Główna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Kroniki Akaszy  Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Anielskie Jakości

 

Do poczytania:

Prosperita

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

Boskie Portfolio

Warsztaty

 

Uzdrawianie

Psychosomatyka

Wybaczanie

Wewnętrzne dziecko

Miłość bezwarunkowa

Kodowanie

Metoda Evelyn Monahan

Afirmacja

Mapa Marzeń

Felinoterapia

Żywioły

Aura Soma

Aromaterapia

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

Anioły

Życie z Aniołami

Przesłania

Hierarchie

Regent

Słoneczny

Archanioły

Archaii

Elohim

Barwne promienie

Jakości

Modlitwy

Afirmacje

Karty Aniołów

Arkana

Królestwa

Opowieści

Wiersze

Książki

Talie

 

Reiki

Kroniki Akaszy

Medytacja

Przebudzenie

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

Anioły dzięki swojej pięknej mocy pomagają nam w codziennych sprawach. Oczywiście tylko wtedy, kiedy o to prosimy i wyrażamy na to zgodę, ponieważ Anioły zawsze szanują naszą wolną wolę. Pozwalają nam zrozumieć trudne tematy i spojrzeć na skomplikowane sprawy poprzez pryzmat duchowej wiedzy. Dzięki temu, pracując z Aniołami, sublimujemy swoją energię i stajemy się lepsi, mądrzejsi. Zmieniamy też ogląd świata na taki, który jest bardziej dojrzały i oparty na prawdziwym rozumieniu sensu naszego istnienia.

We wszystkich kartach anielskich i w wielu książkach na ten temat, Anioły są łączone z określonymi jakościami. Jest zatem na przykład Anioł Łagodności, Anioł Dobrobytu, Anioł Rozróżniania czy Anioł Harmonii albo Anioł Wybaczania oraz wiele innych. Tak naprawdę anielskie imiona są potrzebne głównie nam, ponieważ żyjemy w świecie, w którym rozróżniamy siebie nawzajem poprzez nazwy. W przestrzeniach anielskich wygląda to nieco inaczej. Czasem Anioły wprost podając imię, przypominają, że robią to dla nas, aby nam ułatwić rozumienie i kontakt. Myślę też, że modlitwa np. do Anioła Odwagi jest po prostu modlitwą o uwolnienie od lęku i reaguje na nią jeden z Aniołów Stróżów, który nami się opiekuje, bądź inny Anioł, który pracuje w obszarach z tym związanych. Może to być też jeden z Aniołów Niebieskiego Promienia Archanioła Michała, który wspiera nas w rozwijaniu odwagi.

Czy zastanawialiście się czasem, jak to jest, że jednego Archanioła Michała wzywa w modlitwie jednocześnie tysiące osób i On każdemu pomaga, często manifestując się przy tym bardzo wyraźnie? No właśnie. Archanioł Michał to Szafirowy Ocean Mocy, rozciągający się poza czasem i przestrzenią, które są charakterystyczne dla Ziemi, a zupełnie nieistotne w innych wymiarach. W anielskim świecie nie istnieją. I chociaż możemy tak po prostu wytłumaczyć sobie, że w armii danego Archanioła pracuje mnóstwo Aniołów, które go wyręczają, to jest to tylko nasze ludzkie wyobrażenie dzielenia się pracą. Być może Szafirowy Ocean Mocy oblewa wszystkie przestrzenie swoją własną siłą sprawczą i ochronną...?

Kiedy w naszym życiu pojawia się problem lub ważna potrzeba, zastanawiamy się często, do którego Anioła powinniśmy się zwrócić o pomoc. Dostaję nawet czasem takie właśnie listy z pytaniem, który Archanioł zajmuje się nowym projektem, a który związkami. Tymczasem różne źródła podają rozmaite odpowiedzi i całkiem inne przyporządkowania. Co mnie jakoś wcale nie dziwi, bo moim zdaniem każdy Archanioł ma Moc działania w obrębie wszystkich naszych spraw. Wszystkich. Podobnie jak nasz Anioł Stróż. On też może zając się każdą sprawą, niezależnie od jej rodzaju. Niektórzy twierdzą, że czasami Anioł Stróż nie daje sobie rady i wtedy prosi o pomoc silniejsze Anioły lub Archaniołów. Trudno mi ocenić, jak jest naprawdę, ponieważ dla mnie anielski świat jest tożsamy z Najwyższym Źródłem, które wszystko może. A w jakiej formie i czyimi skrzydłami to tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Po prostu się dzieje.

Zauważyłam, że osoby pracujące z Aniołami nazywają je określonymi jakościami. Zamiast imion pojawia się nazwa, np. Anioł Mądrości, Anioł Wybaczenia, Anioł Łagodności... Pojawia się taka forma w wielu źródłach. Ma to sens. Możemy prosić o pomoc w określonej sprawie poprzez wybraną jakość. Zakładając, że każdy Anioł może zamanifestować dowolną Moc, tak właśnie się dzieje. A jeśli w obrębie każdej jakości pracują duże grupy anielskich energii, to właśnie w jakości jest klucz.

Warto zauważyć, że w większości anielskich kart również funkcjonują takie właśnie określenia. Anioły nie maja tam własnych imion, lecz patronują mądrości, wolności, odpoczynkowi, służbie innym... Dzięki temu naprowadzają nas na właściwy trop i są czytelne nawet dla laika. Są też o wiele bardziej jednoznaczne niż jakiekolwiek imiona. W gruncie rzeczy nasz rozwój to budowanie w sobie określonych cech, takich właśnie jak te, które opisują karty: mądrość, wolność, wybaczenie, służba innym... I oczywiście wiele innych.

Poniżej zamieszczam kilka wybranych jakości. W odnośnikach znajdzie się skrócony opis obszaru działania wybranego Anioła.

Anioł Prosperity

Anioł Kreatywności

Anioł Harmonii

Anioł Medytacji

Anioł Oczyszczenia

Anioł Przyjaźni