ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Rozwój

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

 

Psychosomatyka

Wybaczanie

Afirmacja

Evelyn Monahan

Wewnętrzne Dziecko

Medytacja

Miłość bezwarunkowa

Terapie inne

 

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

 

Ascendencja

Duchowość

Rozwój

Oczyszczanie

Ochrona

Antakarana

Promienie

Karma

Atlantyda

Prosperita

Światło

Podnoszenie energii

Wyższe czakry

Smoki

Jednorożce

Orby

Channeling

 

Anioły

Hierarchie

Regent

Słoneczny

Archanioły

Archaii

Elohim

Barwne promienie

Modlitwy

Afirmacje

Karty Aniołów

Arkana

Królestwa

Opowieści

Wiersze

Książki

Talie

 

Reiki

Co to jest Reiki?

Historia

Udzielanie

Wymiana energetyczna

Mistrzowie

Uzdrawianie w Reiki

Delikatność

Krąg Reiki

Reiki i radość

Źródło młodości

Książki i strony

 

Duchowe cytaty

Rozmowy z Bogiem

Wojownik Światła

Dalaj Lama

Eckhart Tolle

Osho

Eben Alexander

Sanaya Roman

Thich Nhat Hanh

 

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

Pierwsze pytanie, jakie może sie pojawiać w tym magicznym czasie, to: co teraz robić? Jak się zachowywać? Jak pracować i praktykować? W jaki sposób można wzmocnić tworzenie nowego świata, a przy tym samemu dostąpić Ascendencji?

Odkąd sięgam pamięcią, powtarzałam wszystkim, że najważniejsze w życiu są dwie rzeczy: miłość i radość, że właśnie po to jesteśmy tu na Ziemi, by kochać i cieszyć się z całej mocy. Nigdzie tego nie wyczytałam, po prostu w to szczerze zawsze wierzyłam. Stąd moje zainteresowanie prosperitą, pozytywnym myśleniem i natura optymistki. Dzisiaj przychodzi mi do głowy, że od wielu lat Anioły szeptały mi do ucha właściwe rzeczy. Bo dzisiaj jesteśmy w Nowej Erze, która kieruje się dokładnie tymi zasadami. Ale też chyba noszę to w sobie, jako własną tęsknotę za światem, w którym takie właśnie wartości będą najważniejsze.

To my ludzie jesteśmy mieszkańcami Ziemi i to my tworzymy swoje życie. Nie powinniśmy siedzieć z założonymi rękami, licząc na to, że Aniołowie czy jakieś inne siły za nas zmienią cały nasz świat. Nikt nas oczywiście do niczego nie zmusza, mamy suwerenny wybór, czy chcemy włączyć się w aktualne zmiany. Jeśli jednak podejmujemy decyzję o skorzystaniu z nadarzającej się okazji do Ascendencji, to wypada zakasać rękawy i przyłożyć się do pracy nad sobą.

Co zatem powinniśmy robić i czym sie kierować, aby dosięgnąć wzniesienia? Reguły są dosyć proste, a co ważne - bardzo przyjemne. Podaję je dla uproszczenia w punktach.

1. Miłość bezwarunkowa do samego siebie.

Kochaj siebie, dbaj o własną samoocenę. To najważniejsze Prawo Wszechświata. Twoje wysokie poczucie wartości wpływa na działania i sukcesy, ale wpływa też na relacje z innymi ludźmi. Traktuj siebie z Miłością, bo im bardziej kochasz siebie, tym więcej w Tobie Miłości do innych. Jeśli umiesz traktować siebie z czułością i akceptacją, wówczas również w innych ludziach widzisz dobro i odnosisz się do nich serdecznie. Działa tu też zasada lustra, bo kiedy kochasz siebie, to inni traktują Cię pozytywnie, odbijając jak w lustrze Twój właściwy stosunek do siebie. Poświęcaj czas Wewnętrznemu Dziecku i powierzaj mu swoją uwagę i troskę. Im więcej w Tobie dobrych myśli o sobie, tym więcej dobra przypływa z Wszechświata do Ciebie. Chroń swoją przestrzeń. Bądź asertywny.

