ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Antakarana

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

 

Psychosomatyka

Wybaczanie

Afirmacja

Evelyn Monahan

Wewnętrzne Dziecko

Medytacja

Miłość bezwarunkowa

Terapie inne

 

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

 

Ascendencja

Duchowość

Rozwój

Oczyszczanie

Ochrona

Antakarana

Promienie

Karma

Atlantyda

Prosperita

Światło

Podnoszenie energii

Wyższe czakry

Smoki

Jednorożce

Orby

Channeling

 

Anioły

Hierarchie

Regent

Słoneczny

Archanioły

Archaii

Elohim

Barwne promienie

Modlitwy

Afirmacje

Karty Aniołów

Arkana

Królestwa

Opowieści

Wiersze

Książki

Talie

 

Reiki

Co to jest Reiki?

Historia

Udzielanie

Wymiana energetyczna

Mistrzowie

Uzdrawianie w Reiki

Delikatność

Krąg Reiki

Reiki i radość

Źródło młodości

Książki i strony

 

Duchowe cytaty

Rozmowy z Bogiem

Wojownik Światła

Dalaj Lama

Eckhart Tolle

Osho

Eben Alexander

Sanaya Roman

Thich Nhat Hanh

 

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

Antakarana to tęczowy most, prowadzący od osobowości do duszy, Monady, a następnie do Najwyższego Źródła. Powstaje on w wyniku modlitwy, medytacji, wizualizacji i innych duchowych praktyk. Jest procesem prowadzącym do Wniebowstąpienia, które następuje, kiedy połączenie zostanie ukończone.

W czasie istnienia Złotej Ery na Atlantydzie ludzie byli stale połączeni z Najwyższym Źródłem, dlatego też funkcjonowali w tak idealny sposób. Dzięki czerpaniu z doskonałego przewodnictwa, byli w stanie prowadzić życie pełne miłości, zdrowia i zadowolenia. Niestety, według starożytnych przekazów, w wyniku określonych działań ludzi, połączenie to zostało stopniowo zniszczone, człowiek zaczął chorować, cierpieć, reagować pod wpływem emocji. Finalnie szczęśliwa kraina uległa zagładzie. Dzisiaj funkcjonujemy w oderwaniu od Źródła, a ludzkie życie jest pełne trudności i zmagania się z problemami. Przypomina to nieco błąkanie sie we mgle...

Na ścieżce rozwoju przychodzi taki moment, kiedy pragniemy stać sie jednością z Najwyższym Źródłem, aby na powrót dotknąć doskonałości i uwolnić sie od cierpienia. Jeśli jest to potrzeba silniejsza niż wszystko inne, jeśli zostawiamy na boku materialne i emocjonalne sprawy, a całkowicie poświęcamy się duchowym działaniom, wówczas nasze starania zostają nagrodzone. Tworzenie połączenia następuje z obu stron. Każdy gest człowieka przywołuje reakcję duszy, Monady, Najwyższego Źródła. Antakarana jest budowana przez wcielenia. Obecnie, w tym niezwykłym czasie, istnieją ogromne możliwości, udzielana jest nam wielka pomoc, która może przyspieszyć ten proces. Jednym z mocnych narzędzi może być przywoływanie energii Mahatma.

Przy czwartej inicjacji dusza łączy się z osobowością mostem światła, a podczas piątej spotykają się: natchniona duszą osobowość, Wyższe Ja i Monada. Podczas szóstej następuje integracja, a ciało zamienia się w Światło. Wówczas człowiek staje się Wniebowstąpionym Mistrzem i może budować most do Najwyższego Źródła.

Warto pamiętać, że budowanie antakarany jest wzmacnianiem połączenia Ziemi z Najwyższym źródłem. Nasz most dodaje świetlistą nitkę do antakarany Ziemi.

***

Alice Bailey podaje sześć punktów, sześć kroków niezbędnych do zbudowania antakarany.

1. Intencja. To szczere pragnienie połączenia z Najwyższym Źródłem. Wymaga determinacji i skupienia na celu, aby nikt nie był w stanie nas z tej drogi zepchnąć w innym kierunku.

2. Wizualizacja. Jest potężnie działającym narzędziem, które pozwala nam budować nasz Tęczowy Most.

3. Projekcja. To systematyczne działanie w kierunku nawiązania połączenia. Utrzymujmy tę wizję w sobie.

4. Wezwanie i przywołanie. Tutaj potrzebna jest wiara i świadomość, że ilekroć wykonujemy gest, ilekroć wołamy, z drugiej strony nadchodzi nie tylko odpowiedź, ale kolejny krok w naszą stronę. Zatem trzeba medytować i modlić się.

5. Stabilizacja. To cierpliwe powtarzanie całej pracy. Na początku antakarana jest delikatnym pasmem światła. Pod wpływem pracy duchowej wzmacnia sie i staje sie coraz grubsza i bardziej stabilna.

6. Wskrzeszenie. Kiedy dusza łączy się z osobowością, powstaje pewna dwoistość. Jednak po połączeniu z Monadą dochodzi do Jedności i Nieśmiertelności.

***

Diana Cooper proponuje  wizualizację, która pomaga budować naszą antakaranę.

1. Po zajęciu wygodnego miejsca i rozluźnieniu się, wyobraź sobie świetlistą rurę o średnicy mniej więcej 20 cm, która łączy wszystkie Twoje czakry kanałem subtelnym i sięga w dół do centrum Ziemi.

2. Przedłuż świetlisty kanał ponad głowę w górę aż do gwiazdy duszy i przekaż swojej duszy intencję połączenia z nią poprzez duchową pracę.

3. Przedłuż świetliste połączenie w górę do duszy, a następnie przekaż do Monady intencję połączenia z nią. Mów o swojej chęci służenia, o swoich duchowych aspiracjach. Połącz się z Monadą.

4. Wyobraź sobie swój tęczowy most, prowadzący przez Monadę do Najwyższego Źródła.

5. Zwracaj się z prośbą o pomoc do Wniebowstąpionych Mistrzów, Archaniołów i Aniołów. Wysyłaj mantry przez kanał światła.

 

Bogusława M. Andrzejewska