ówna    Horoskopy i analizy   Kursy i konsultacje   Publikacje   O mnie    Mapa strony

 

Lektury anielskie

 

Do poczytania:

Prosperita

Deepak Chopra

Myślenie kwantowe

Inspiracje Prosperity

 

Psychosomatyka

Wybaczanie

Afirmacja

Evelyn Monahan

Wewnętrzne Dziecko

Miłość bezwarunkowa

 

Terapie inne

 

Związki

Harmonia serca

Emocje

NAO

 

Czakry

Numerologia

Astrologia

Astrologia Wedyjska

Sny

 

Anioły

Hierarchie

Regent

Słoneczny

Archanioły

Archaii

Elohim

Barwne promienie

Modlitwy

Afirmacje

Karty Aniołów

Arkana

Królestwa

Opowieści

Wiersze

Książki

Talie

 

Reiki

Co to jest Reiki?

Historia

Udzielanie

Wymiana energetyczna

Mistrzowie

Uzdrawianie w Reiki

Delikatność

Krąg Reiki

Reiki i radość

Źródło młodości

Książki i strony

 

Medytacja

Artykuły

Publikacje

Lektury

Linki

 

 

Podaję szczególnie ciekawe tytuły książek na temat Aniołów, aczkolwiek rzecz jasna nie wyczerpuje to wszystkich pozycji, które ukazały się na naszym rynku... Ponadto na osobnej stronie przedstawiam Karty Aniołów różnego rodzaju, ponieważ jest ich na rynku obecnie mnóstwo i nie zawsze wiadomo, co wybrać.

Moja ocena (subiektywna oczywiście) 

- znakomita, polecam!

- bardzo dobra, polecam!

- warto przeczytać

- kontrowersyjna

 

 

Doreen Virtue "UZDRAWIAJĄCA MOC ARCHANIOŁA RAFAELA"" wyd. Studio Astropsychologii 2010

Cudowna książka, zawierająca opisy działania Archanioła Rafaela i jego uzdrawiającej pomocy w różnych przypadkach dla różnych osób. Ponadto w książce znajdziemy modlitwy skuteczne i pomocne na na wszelkie schorzenia.

Doreen Virtue "ARCHANIOŁOWIE I WNIEBOWSTĄPIENI MISTRZOWIE" wyd. Studio Astropsychologii 2010

Wspaniały przewodnik, który przedstawia szczegółowo Archaniołów oraz Wniebowstąpionych Mistrzów. Zawiera nie tylko opis każdej Postaci, ale też modlitwy oraz obszary, które dana Energia ma pod szczególną pieczą Na końcu książki jest bardzo przydatna ściąga tematyczna, która objaśnia jaki problem jest specjalnością którego Bóstwa lub Archanioła.

 

Doreen Virtue "UZDRAWIANIE Z ANIOŁAMI" wyd. Studio Astropsychologii 2010

Wspaniały podręcznik do pracy z Aniołami Oprócz modlitw raz instrukcji przywoływania poszczególnych Aniołów i Archaniołów książka zawiera mnóstwo przykładów, jak w różnych sytuacjach życiowych manifestuje sie anielska pomoc. Bardzo pozytywna, ciepła i mądra. Warto do niej wracać, by dotknąć dobrej energii.

 

Tricia McCannon "ROZMOWY Z ANIOŁAMI" wyd. WENA 2009

Książka, którą na pewno warto przeczytać, ponieważ otwiera nas na nową jakość pracy z Aniołami. Jest piękna opowieścią osoby, która juz jako mała dziewczynka widziała istoty eteryczne. Lektura wciągająca i urzekająca - czyta sie ja jednym tchem. Autorka - bywająca co roku w Polsce na warsztatach - jest znakomitym nauczycielem channelingu i komunikacji z Aniołami. Można spotkać się z nią osobiście i skorzystać z indywidualnej konsultacji.

 

Doreen Virtue "CUDA ARCHANIOŁA MICHAŁA" wyd. Studio Astropsychologii 2009

Tej książki rekomendować chyba nikomu nie trzeba. Każdy kto odnalazł szczególna więź z Archaniołem Michałem z ogromna przyjemnością poczyta o prawdziwych zdarzeniach będących  doświadczeniem Jego wsparcia. Taka lektura dodaje otuchy, budzi nadzieje, napełnia Światłem. Polecam!