2. Miłość bezwarunkowa do innych ludzi.

Traktuj innych tak, jak chcesz, aby Ciebie traktowano. Dostrzegaj w każdym boska cząstkę, wiedząc, że wszyscy tu na Ziemi jesteśmy Jednością. Ascendencja to połączenie z Najwyższym Źródłem, które zawiera w sobie boska iskrę każdego człowieka. Nie można wybranych kochać, a innymi gardzić, ponieważ wszyscy jesteśmy Tym Samym. Możemy nie akceptować pewnych ludzkich zachowań, natomiast każda istota jest częścią tego, czym my jesteśmy. Niechęć do innego człowieka jest jak niechęć do siebie samego, a juz wiesz, że aby być zdrowym i szczęśliwym trzeba kochać siebie całym sercem, w każdej najdrobniejszej cząsteczce - nie ma innej drogi. Błogosław zatem każdemu, życząc mu wszelkiego dobra, zdrowia i obfitości. To jest tym samym, czym życzenie tego wszystkiego sobie samemu.

3. Wybaczanie.

Wybaczaj sobie i innym. Wybaczenie pomaga w utrzymaniu wysokiego poczucia wartości i tworzeniu pozytywnej rzeczywistości. Naprawia też wiele spośród naszych relacji. Zapobiega tworzeniu negatywnej energii, powstającej w wyniku obrażania się, złości czy nienawiści. Oczyszcza nas, jest swoistym katharsis i wiele trudnych doświadczeń tu na Ziemi wydarza się tylko dla możliwości wybaczania. Chyba nie ma takiej duszy, która nie musiała tego doświadczyć. Wybaczanie sięga dalej niż nam sie wydaje. Jest rozumieniem, że wszyscy jesteśmy Jednym i tylko doświadczamy, jak aktorzy na scenie, w coraz to nowych sceneriach. Jest też przyjęciem faktu, że trudne zdarzenia wynikają z kontraktów pomiędzy duszami. Rozumienie istnienia takiej umowy sprawia, że ...w istocie nie ma nic do wybaczania. Najwyższym poziomem wybaczenia jest wybaczenie sobie.

4. Miłość bezwarunkowa do innych czujących istot.

Szanuj zwierzęta. Zostały zesłane na Ziemię, abyśmy nauczyli się szacunku dla życia i jego przejawów. Pamiętaj, że one też odczuwają ból, nie zadawaj go. Jeśli możesz, przejdź na wegetarianizm, lecz nie zmuszaj się do tego na siłę, ponieważ Twoje ciało musi być gotowe na zmianę energii pobieranej z potraw. Daj sobie czas i kieruj się tym, czego potrzebuje Twój organizm. Bądź jednak uważny na tyle, by wyczuć, kiedy przestaje smakować Ci "schabowy". Nie jedz go z przyzwyczajenia, bo to może być sygnał, że Twoje ciało woli zieloną sałatę i brokuły zamiast potrawy ze zwierzęcych ciał. Z pewnego punktu widzenia hodowanie zwierząt rzeźnych przyczynia się do niszczenia i pustoszenia Ziemi, a jedzenie mięsa sprawia, że nasza energia jest "ciężka". Dlatego próbuj innych smaków i odchodź pomału od mięsnych pokarmów. Nie wierz średniowiecznym mitom, że mięso trzeba jeść codziennie, by być zdrowym albo nowoczesnym teoriom, że naczelne to padlinożercy. To nie ma znaczenia, co było wczoraj. Dzisiaj można odżywiać się światłem, a przecież nigdy wcześniej na Ziemi żadna istota tego nie robiła. Zmieniamy się. Ziemia się zmienia. Postaraj się w miarę swoich możliwości włączyć w ten nurt.

