumy i uwalniają nas od ciężaru, wskazując, co należy jeszcze w sobie rozwinąć.

Często nie doceniamy możliwości anielskich działań i pomocy, jakiej mogą nam udzielić. Wielu z nas uważa, że musi osobiście "namęczyć sie i spocić" w trudnych doświadczeniach i skomplikowanych terapeutycznych praktykach, aby móc uwolnić się od ciężaru przeszłości. Tymczasem czasami wystarczy zapalić świecę, usiąść wygodnie i powierzyć się Aniołom. O sukcesie praktyki, o bliskości Wniebowstąpienia decyduje ilość bezwarunkowej miłości w nas, a nie ilość przelanego potu. Jednak w równej mierze na efekt wpływa nasza wiara, przekonanie. Dlatego, jeśli wierzymy, że musimy pracować w pocie czoła, to tak sie stanie i nasze zmagania również przyniosą nam efekty. Nie można jednak zapominać, by okrasić ów wysiłek miłością i radością. Bez tych dwóch jakości, nie będzie spodziewanego rezultatu.

W procesie oczyszczania ważna jest równowaga. Jeśli za dużo rytuałów wybieramy, jeśli stosujemy jednocześnie kilka metod, aby szybciej dojść do celu, możemy wrzucić sobie za dużo problemów na głowę. To wszystko, co wychodzi na etapie "bagna", może nas zdusić, zmęczyć i zniechęcić do czegokolwiek. Znam kilka przypadków, w których nadmiar zastosowanych sposobów w jednym czasie doprowadził do bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Wówczas również podświadomość może zgubić się w chaosie wielu wyciągniętych na powierzchnię problemów. Nieprzypadkowo, pracując z afirmacją, pracujemy tylko z jednym tematem na raz. Dlatego warto powierzyć sie prowadzeniu Aniołów i Archaniołów.

Eteryczne schronienia poszczególnych Archaniołów przedstawiam w dziale o promieniach. Znajdują się tam też proste modlitwy o możliwość udania się do anielskiej świątyni, w celu rozwoju i pracy nad sobą. To tylko przykłady. Zawsze możemy modlić sie własnymi słowami i prosić o to, co dla nas najważniejsze.

 

 

Kluczem do sukcesu bywa prostota. Im bardziej skomplikowana metoda, tym - jak sądzę - mniej skuteczna. Testowałam wiele technik uzdrawiania przez wiele lat. Teraz zwracam się do Aniołów, Archaniołów i Wniebowstąpionych Mistrzów z prośbą o pomoc w oczyszczeniu. Codziennie proszę Archanioła Gabriela o wypełnienie Białym Światłem. Znalazłam też w swoich notatkach fragment przekazu, który zamieszczam poniżej. Nie pamiętam, kto jest autorem, jednak oddaje on w pełni to wszystko, co powinniście wiedzieć o oczyszczaniu.

"Po prostu wypowiedzcie swą intencję oczyszczenia. Wezwijcie swych ukochanych anielskich przewodników dla ochrony i pomocy. Zidentyfikujcie te obszary swego życia, w których wydają się istnieć blokady i stagnacja. Umieśćcie tu swój punkt koncentracji, i z mocą powiedzcie, że decydujecie się przeciąć stare więzy, że wszelkie zaległe długi mają być oznaczone jako “całkowicie zapłacone”, i że niniejszym oddzielacie się i odłączacie od wszelkich ciemnych programów i więzi pasożytniczej natury. Wyobraźcie sobie, że wszystko to przekazujecie swoim ukochanym opiekunom po to, aby zostało to zabrane do Źródła i przekształcone z powrotem w Światło. Poczujcie, że jesteście wreszcie wolni od wszystkiego, co utrzymywało was w powtarzających się wzorcach samo-destruktywnych zachowań. Usuwając to, co blokowało wam drogę, stwarzacie otwartą przestrzeń, w której mają zamieszkać szczęście i dobrobyt. Bariery, które broniły wam dostępu do waszych zdolności, znikną i doświadczycie wielkiej przejrzystości swych wizji. Droga w tym momencie stoi przed wami otworem, i możecie teraz w pełni dysponować swą mocą realizacji marzeń oraz w pełni objąć swój niezamanifestowany jeszcze potencjał. Otrzymacie również wiele nowych i ambitnych możliwości. I poznacie smak spokoju."