 

Doreen Virtue "ANIELSKA TERAPIA" wyd. PG Editors

Piękna, ciepła i mądra książka wypełniona wspaniałymi natchnionymi przekazami od naszych skrzydlatych opiekunów. Zaglądam do niej, kiedy szukam odpowiedzi na rożne pytania. Traktuje jak dobra wróżbę, bo losując (otwierając na przypadkowej stronie) dane przesłanie, dostaje wsparcie, podpowiedź i potwierdzenie, ze nie jestem sama, ze są koło mnie Aniołowie... Warto przeczytać. Warto posiadać w swojej biblioteczce.

 

 

Doreen Virtue "JAK USŁYSZEĆ SWOJE ANIOŁY" wyd. PG Editors

Lektura potrzebna, konieczna wręcz dla każdego, kto chce rozpocząć prace z Aniołami. Autorka w przystępny sposób tłumaczy, jakimi metodami można rozwinąć w sobie umiejętności komunikowania się z Aniołami. Szczególnie jak słyszeć Ich ważny dla nas przekaz. Obowiązkowa w biblioteczce każdego Miłośnika Aniołów.

 

 

     

Doreen Virtue "DAILY GUIDANCE FROM YOUR ANGELS" wyd. Hay House 1999

44 karty plus broszurka

Kolejne przepiękne karty Doreen Virtue, wykonane elegancko, ze złotym brzegiem talii. Można z nimi pracować za pomocą rozkładów, jak też poprzez wyciagnięcie jednej na dana sytuację czy dzień. Jak nazwa wskazuje sa to karty codziennych sugestii i najlepiej codziennie rano wyciągnąć jedną kartę, aby wiedzieć, na czym skupic uwage w danym dniu. Te karty posiadają obszerny opis pod obrazkiem, nie trzeba zatem korzystać z broszurki, choć oczywiście zawsze można. Tym bardziej, że polecany przeze mnie sklep internetowy OSIEM przygotował tłumaczenie na język polski. Karty równie mocne i magiczne, jak pozostałe tej autorki. POLECAM!

W sklepie OSIEM jest już  wersja wydana w całości w języku polskim.

(Wydawnictwo Studio Astropsychologii)

 

dr Doreen Virtue "PRZESŁANIA ANIOŁÓW  KAZDEGO  DNIA  INNE" wyd. Studio Astropsychologii 2008

Polecam również przepiękną książkę w identycznej szacie graficznej jak prezentowane wyżej karty. Książka zawiera setki wspaniałych przesłań. Na każdy dzień znajdziemy inna mądrość. Wszystkie słowa są pełne miłości, mądrości i ciepła. Ta książka jest lektura bez wątpienia inspirowana przez Anioły... Każdy dzień zaczynam od otworzenia tej książki i przeczytania wylosowanego przesłania. To sprawia, ze moje dni staja się piękniejsze...

 

 

Doreen Virtue "ANIELSKA  MEDYCYNA" wyd. Studio Astropsychologii 2008

Wspaniała inspirująca książka jasnowidzącej pani psycholog na temat pracy z Aniołami. Napisana lekkim barwnym językiem, jest bardziej opowieścią niż typowym poradnikiem. Czytając, poznacie dzieje Atlantydy, kręgu w Stonehenge, dowiecie sie o mocy Reiki i dobroczynnym działaniu słońca. Polecam gorąco!

 

 

Doreen Virtue "KRÓLESTWA  ZIEMSKICH  ANIOŁÓW" wyd. Studio Astropsychologii 2007

Jedna z najważniejszych książek w moim życiu. Pozwoliła mi zrozumieć wiele wydarzeń, których doświadczyłam. Jest niezwykła. Choć rzecz jasna nie jest lekturą dla wszystkich. To książka dla tych, którzy czuja się tu na ziemi... trochę dziwnie i obco, jakby nie byli u siebie. Dla tych, których treścią zycia jest pomaganie innym... Dla tych, którzy nade wszystko kochają Anioły lub... zwierzęta...

 

 

Diana Cooper "ANIELSKIE INSPIRACJE" wyd. NewMind 2007

Kolejna wspaniała książka znakomitej psychoterapeutki D. Cooper. (Polecam także jej książkę o Prospericie: TWÓJ KLUCZ DO NIEBA) Autorka pisze o Aniołach w sposób ciepły i mądry. Pokazuje, w jaki sposób możemy najprościej łączyć się z Aniołami. Uczy, jak je dostrzegać i jak zauważać ich manifestujące się na ziemi działanie. D. Cooper prowadzi warsztaty pracy z Aniołami.