5. Radość

Ciesz się każdą chwilą i śmiej z całego serca przy każdej okazji, to rozjaśnia Twój świat i nie wpuszcza do niego negatywnych emocji. Baw się i znajduj wszędzie powody do radości, dostrzegaj piękno i cuda w tym, co Ciebie otacza. Mocą radości podnoś swoją energię każdego dnia, abyś czuł się szczęśliwy. A także po to, abyś promieniował na swoje otoczenie i tworzył mnóstwo dobra. Myśl wyłącznie pozytywnie, ponieważ myśli kreują Twoje życie i nadchodzące wydarzenia. Stosuj wizualizację swoich marzeń i spodziewaj sie sukcesów. Postrzegaj świat, jako cudowne i przyjazne dla siebie miejsce. Wizualizuj także sukcesy i dobre wydarzenia dla innych. Im bardziej błogosławisz innym, tym więcej dobra przyciągasz do siebie. Bądź optymistą i skupiaj sie na tym, co dobre, bo zasilasz to, na czym skupiasz myśli i to sie mocniej manifestuje.

6. Dobroć

Mów tylko dobre rzeczy. Jeśli nic dobrego nie masz do powiedzenia - zamilknij i poczekaj, aż pojawią się pozytywne treści. Dawaj innym dobre słowo i dobre myśli. Każdego dnia ofiaruj komuś prezent, choćby w postaci komplementu czy pochwały lub wyrazów sympatii. Pomagaj innym, kiedy tylko to jest możliwe, ale rób to mądrze, we właściwym miejscu i czasie. Bez poświęcania sie, bez rezygnowania z tego, co ważne dla Ciebie. Zachowaj asertywność i nie pozwól sie wykorzystywać. Wspieraj tych, którzy tego potrzebują, bo ofiarowane dobro zawsze wróci do Ciebie pomnożone. Okazuj serce, niech to stanie sie Twoim nawykiem i częścią Ciebie. Tak łatwo i przyjemnie być dobrym.

7. Równowaga

Zachowaj harmonię pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Tak ustawiaj swoje priorytety, aby mieć wolny czas - na rozrywkę, ale i na własny rozwój, medytację, szkolenia, czytanie książek. Miej też czas dla przyjaciół i dla tych, których kochasz. Nie pozwól sobie na przemęczanie. Baw się i odpoczywaj, kiedy tylko czujesz, że Twoje ciało tego potrzebuje. Zabawa wyzwala radość, a radość tworzy pozytywne myślenie. Tu z kolei mamy wstęp do sympatii i dobrego, życzliwego traktowania innych ludzi. Tak wygląda droga do prawidłowego funkcjonowania na duchowym poziomie. Jeśli zajmujesz się tym, co sprawia Ci radość, Twoja energia rośnie. Należy być twórczym i budować nowe rzeczy, ale to udaje sie nam najlepiej właśnie wtedy, kiedy to co robimy, robimy z miłością. Dbaj o swoje ciało, w tym również o dobry spokojny sen. A jeśli nie czujesz sie najlepiej i energia Ci spada, zajmij się właśnie tym, co sprawia Ci przyjemność. Oto sztuka życia.

8. Emocje

Naucz się zarządzać emocjami. Zachowaj spokój i dystans do tego, co Ciebie spotyka. Rozumienie praw rządzących Wszechświatem pozwala na prawdziwe postrzeganie wielu pozornie trudnych sytuacji. Pamiętaj o zasadach psychosomatyki, które podkreślają emocjonalne przyczyny wszystkich schorzeń. Aby uzdrowić ciało, należy usunąć z siebie negatywne wzorce emocjonalne i myślowe. Od tego zaczynamy. Aby uchronić sie przed chorobami, myślimy pozytywnie i spokojnie. Sztuka zarządzania emocjami nie polega na tłumieniu emocji, lecz na tym, aby nie pozwalać im na to, by nami zawładnęły, czyli na spokoju wewnętrznym, niezależnym od zewnętrznych okoliczności.