 

 

Jeanne Ruland  "WIELKA KSIĘGA ANIOŁÓW"  wyd. KOS 2003

Znakomita książka, a w niej wszystkie niemal informacje na temat naszych Świetlistych Opiekunów. Obszerny leksykon imion, historia, hierarchie, podziały, systemy, pochodzenie i miejsce w różnych religiach. Ponadto informacje na temat anielskiej magii: rytuały, inwokacje, talizmany. Książka promieniuje Światłem i wspaniała energią! POLECAM!

  

     

Jeanne Ruland, Iris Merlino "ŚWIETLISTA SIŁA ANIOŁOW" wyd. KOS 2004

Tych kart chyba nie trzeba przedstawiać, są bardzo popularne. Piękne, barwne, przemawiające do głębi naszej duszy. Książka zawiera nie tylko opisy samych kart, ale także obszernie opowiada o siłach anielskich, które dana karta reprezentuje. Ponadto przy każdej karcie opis rytuału, który można zastosować w danym temacie. Napisałabym, ze to najpiękniejsze i najmocniej działające karty, ale... uważam, ze są one jedynie dla zaawansowanych ezoteryków. Oparte w dużej mierze na naukach Białego Bractwa mogą nie nadawać się do pracy np. dla katolików. Przekazy mądre i ciepłe, ale także wymagające wiedzy i zrozumienia, pisane językiem ezoterycznym.

 

 

Rita S. Berkowitz, Deborah S. Romaine "POMOCNE ANIOŁY" wyd. Świat Książki 2007

Najnowsza książka o Aniołach zaskakuje ciepłym tonem, mądrością i pomysłowością. Zachwyca i inspiruje, zachęca do kontaktów z Aniołami, do stworzenia swoich własnych niepowtarzalnych anielskich kart, do poczucia się prawdziwym Aniołem w ludzkiej skórze. Jedna z autorek jest malarką i proponuje - obok medytacji - plastyczne zabawy, które zbliżają nas do Aniołów. Polecam!

 

KARMA ANGELS wyd. Lo Scarabeo

32 karty z broszurką

Anioły Karmy graficznie bardzo ładne - wyciszone, subtelne, w tonacjach przypominających ikony - zapraszają do spotkania. Polecam tą talię do pracy, do prognozy oraz rozwiązywania najróżniejszych problemów. Niezbędna do tego będzie książka Pani Heleny Żuk - przedstawiam ja poniżej - wyjaśniająca, jak pracować z tymi kartami. Karty można kupić w komplecie razem z książką lub osobno.

 

Helena Żuk "KARMA NA SKRZYDŁACH ANIOŁÓW" wyd. ARGOS 2006

Piękna, mądra książka pisana ciepłym językiem - podobnie jak inne publikacje tej autorki. Zaczyna się od wyjaśnienia czym jest karma, jaką rolę pełnią Anioły, a następnie wyczerpująco opisuje karta po karcie pokazaną wyżej talię o nazwie Karma Angels. Na końcu znajdują się wzory rozkładów. Jest to niezbędny podręcznik do pracy z ta talią, ponieważ malutki opis dołączony do kart nie wydaje się wystarczający do tak poważnych tematów. Gorąco polecam! 

 

Doreen Virtue "101 ANIOŁÓW" wyd. Srudio Astropsychologii

Śliczny kolorowy album na prezent dla kogoś zakochanego w Aniołach. Pięknie wydany. Książka, po którą warto sięgnąć, szczególnie wtedy, kiedy jest nam smutno. Zawiera podstawowe informacje o Aniołach i o tym, jak się z nimi kontaktować. 

 

 

 

Sophy Burnham "KSIĘGA ANIOŁÓW" wyd. ZYSK i SPÓŁKA 1996

Piękne albumowe wydawnictwo, w którym jest niemal wszystko o Aniołach: hierarchie, legendy, miejsce Aniołów w  różnych wyznaniach, obrazy, wiersze, osobiste doświadczenia i spotkania autorki.