9. Mistrzostwo

Żyj i zachowuj sie tak, jak mistrz duchowy: dobry, mądry, odpowiedzialny, święcący przykładem. Ilekroć zechcesz podjąć decyzję, zrobić coś ważnego, zadaj sobie pytanie: czy to przyniesie coś dobrego mnie lub innym ludziom? Kiedy jakaś sytuacja próbuje wytrącić Cię z równowagi, zapytaj sam siebie: jak zachowałaby sie Mistrz? Dbaj o swój wysoki poziom energetyczny i duchowy poprzez pracę z energia i duchowe praktyki. Ale nie zaniedbuj codziennego funkcjonowania na najwyższym poziomie. Otaczaj się dobrymi ludźmi o wysokich wibracjach, spędzaj z nimi jak najwięcej czasu. Dbaj o piękną energię w swoim domu, zapraszając tam Anioły, wstawiając kwiaty, oczyszczając mieszkanie poprzez Reiki. Podnoś swoją energię tak wysoko, abyś mógł pozytywnie oddziaływać na innych domowników. Nie uciekaj przed nimi, nie krytykuj, lecz mocą swojego duchowego poziomu podnoś ich energię, wyciszaj, ucz miłości i prowadź za sobą własnym przykładem.

10. Praca z energią

Korzystaj z dobrodziejstwa energii Reiki, która uzdrawia na wszystkich poziomach i równoważy nas energetycznie. Pomaga w trudnych życiowych sytuacjach, uzdrawia nasze ciała, które z taką wrażliwością reagują na negatywne wzorce myślowe. Jej wielką zaletą jest holistyczne działanie na wszystkich poziomach. To prawdziwy skarb. Została dana ludzkości właśnie po to, abyśmy mogli sublimować swój poziom energetyczny i wypełniać się miłością. Nieprzypadkowo pojawiła sie na Ziemi właśnie w tym czasie - na krótko przed końcem "starej ery" i zejściem nowych silnych energii. Jest wspaniałym narzędziem rozwoju. Pomaga nam w oczyszczaniu niekorzystnych wzorców. Więcej o tej cudownej metodzie piszę tutaj.

11. Praktyki duchowe

Rozmawiaj z Aniołami, podążaj za Ich przewodnictwem, proś o wsparcie. To Aniołowie i Archaniołowie pomagają nam podnieść Ziemię wyżej i z całą pewnością nie sposób przecenić Ich działania dla nas. Chronią nas przed tym, co szkodliwe i wskazują właściwe ścieżki. Na bardziej zaawansowanym poziomie rozwoju pomagają nam oczyszczać negatywne wzorce i budować naszą Antakaranę. Dobrze jest otworzyć sie także na pracę i medytację z Wniebowstąpionymi Mistrzami, o których nieco więcej informacji zamieszczam tutaj. Jest też wiele innych sposobów na pracę duchową. Pracuj z Jednorożcami i orbami. Wizualizuj. Mantruj. Afirmuj. Medytuj. Chodź na spacery, ponieważ kontakt z naturą ogromnie pomaga w rozwoju i odkrywaniu w sobie bezwarunkowej miłości. Stawiaj stopy tak, jakbyś nimi całował Ziemię i świadomie łącz się Gwiazdą Ziemi. Na spacerze wzbudzaj w sobie zachwyt i miłość do wszystkiego co żyje, stawaj sie jednością z przyrodą, przytulaj do drzew. To magiczna ścieżka, wznosząca nas wyżej i wyżej...

***

Kiedy uważnie przyjrzysz się zasadom rozwoju duchowego, to zauważysz, że są tym samym, o czym od wielu lat piszę na stronie Prosperity. Do Ascendencji prowadzi prosperująca świadomość. Kto w ten sposób pracował nad sobą i wprowadzał prosperitę do swojego życia - jest gotowy.

Bogusława M. Andrzejewska