 

 

Veronique Jarry "POZNAJ SWOJEGO ANIOŁA" wyd. FILAR 2002

Tutaj znajdziecie skrócony opis 72 Aniołów Kabały, które opiekują się ludźmi urodzonymi w określonych przedziałach czasowych. Podobnie jak w astrologii, każdy Anioł daje swoim podopiecznym, urodzonym w terminie, któremu On patronuje, pewne cechy, zdolności, umiejętności. Byłoby to być może żartobliwe opracowanie, gdyby nie fakt, że anielskie przyporządkowanie jest zgodne z przekazami Isabelle Padovani i innych specjalistów. Pisana prostym językiem jest książką dla tych, dla których zbyt skomplikowane są ANIOŁY KABAŁY Dariusza Cecudy.

 

 

Joan Wester Anderson "ANIELSKIE DROGI" wyd. EXTER 1994

Piękne opowieści o doświadczeniach różnych ludzi, w których zamanifestowała się anielska pomoc. Podobnie jak słynny cykl BALSAM DLA DUSZY, książka ta pomaga przyjaźniej spojrzeć na świat, rozjaśnia nasze życie, napełnia nadzieją, łagodzi ból... Polecam wszystkim:)

 

 

David Lawson "W KRĘGU ANIOŁÓW" wyd. MEDIUM 2001

Jedna z moich ulubionych książek o Aniołach! Tak naprawdę to przepiękna pozycja o prospericie: pozytywnym myśleniu, afirmacji, medytacji, wizualizacji, wybaczaniu, osiąganiu sukcesu. A wszystko przy wsparciu i pomocy Aniołów. 

 

 

Anselm Grun "50 ANIOŁÓW DLA DUSZY" wyd. JEDNOŚĆ 2002

Piękna refleksyjna książka o naszym wnętrzu, naszym rozwoju i wspierających nas Cudownych Skrzydlatych Istotach. Książka przedstawia Anioły jako Dobre Opiekuńcze Duchy, dzięki którym rozwijamy w sobie najlepsze jakości.

 

 

Anselm Grun "50 ANIOŁÓW NA CAŁY ROK" wyd. JEDNOŚĆ 2005

Kolejna piękna książka, pełna cichej radości i medytacyjnego nastroju. Jednocześnie dotykająca istoty naszego życia. Anioły reprezentują tutaj najlepsze cechy charakteru i najlepsze zachowania, jakie powinien wybierać człowiek, zmagając się z przeciwnościami losu.

 

 

Alexa Kriele "ANIOŁOWIE O SENSIE ZYCIA" wyd. ABA 

Ciekawa pozycja inspirowana przez Anioły. Zawiera wiele interesujących przekazów oraz odpowiedzi na pytania. Miedzy innymi: jaki jest sens życia? Czy należy karać za winy? Na czym polega odpowiedzialność polityczna? Jaki sens maja choroby i nieszczęśliwe wypadki. Autorka uważana jest w swoim kraju za "tłumaczkę Aniołów". 

 

 

Eileen E. Freeman "WYBRANI PRZEZ ANIOŁY" wyd. LIMBUS 1994

Jedna z pierwszych w języku polskim książek słynnej "tropicielki Aniołów". LIMBUS wydał także jej inną pozycję: "Uzdrowieni przez Anioły". Obie warte przeczytania.

 

 

David Connolly "W POSZUKIWANIU ANIOŁÓW" wyd. LIMBUS 1994

 Kolejne maleńkie kompendium wiedzy o Aniołach. Dziś już pewnie archiwalne i trudne do kupienia. Niemniej bardzo ciekawe i warte przeczytania.

 

 

Julia M. Bush "MOJE SPOTKANIA Z ANIOŁEM  wyd. LIMBUS

Opowieść autorki o jej osobistym doświadczeniu, spotkaniu i rozmowach z Aniołem, któremu na imię Hammal... Hmmm....

 

 

Andrzej Piotr Załęski "ANIOŁY ŻYCIA" wyd. Ars Scripti-2 2003

Próba odpowiedzi na pytanie kim są Anioły i jaką rolę pełnią w naszym życiu. Średnio udana, niepełna i jakby pozbawiona głębi. Ilustracje także pozostawiają wiele do życzenia...

Zachęcam do obejrzenia przykładów zeskanowanych Kart Anielskich na Chomiku Edelvejso.

 

Hasło do wszystkich folderów: Edelvejso